Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Bile Farkında Olmadığın Gizli Yeteneğini Söylüyoruz!

306PAYLAŞIM

Testi çöz, sen de gizli yeteneğini öğren!

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Karşıdan tanımadığınız biri geliyor. Sizin onda dikkatinizi ilk ne çeker?

Kıyafeti
Yüzü
Hareketleri
Fiziği

4. Elinizde olsaydı dünyadan neyi kaldırırdın?

Irkları
Sınırları
Açlığı
Komple insanlığı
Sözde adaleti
Ön yargı

5. Yaptığın işi seçme şansın olsaydı, ne tür bir iş seçerdin?

Düzenli maaşlı ve güvenceli bir iş
İletişim dozu yüksek bir iş
Gezmeli görmeli bir iş
Acayip bir iş… Şimdi çıkaramadım.

6. Peki hangi kelimenin sizi tanımlamakla uzaktan yakından alakası yok?

Utangaç
Kaprisli
Zevzek
Korkak
Bencil
Deneyimsiz

7. Hiç harcandığınızı düşündünüz mü?

Bu memlekette harcanmayan kaldı mı?
Yok... Eldeki avuçtakine şükür.
Özel hiç yeteneğim yok ki!
Harcanıyorsam, kendi ayıbımdır.
İnsan neler düşünmüyor ki…

8. Son olarak, aşk hakkında ne düşünüyorsun?

Keşkelerle dolu bir hayal.
Hayata anlam katan nadide bir enerji.
Başta heyecan, sonra yalan dolan.
Düşünmüyorum, yaşıyorum.

İnsan sarraflığı!

Her şeyin başında sıkı bir gözlemci ve analizcisiniz. Olaylar hiç de göründüğü gibi değil, onların altında katman katman başka hikayeler yatıyor; bunu biliyor ve eşelemekten zevk alıyorsunuz. Başka birine çok basit gelen bir davranış, sizin için birçok şeyi açıklıyor. Velhasıl kelam, kısacık vakitte bir insanın ruh haritasını çıkarma becerisine sahipsiniz. Nitekim, bir devlet memuru da olabilir; tüm bu bilgeliği kendinize de saklayabilirsiniz: "Ruhi Bey'i nasıl bilirdiniz?" "Sessiz sakin bir adamdı, kendi halinde..."

Liderlik!

Lider dediğimiz öyle böyle olmaz, sizin gibi olur. Sizin ruhunuza sanki bir yönetici, adeta bir kitle sürükleyici işlemiş. Dimağınız öyle; yoksa kişisel gelişim kitapları okudunuz diye değil. Doğru eleştiri, kriz yönetimi, inandırıcılık, ön görü, vizyon... Maşallah, hepsi sizde! Eş zamanlı binbir şey düşünmekten yorulsanız da, strese girseniz de aslında biliyorsunuz ki bu yoğunluk size iyi geliyor. Siz işledikçe ışıldayanlardansınız. Lakin belki kimseler sizi bilmiyor. Siz ise onların eksikliklerini görüp kendi kendinize gülümsüyorsunuz. Yine de biraz, azıcık, minnacık hırslanarak içinizdeki lideri çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Sanata yatkınlık!

Sizin içinizde gizli bir sanatçı yatıyor. Keşke başka işlerle ilgilenmek zorunda kalmasanız da hep sanatla uğraşsanız değil mi ya? Ama hayat pek de fırsat vermiyor size. Malum ekonomik sıkıntılar, toplumsal baskılar, yanlış yönlendirmeler... Belli ki bunlar sizde pek enerji bırakmamış. Amma velakin; Van Gogh'un umurunda mıydı hiç bunlar? Umarız siz de bir gün yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak şansa ve ortama kavuşursunuz.

İyilik yapmak!

Hayatta binbir çeşitli zorunluluk olmasa siz kendinizi insanlığa adardınız. İçinizdeki faydalı olma ihtiyacı son derece kuvvetli; keşke bir çocuğu daha gülümsetebilseniz veya bir ağaç daha dikebilseniz… Yine de kendi çapınızda örnek insan olmaya çalışıyorsunuz: Elinizden geldiğince yardım etmeye, faydalı olmaya... Ama yetmiyor. İnsanın gündelik stresleriyse size pek boş geliyor. İki arada bir derede yaşamak yerine keşke Amazon ormanlarını korumaya gitseniz! Veya yeni bir aşı keşfetseniz... Arama kurtarma ekiplerinde yer alsanız... Belki bir gün...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Liderlik! Lider dediğimiz öyle böyle olmaz, sizin gibi olur. Sizin ruhunuza sanki bir yönetici, adeta bir kitle sürükleyici işlemiş. Dimağınız öyle; yoksa kişisel gelişim kitapları okudunuz diye değil. Doğru eleştiri, kriz yönetimi, inandırıcılık, ön görü, vizyon... Maşallah, hepsi sizde! Eş zamanlı binbir şey düşünmekten yorulsanız da, strese girseniz de aslında biliyorsunuz ki bu yoğunluk size iyi geliyor. Siz işledikçe ışıldayanlardansınız. Lakin belki kimseler sizi bilmiyor. Siz ise onların eksikliklerini görüp kendi kendinize gülümsüyorsunuz. Yine de biraz, azıcık, minnacık hırslanarak içinizdeki lideri çıkarmanızı tavsiye ederiz.

isa-huseynov

Sizin içinizde gizli bir sanatçı yatıyor. Keşke başka işlerle ilgilenmek zorunda kalmasanız da hep sanatla uğraşsanız değil mi ya? Ama hayat pek de fırsat vermiyor size. Malum ekonomik sıkıntılar, toplumsal baskılar, yanlış yönlendirmeler... Belli ki bunlar sizde pek enerji bırakmamış. Amma velakin; Van Gogh'un umurunda mıydı hiç bunlar? Umarız siz de bir gün yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak şansa ve ortama kavuşursunuz. Facebook ile PaylaşTwitter ile Paylaş

esnasenturk1

İyilik yapmak yetenek değil. gereksiz test

seydi

İyilik yapmak! ilk defa tuttu

naz-basdas

Lider dediğimiz öyle böyle olmaz, sizin gibi olur. Sizin ruhunuza sanki bir yönetici, adeta bir kitle sürükleyici işlemiş. Dimağınız öyle; yoksa kişisel gelişim kitapları okudunuz diye değil. Doğru eleştiri, kriz yönetimi, inandırıcılık, ön görü, vizyon... Maşallah, hepsi sizde! Eş zamanlı binbir şey düşünmekten yorulsanız da, strese girseniz de aslında biliyorsunuz ki bu yoğunluk size iyi geliyor. Siz işledikçe ışıldayanlardansınız. Lakin belki kimseler sizi bilmiyor. Siz ise onların eksikliklerini görüp kendi kendinize gülümsüyorsunuz. Yine de biraz, azıcık, minnacık hırslanarak içinizdeki lideri çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bilemedim bende o kadar lider havası yok ben daha çok uyum sağlayan kişiyim :D

Görüş Bildir