Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sertleşme Problemlerini Ortadan Kaldırmak İçin Kullanılan, Modern Çağın En Mühim Maddesi: Sildenafil

130PAYLAŞIM

Cinsel performans artırıcıların kaynağı, içtiğimiz çoğu içeceğin de içerisinde bulunan mucizevi Sildenafil maddesini kadın erkek hepimizin tanıması şart. 🤔

Bu maddeyi ve etkilerini araştırırken STED'de yayınlanan makaleden, şu akademik çalışmadan ve burada yer alan kapsamlı rehberden faydalandık.

Eskiden bir tabu olarak görülse de son yıllarda sertleşme problemi rahatça tartışılabiliyo ve bundan rahatsız da değiliz.

İşin bilimine bakacak olursak sertleşme problemi halk arasında bilindiği gibi 'daha fazlasını isteme' gibi basit bir talep değil, tıbbi ismiyle ED (Erektil Disfonksiyon) bir erkeğin cinsel birleşme için yeterli sertleşmeye ulaşamaması durumu. Kişiler cinsel birleşme için hazır olsa bile bu problem sebebiyle yakınlaşma asla gerçekleşemiyor. 

Yani problem hayli temel ve hayati.

Bu durumun sebepleri yıllardır mercek altına alınıyor, sebebi bulunup sonuca ulaşılmaya çalışılıyor ama öyle kolay değil...

Stres ve psikolojik sebepler de ortaya atıldı, belli başlı kalp ve damar rahatsızlıkları da buna sebep gösterildi hatta durumun genetik olabileceği bile düşünüldü. Yine de işin içinden çıkılamadığı durumlarda imdada yetişen kurtarıcı, farklı ilaçların adıyla anılıyor ve adı pek bilinmiyor olsa da Sildenafil.

Birden fazla etkisi olan Sildenafil ilk ortaya çıktığında kalp rahatsızlığının tedavisi için kullanılsa da ED problemlerindeki etkisi ortaya çıkınca bir devrim yaratmış.

Zaten bu etkiyi direkt olarak gösteren ilk madde olduğu için alandaki ilk ilacın da ortaya çıkmasına Sildenafil sebep oluyor. Sildenafil içeren, sertleşmeyi sağlayan ilaçları diğer eski yöntemlerden ayıran şey herhangi bir enjeksiyon yahut karmaşık uygulama gerektirmeden, oral yolla alınıyor olması

Bu özelliği küçümsemeyin, hem ilaca ulaşmayı hem de kişilere baskı yaratmadan kullanılmasını kolaylaştırdı.

Belli başlı koşulları sağlayan kişilerin kullanabildiği bu ilaçların hiçbir işe yaramadığını söyleyenler olsa da araştırmalar öyle söylemiyor.

Erkek cinsel organında kan akışını hızlandırarak çalışan bu maddenin etkisi kullananların yaklaşık %60'ında görülüyor ve bu, karmaşık sebepler sonucu ortaya çıkan durumlarda gerçekleştirilen ilaç tedavilerinin genelini göz önüne aldığımızda hayli yüksek bir oran.

Bu maddeye ve maddeyi barındıran ilaçlara dair bir yanılsama, ilacı kullandıktan sonra uyarılmanın gerçekleşmesiyle ilgili.

Yani karikatürize edilen ve toplum genelinde bu konunun tabu haline gelmesini sağlayan bu fikrin aksine Sildenafil kişinin uyarılışını yoktan var edemiyor, sadece mevcut durumda iyileştirme yaratıyor. İlginçtir, ilacın kadınlar üzerinde etki edip etmediği sıkça merak edilse de şimdilik bu konuda varılmış net bir sonuç yok.

Hayat kurtarıcı etkisinin yanında Sildenafil'in belli başlı yan etkileri de var ama sonuca bakıldığında...

Yan etkiler açısında en büyük risklerinden biri çarpıntı, bazı durumlarda görme bozukluğu yaşandığı bile görülmüş. Bu etkiler ilaç doktor kontrolünde kullanılmadığında ortaya çıkıyor ve hiçbir 'pozitif' etkisi olmadığı durumlarla da karşılaşılabiliyor. Olur da bir arkadaşınız bu sonuçla karşılaşır ve Sildenafil içeren ilaçların faydasını görmezse testosteron seviyelerini kontrol ettirmesini öneriyoruz.

Modern ihtiyaçları karşılayan en mühim maddelerden biri, Sildenafil.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fchinaski

bu sorunu bi ara yasadim, hatta bu bi iki sefer degil, yaklasik birkac hafta surdu. Gidip cialis aldim, tavsiyem gencseniz almayin, sadece duzeninizi degistirin. Abartmiyorum ilk 2 gun esofman giyemedim. Daha sonra beslenmemi ve uykumu biraz toparlayip iki kegel egzersizi yaptim 1 hafta kadar boyunca; sorun gecti

benim-ben..ask..

Bazı enerji içeceklerinde ve çikolatalarda kullanılıyor, ancak yasak. Geçen haftalarda Sağlık Bakanlığı ürünlerinde kullanan bazı firmaları afişe etti. Kullanılması tamamen doktor gözetiminde olan bir madde. Şimdi; siz bir sağlıkçı olarak mı bu tavsiyelerle dolu seriyi hazırladınız yoksa Sildenafiil için bir aklama PR mı bu? Eğer öyleyse berbat bir PR olmuş, olacak..

Görüş Bildir