Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Ruhunu Dinlendiren Enstrüman Hangisi?

190PAYLAŞIM

Senin ruhuna iyi gelen sesler hangi enstrümandan geliyor?

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Müzik sence nedir?

Müzik özgürlüktür!
Müzik tutkudur!
Müzik insan ruhunun notalara dökülmesidir.
Müzik kendinle kalmaktır!
Müzik herkesten farklı hissederken, herkesi anlayabilmektir!

4. Peki senin vedalarla aran nasıl?

Ben vedalaşmayı beceremem, elim ayağıma dolaşır.
Vedalar bana göre değil, habersiz gitmelerin insanıyım.
Sımsıkı sarılmak, dönüp dönüp tekrar bakmak...

5. Müzik sadece arkada bir ses olsun diye dinlenmez. Peki senin müzikten beklentin nedir tam olarak?

Ritmi her hücremde hissetmek
Gerçek kişiliğimi serbest bırakması
Muhteşem duygu değişimlerine tanık olmak
Ruhumu dinlememe yardım etmesi
Sevgiyi hissetmek

6. Müziği ne için dinlediğini anladık. Peki müzik dinlemek için en güzel yer neresidir?

Fark etmez. Kulaklıklarım olduğu sürece her yerde dinlerim!
Kesinlikle konser!
Yatağıma yatıp, gözlerimi kapatabilmeliyim.
Gece yarısı bir bozkır yolunda arabayla giderken!

7. Aşağıdaki fotoğrafın sende çağrıştırdığı şey nedir desek?

Hissetmek
Eğlence
Aşk
Özgürlük
Umut

8. Son olarak hayat sence ne demek?

Hayat bir maceradır.
Hayat bir sanattır.
Hayat sadece bir gölgeliktir.
Hayat bir yolculuktur.

Bağlama!

Senin ruhunu dinlendiren enstrüman: Bağlama! Senin karakterin bu toprakların ruhunu birebir yansıtıyor; arada sırada saçmalayıp, hatalar yapsan da; iyi niyetli olduğun su götürmez bir gerçek. Alabildiğine duygusalsın, bunu gizleme çabansa pek tatlı, saklayamıyorsun yani; ama sana böyle öğretilmiş: Gözyaşlarını göstermemen gerek. Sadıksın kara toprak misali, mütevazisin de Neşet misali. Kalendersin ayrıca, senden zarar gelmez; yine de bam teline basmamak gerek!..

Piyano!

Senin ruhunu dinlendiren enstrüman: Piyano. Evet evet senin asil bir kişiliğin var. Sen hiçbir şartta, hiçbir halde, hiçbir zamanda kendinden, kişiliğinden ve kalitenden ödün vermeyenlerdensin. Kimin senin hakkında ne dediği, ne yorum yaptığı da mühim değildir burada. Sana doğru ve soylu gelen şeyi, (evet bulduk kavramı: Soylu) yaparsın her zaman. Lider ve dominant bir kişiliğin var ayrıca ve en önemlisi bu liderlik sende kendiliğinden. Yani sen liderliği elde etmek için kendini küçük düşürenlerden değilsin asla, sayın soylu kişilik!

Keman!

Senin ruhun; oldukça duygusal, alabildiğine hassas ve çokça romantik. İnce düşüncelere sahipsin; bir şey söyleyeceğin zaman suyunun suyunun suyunu düşünüp söylersin, o derece insanları kırmaktan korkarsın. Aşk demek sen demek ayrıca. Tutkulusun ve aşkı çok derin yaşarsın; o hatta öyle ki senin ayrılığın 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'ya benzer: harap, yıkık, bitmiş... Aşk zamanınsa tam tersi; Lale Devri İstanbul'una: Festival gibisindir, katılmamak mümkün değil. Bu yüzden senin enstrümanın: Keman!

Elektro gitar!

Senin kurallarla ilgili çok ciddi problemlerin var; kendini önüne konulan her şeyi yemek zorunda hissetmiyorsun: Asisin, kural tanımazsın, bir nevi zurnanın zırt dediği delik, sürüden ayrı uçan martısın. Ara sıra içe kapandığın olsa da, çekingen asla değilsin, gerektiği yerde sesin öyle bir çıkar ki... İdealistsin bir yandan da; ama bu ideallerini insanların gözüne sokmuyor, içinde yaşıyor, sadece yürürlüğe koyulacağı zaman gün yüzüne çıkarıyorsun. Fikir insanından çok, aksiyon adamısın yani. Karizmatik ve lokomotif bir kişiliğini söylememize gerek yok sanırım. Tüm bu sebeplerle senin ruhunu dinlendiren enstrüman: Elektro Gitar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dolunay-dolunay2

KEMAN

queen_of_the_7_kingdoms

Keman! Senin ruhun; oldukça duygusal, alabildiğine hassas ve çokça romantik. İnce düşüncelere sahipsin; bir şey söyleyeceğin zaman suyunun suyunun suyunu düşünüp söylersin, o derece insanları kırmaktan korkarsın. Aşk demek sen demek ayrıca. Tutkulusun ve aşkı çok derin yaşarsın; o hatta öyle ki senin ayrılığın 2. Dünya Savaşı sonrası Avrupa'ya benzer: harap, yıkık, bitmiş... Aşk zamanınsa tam tersi; Lale Devri İstanbul'una: Festival gibisindir, katılmamak mümkün değil. Bu yüzden senin enstrümanın: Keman!Ruhumu okudun ruhumu üstad!👏

queen_of_the_7_kingdoms

Piyano! Senin ruhunu dinlendiren enstrüman: Piyano. Evet evet senin asil bir kişiliğin var. Sen hiçbir şartta, hiçbir halde, hiçbir zamanda kendinden, kişiliğinden ve kalitenden ödün vermeyenlerdensin. Kimin senin hakkında ne dediği, ne yorum yaptığı da mühim değildir burada. Sana doğru ve soylu gelen şeyi, (evet bulduk kavramı: Soylu) yaparsın her zaman. Lider ve dominant bir kişiliğin var ayrıca ve en önemlisi bu liderlik sende kendiliğinden. Yani sen liderliği elde etmek için kendini küçük düşürenlerden değilsin asla, sayın soylu kişilik!2tane sevdigim enstrüman çıktı❤

yagmur-behice-uysal

Keman çalıyorum ve keman çıktı :d

tc-kaan-ulum

bağlama çıktı ya la doğru efendim doğru!

eren-emir-alparslan1

bağlama

Görüş Bildir