Senin Ruhun Dünyanın Hangi Köşesine Ait?

-

Zaman zaman kendini sanki ait olmadığın bir yerdeymişsin gibi hissettiğin oluyor mu? Belki de içindeki ses sana bir şeyler söylemeye çalışıyordur, kim bilir? Ruhun dünyanın bambaşka bir köşesine ait olabilir ve sen nereye ait olduğunu öğrenmek üzeresin. Testi çöz, ruhun dünyanın hangi köşesine aitmiş söyleyelim!

1. İlk olarak cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek
Fark eder mi?

2. Bir de yaşını öğrenelim.

3. Ruhunu bunlardan hangisiyle tanımlarsın?

Hava
Su
Ateş
Ağaç
Buz
Toprak

4. Seni etkilemek için bu özelliklerden hangisine sahip olunmalı?

5. Bir insanda en sevmediğin özellik nedir?

Sıkıcı biriyse hayatta dayanamam.
İnsanları manipüle edenlere tahammülüm yok!
Her şeyi maddiyata bağlayanları sevmem.
Yüzsüzlük benim kırmızı çizgim...

6. Ruhunun bir rengi olsa bunlardan hangisi olurdu?

Yeşil
Sarı
Kırmızı
Mavi
Mor
Gökkuşağı

7. Peki, bir şarkı seçmeni istesek?

Şebnem Ferah - Çakıl Taşları
Tarkan - Kış Güneşi
Sertab Erener - Yolun Başı
Nilüfer - Son Arzum
Edis - Güzelliğine
Simge - Ben Bazen

8. Bu yerlerden birine ışınlanma imkanın olsaydı...

9. Bu görseli görür görmez aklına bunlardan hangisi geliyor?

Yaşam
Yemek
Ölüm

10. Son olarak... Bir dilek hakkın olsa bunlardan hangisini seçerdin?

Dünyada gezip görmek istediğim her yere ışınlanabilmek isterdim.
Sevdiklerimin sonsuza kadar yaşamasını isterdim.
Hoşlandığım kişinin bana körkütük aşık olmasını isterdim.
Her şeyin başı sağlık... Ha bir de para!

Büyük Kanyon!

Senin ruhun Büyük Kanyon'a ait... Sakin ve duygusal bir yapın var, kendinden önce hep başkalarını düşünüyorsun. Dünya meselelerine karşı kayıtsız kalman, başkaları açken tok yatman mümkün değil. Bu duygusallığın ve olgun ruhun ise derinliğiyle göz dolduran Büyük Kanyon'da olmayı arzu ediyor. Dolar düşerse senin yolun da mutlaka buralara düşsün. Olur da gitme şansı bulursan, kendini o an evinde hissedeceksin!

Antilop Kanyonu!

Senin ruhun Antilop Kanyonu'na ait... İçinde sürekli yaşanan iniş çıkışları kelimeler dökmemiz mümkün değil. Ateş gibi yanan ve tutkuyla parlayan birisin. Her an maceradan maceraya koşmak senin göbek adın olsa gerek! Sakin bir yaşam sana göre değil, sen her anının hakkını vermeli ve dolu dolu yaşamalısın. Ne diyelim, sen yaşıyorsun bu hayatı...

Devler Kaldırımı!

Senin ruhun Devler Kaldırımı'na ait... Başarılı ve çalışkansın, ayrıca çevrendeki en bilge ve sağduyulu kişisin. İnsanlar senin görüşlerine çok önem veriyor ve verdiğin her tavsiyeyi dinliyorlar. Kendi ayaklarının üstünde durmak ve kimselere ihtiyaç duymadan yaşamak senin hayat felsefen olmuş. Ama senin sırtın yere gelmez, bak demedi deme...

Büyük Mavi Çukur!

Senin ruhun Büyük Mavi Çukur'a ait... Her zaman görünenin ötesine bakıyor, insanların adeta içini okuyorsun. Sığ insanlarla vakit geçirmek sana göre değil, çünkü senin ruhunun katmanlarını anlayamazlar. Sessizlik, sakinlik ve huzur ortamını bulduğun an, bir an bile düşünmeden valizini toplayıp gidersin. Ama ait olduğun yeri öğrendin artık, rotan belli!

Dev Kristal Mağarası!

Senin ruhun Dev Kristal Mağarası'na ait... Dışarıdan bakılınca sert ve dediğim dedik biri gibi dursan da aslında içinde aşırı duygusal bir insan yatıyor. Şu halin biraz da kalbinin kırılmasından korktuğun için başkalarına karşı oluşturduğun bir kabuk. Ama seni o kadar iyi anlıyoruz ki... İnsanların bu kadar acımasız olduğu bir dünyada senin minnoş kalbin kırabilir, mümkündür. Ama yine de bir şans vermeye değmez mi?

Gökkuşağı Dağları!

Senin ruhun Gökkuşağı Dağları'na ait... O kadar renkli bir kişiliğin var ve öyle eğlencelisin ki, seninle vakit geçirmekten daha keyifli bir aktivite düşünemiyoruz. Ruhun hala küçük bir çocuk gibi, o yüzden sen kolay kolay yaşlanmazsın. İçinden geleni yap, ne istiyorsan yaşa! Çünkü şans her zaman senin yanında olacak, merak etme...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jamidro

Devler Kaldırımı! Senin ruhun Devler Kaldırımı'na ait... Başarılı ve çalışkansın, ayrıca çevrendeki en bilge ve sağduyulu kişisin. İnsanlar senin görüşlerine çok önem veriyor ve verdiğin her tavsiyeyi dinliyorlar. Kendi ayaklarının üstünde durmak ve kimselere ihtiyaç duymadan yaşamak senin hayat felsefen olmuş. Ama senin sırtın yere gelmez, bak demedi deme...

yildiz-hilal-gungunes

Büyük Kanyon! Büyük Kanyon! Senin ruhun Büyük Kanyon'a ait... Sakin ve duygusal bir yapın var, kendinden önce hep başkalarını düşünüyorsun. Dünya meselelerine karşı kayıtsız kalman, başkaları açken tok yatman mümkün değil. Bu duygusallığın ve olgun ruhun ise derinliğiyle göz dolduran Büyük Kanyon'da olmayı arzu ediyor. Dolar düşerse senin yolun da mutlaka buralara düşsün. Olur da gitme şansı bulursan, kendini o an evinde hissedeceksin!

Gizli Kullanıcı

Büyük Mavi Çukur! Senin ruhun Büyük Mavi Çukur'a ait... Her zaman görünenin ötesine bakıyor, insanların adeta içini okuyorsun. Sığ insanlarla vakit geçirmek sana göre değil, çünkü senin ruhunun katmanlarını anlayamazlar. Sessizlik, sakinlik ve huzur ortamını bulduğun an, bir an bile düşünmeden valizini toplayıp gidersin. Ama ait olduğun yeri öğrendin artık, rotan belli!

lpscallistotr

Büyük Mavi Çukur...

simple-aydan

Senin ruhun Büyük Mavi Çukur'a ait... Her zaman görünenin ötesine bakıyor, insanların adeta içini okuyorsun. Sığ insanlarla vakit geçirmek sana göre değil, çünkü senin ruhunun katmanlarını anlayamazlar. Sessizlik, sakinlik ve huzur ortamını bulduğun an, bir an bile düşünmeden valizini toplayıp gidersin. Ama ait olduğun yeri öğrendin artık, rotan belli!

Görüş Bildir