Sertab Erener'in 'Sahneden İndirdiği' Belediye Başkanı Konuştu: 'Protokol Meraklısı Değiliz'

 > 
72PAYLAŞIM

Sertab Erener geçtiğimiz günlerde Çatalca Belediyesi tarafından düzenlenen Erguvan Festivali'nde sahne almış ve geniş protokole tepki gösterip dinleyicileri platforma davet etmesiyle gündeme gelmişti. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, ulusal basından o gece yaşananlara dair kimsenin kendisini aramadığını ifade etti. Yaşanan krize ilişkin, protokol meraklısı olmadıklarını ifade eden Kara, yaşlı, hasta ve engelli gibi dezavantajlı gruplara protokolde öncelik verildiğini söyledi. Katıldığı radyo programında, konseri arkada halk ile birlikte izlediğini ifade eden Çatalca Belediye Başkanı, sanatçının fun grubunun öne geçmek istemesiyle olayların geliştiğini anlattı. Kara, Sertab Erener'e herhangi bir yanlış davranışta bulunmadıklarını söyledi ve ekledi: "Halk için konser verdiğini söyleyenler, bugün asgari ücretin 1.700 lira olduğu bir ülkede 100 binlerce lirayı alıp ancak sahneye çıkmaktadır."

Erener aynı zamanda Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara'yı sahneden indirmişti 👇

Sertab Erener'den Geniş Protokol Tepkisi: Belediye Başkanını Sahneden İndirdi ve Seyircileri Davet Etti - onedio.com
Sertab Erener'den Geniş Protokol Tepkisi: Belediye Başkanını Sahneden İndirdi ve Seyircileri Davet Etti - onedio.com

Bu hareket sosyal medyada geniş yer kaplamış ve Sertab Erener'e tebrik ve teşekkür mesajları yağmıştı.

Belediye Başkanı Number 1 FM'e konuştu: 'Hasta, yaşlı ve engellilere önde yer ayırmak zorundayım'

Katıldığı radyo programında hiçbir sanatçının festivalden memnuniyetsiz ayrılmadığını belirten Kara, 'protokol meraklısı' olmadıklarını vurguladı.

Güvenlik sebebiyle alınan önlemlerinin yanlış aksettirildiğini ifade eden Çatalca Belediye Başkanı Kara sözlerine şöyle devam etti:

“Çatalca’da 50 kadar sanatçı konser verdi, kimse ilçemizden memnuniyetsiz ayrılmadı. Her zaman titiz planlama ve sanatçı ve halk memnuniyeti, güvenliği esas tutuldu. İlk akşam Yalın’la başladık ikinci akşam Sertab Hanım geldi. Biz protokol meraklısı insanlar değiliz. Oraya gelen herkes bizim misafirimizdir. Ancak biz güvenliği sağlamakla mükellefiz.”

Belediye Başkanı ayrıca şarkıcıların talep ettiği ücretleri de eleştirdi 👇

"Halk için konser verdiğini söyleyen kişilerin bir gün ücretsiz konser verdiğine şahit olalım. Ben 9 senedir bunu görmedim. Asgari ücretin 1.700 lira olduğu bir ülkede 100 binlerce lira alıp ancak sahneye çıkmaktadırlar"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir