Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Annelik Gücünün Kaynağı Ne?

123PAYLAŞIM

Sevgi ailenin yaşam pınarıdır! Ancak anne olmanın sevgiden çok daha fazlasını gerektiren zorlu bir görev olduğunu da kabul etmemiz gerek. Çocuğuna karşı duyduğun karşılıksız sevginin yanında hangi özelliğin seni güçlü kıldığını öğrenmek için hadi başla!

1. İlk olarak yaşını alalım!

2. Kaç çocuğun olduğunu da öğrenip teste başlayabiliriz.

1
2
3
4 ve üzeri

3. Hadi biraz geçmişe gidelim. Bir bebeğiniz olacağını öğrendiğinde eşine nasıl söyledin?

Zaten beklediğimiz bir şey olduğu için öyle normal haber verdim
O kadar heyecanlanmıştım ki ilk yaptığım şey onu aramak oldu tabii ki
Yüzyüze söylemek istediğim için akşamı beklemiştim
Bu fikre alışamadığım için söylemeden birkaç gün bekledim

4. Peki ya onu kucağına aldığın ilk an nasıl hissettin?

Gerçekten terif edilemez bir duygu
Anlamadım ki ben bir şey, bir süre alışamadım da zaten
Şaşkınlıkla karışık garip bir huzur

5. Anne olmanın nasıl bir şey olduğunu anne olmayan anlayamaz! Sen de zaman zaman gücünün tükendiğini hissediyorsundur. Böyle durumlarda dik durmak için ne yapıyorsun?

Öyle hemen kendimi kaybetmem ben ya, çok zorlanmıyorum o nedenle
Ne yalan söyleyeyim arada bir kafa dinlemek için küçük kaçamaklar yaptığım oluyor, başka türlüsü mümkün değil zaten
Çevremden destek alıyorum böyle durumlarda, yalnız olmadığımı hissetmek iyi geliyor

6. Hadi çizgi film saati!

Pjamaskeliler
Harika Kanatlar
Peppa Pig
Fineas ve Förb
Esrarengiz Kasaba
Geçtik biz oraları geçtik

7. Her annenin aşina olduğu bir etkinlik var sırada: Kermes! Ne hazırlayacaksın kermes için?

Kısır, makarna salatası tarzı bir şey yaparm
Rengarenk ve süslü püslü fincan kekler
Kolay bir kakaolu pasta yaparım, çok uğraşamam
Börek yaparım, herkes böreğe bayılır!

8. Eve gittin ve gözlerine inanamayacağın kadar kötü bir manzara ile karşılaştın, çocuklar yeri göğü birbirine katmış! Nasıl tepki verirsin?

Aklımı yitiririm ne yapayım
Baya gülerim ya bayaaa
Sakin kalmaya çalışıp birlikte toplamaya teşvik ederim

Öz güvenin!

Annelik duygusu senin sonradan edindiğin bir özellik değil, karakter yapın dolayısıyla her zaman şefkatli ve korumacı biri olarak tanınmışsın sen. Çocuğuna karşı duyduğun sevgi zaten tartışılamaz ama anne olmak yalnızca sevgiden ibaret bir müessese değil! Beraberinde birçok sorumluluk getiren ve bağlılık gerektiren bir şey, senin gibi bununla başa çıkabilen her kadına sonsuz saygı duyulmalı. Ailene, özellikle çocuğuna karşı duyduğun sevginin yanında seni güçlü tutan şey ise öz güvenin! Çocuk gelişimi konusunda kendini oldukça geliştirmişsin ve içgüdülerinden de faydalanarak her zaman işin içinden çıkmayı başarıyorsun. Altından kalkamayacağın bir şey olmadığını bilmek sana güç veriyor, emin adımlarla ilerlemeni sağlıyor. Harika çocuklar yetiştireceğinden hiç şüphemiz yok. 😊

Sabırlı ve anlayışlı karakterin!

Sen duygusal bir kadınsın, hislerin ve içgüdülerin her şeyden önemli senin için. Sadece yakın çevrene değil, örneğin doğaya da bu tutumla yaklaşıyor ve şefkatini paylaşıyorsun. Sevgiyle beslenmeye müsait bu şefkat dolu ve anlayışlı karakterin ise ailen söz konusu oluğunda iyice ortaya çıkıyor. Çocuğun hiç beklemediğin bir davranış sergilese bile tepki vermeden önce onu dinliyor, bu davranışına sebep olabilecek şeyleri araştırıyor ve ona yardım ediyorsun. Uzun lafın kısası, annelik gibi beraberinde birçok sorumluluk getiren ve bağlılık gerektiren bu zorlu yolculukta böylesine bir güven ve sakinlik içinde ilerliyor olmanda karakterinin etkisi oldukça fazla. Kendin gibi pırıl pırıl çocuklar yetiştireceğinden hiç şüphemiz yok diyerek sana hoşça kal diyoruz. 😊

Hayata bakış açın!

Sen en zor durumlarda bile pozitif kalmayı başarabilen, her şeyin en iyi tarafını yakalayıp çıkarabilen birisin. Hayatın endişelenerek ve öfkelenerek harcanmaması gerektiğini düşünüyorsun ve bu nedenle her daim etrafına neşe saçmayı görev edinmişsin. Anne olmanın beraberinde getirdiği zorlukların üstesinden de çoğu zaman bu şekilde geliyorsun. Strese yenik düşmek yerine pozitif enerjinle onu ortadan kaldırıyorsun! Bir gün çocuğun pastel boyayla duvarları karalarken ona kızmak yerine yanına oturup bir çizgi de sen atsan şaşırmayız mesela. En az senin kadar sevgi dolu ve neşeli çocuklar yetiştirmen dileğiyle. 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
friendsister

Sen duygusal bir kadınsın, hislerin ve içgüdülerin her şeyden önemli senin için. Sadece yakın çevrene değil, örneğin doğaya da bu tutumla yaklaşıyor ve şefkatini paylaşıyorsun. Sevgiyle beslenmeye müsait bu şefkat dolu ve anlayışlı karakterin ise ailen söz konusu oluğunda iyice ortaya çıkıyor. Çocuğun hiç beklemediğin bir davranış sergilese bile tepki vermeden önce onu dinliyor, bu davranışına sebep olabilecek şeyleri araştırıyor ve ona yardım ediyorsun. Uzun lafın kısası, annelik gibi beraberinde birçok sorumluluk getiren ve bağlılık gerektiren bu zorlu yolculukta böylesine bir güven ve sakinlik içinde ilerliyor olmanda karakterinin etkisi oldukça fazla. Kendin gibi pırıl pırıl çocuklar yetiştireceğinden hiç şüphemiz yok diyerek sana hoşça kal diyoruz. 😊 doğru çıktı yaa ben dinlerim çocuklarımı :) ikizleri pek bilemiyorum ama büyükle anlaşıyoruz :)

kissadan-hisse

büyük yengeç, ikizler akrep ondan oluyo bence

_oishii_

aramızda 20 yaş olduğundan belki çok iyi anlaşıyoruz onunla ben ona arkadaş gibi miyim bilmiyorum ama o benim arkadaşım gibi:) ama sadece GİBİ... annesi olduğumu unutturmam. kulaklık kavgası da yapmasak iyiyiz aslında :d

gzm-ynklr

Sabırlı ve anlayışlı karakterin!

Görüş Bildir