Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seks ve Çay! Cinsel İlişkide "Rıza"nın En Önemli Şey Olduğunu Anlatan Muhteşem Çay Metaforu

49PAYLAŞIM

Washington Post'ta yer alan bir haberde sekste 'rıza'nın ne kadar önemli olduğu çay üzerinden anlatılmış. İnanın bundan daha iyi bir şekilde anlatılamazdı. Bu yazı ile tüm bakış açınız değişecek.

Kaynak için tıklayınız...

Ülkemizde hiç kapanmayan bir yara olan kadına şiddet, taciz konuları son günlerde tekrar gündeme geldi. Biz de çay üzerinden anlatılmış olan cinsel ilişkide "rıza" konusunu sizinle paylaşmak istedik.

Şimdi çayla seks bir mi diyecekseniz! Birine cinsel bir istekle yaklaşmakla çay ikram etmenin arasında ne denli büyük bir benzerlik olduğunu bu yazıyı okuduktan sonra anlayacaksınız.

O zaman "Çayda ve sekste rıza her şeydir" diyoruz ve başlıyoruz. Şimdi biriyle seks yapmak istediğinizde bunu ona çay ikram ediyormuşsunuz gibi düşünün:

Siz birine çay içer misin diye sorduğunuzda; "Tabii ki, ne kadar güzel olur, çok teşekkür ederim" diyorsa eğer, o kişi gerçekten çay içmek istiyor.

Eğer size "Bilmiyorum, şu anda emin değilim." diyorsa siz onun için çay demleyebilirsiniz ama o içmeyebilir. Dikkat edin burası çooook önemli. O sizin ikram ettiğiniz çayı içmeyebilir. Anlaştık mı!

Siz, emin değil belki içer diye çay yapma zahmetine girmiş olabilirsiniz. Ama o içmezse eğer onu suçlayamazsınız. Çay içmek istemediğini kabul etmeniz gerekir.

Çayı yapmış olman onu mutlaka o çayı içerken izleme hakkın olduğu anlamına gelmez.

Diyelim ki çayınızdan bir yudum aldı ve bardağın geri kalanını içmek istemedi. Buna da saygı göstermelisiniz. Bir yudum çay içti diye bardağın tamamını içmek zorunda değil. Belki beğenmedi...

“Hayır, teşekkür ederim” derse, çay yapmayın. Bu kadar! Çayı yapmayın, ona içirmeyin. İçmek istemiyor diye de kızmayın. Anlayın ki çay istemiyor.

Size “Evet, teşekkür ederim” deyip, çay geldiğinde aslında istemediğini söyleyebilir. Evet, onca zahmete girdikten sonra bunu duymak sizi biraz gıcık edebilir. Ama hala hiçbir şekilde o çayı içmek zorunda değil.

Bazen insanlar siz çayı yapmaya başladıktan çay hazır olana kadar geçen sürede kararlarını değiştirebilirler. Bunda bir sakınca yok. Bu yine de size çayı zorla içirme hakkı vermez.

Şayet karşınızdaki kişinin bilinci yerinde değilse, çay yapmayın. Bilinci yerinde olmayan insanlar “Çay ister misin?” sorusunu anlayamazlar.

Diyelim ki, soruyu sorduğunda bilinci yerindeydi, evet dedi ve çayı yapana kadar bilincini yitirdi. Çayı bir kenara bırakın, karşınızdaki kişinin sağlığının yerinde olup olmadığını kontrol edin. Ona hala çay içirmeye çalışmayın!

Biri geçen cumartesi sizin evinizde çay içtiyse bu her zaman sizinle çay içmek istediği anlamına gelmez. Durduk yerde çay yapıp "Ama geçen hafta istiyordun." demeyin!

Ya da sabah uyandığında ağzından içeri çay dökmeye çalışarak “Ama dün gece çay istiyordun." diyemezsiniz.

Unutmayın ki "Çayda da sekste de, rıza her şeydir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cthulhu

Çayı takdim ettiğiniz bardağın ince belli olmaması da önemli olabilir. Ya da cam bardak yerine swarovski taşlarla süslü özel tasarım bir bardakta sunarsanız çayın içilme olasılığı artabilir. Bazen bir bardak çay asla sadece bir bardak çay olmayabilir... Lütfen seksi kadının erkeğe sunduğu bir ödül olarak görmekten vazgeçin ve tuhaf benzetmelerinizi de kendinize saklayın.

ferhat-seyhan

içekmiş gibi yapıp, demletip, servis ettirip, içmeyip ama her an içecekmiş gibi servisin daima sıcak ve hazır olmasını talep edip, asla içmeyip, yine de içmek istediğini söyleyip sizi bir paradoksun içinde tutuyosa demliği mahrem neticesine duhul edip paradokstan çıkın..

gunesliler

Zorla çay deyince... Millet kıraathanelerini göz önüne getirdim şimdi... Abooo!!!

ersnsnl

İki çay söylemiştik orda, biri açık, keşke yalnız bunun için sevseydim seni.

gunesliler

Editör biri sana zorla bişey mi yaptırdı? ve yaptırmaya devam etmek mi istiyor? Tecavüzdür anlattığın şey. Ve tecavüze uğradıysan polise git. Ciddiyim. çünkü sessiz kalman doğru değil. Ben şahsen kahveciden şüphelendim sen böyle deyince.

tahref156

Güldüm ve hala gülüyorum... Kahveci iyiydi. :)

Görüş Bildir