Görüş Bildir
Haberler
Şehrin İmajına Zarar Veriyormuş: AKP'li Başkandan 'Sivas Katliamı' Diyenler Hakkında Suç Duyurusu

etiket Şehrin İmajına Zarar Veriyormuş: AKP'li Başkandan 'Sivas Katliamı' Diyenler Hakkında Suç Duyurusu

AKP Sivas Gençlik Kolları Başkanı Murat Toraman, Madımak'ta 35 kişinin hayatını kaybettiği katliam için 'Sivas Katliamı' denilmesinden rahatsız olduğunu belirtti. Toraman 'şehrin imajına zarar verdiği' belirterek bu ifadeyi kullananların cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sivas'ta AKP Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği yapan Murat Toraman, 35 kişinin yaşamını yitirdiği Sivas Katliamı için 'Sivas Katliamı' diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Toraman, 'Sivas Katliamı' ifadesinin Sivas'ın imajına zarar verdiğini iddia ederek Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesini verdi.

"Sivaslılar olarak tasvip etmemiz asla mümkün değildir"

"Sivaslılar olarak tasvip etmemiz asla mümkün değildir"

Birgün'de yer alan habere göre, '1993 yılından bu yana herkesin ortak acısı olan, 37 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, Sivaslılar başta olmak üzere tüm dünyanın vicdanlarını yaralayan olay için bir Sivaslı olarak, belli bir kesimin, 'Sivas Katliamı' vurgusu yapmasından rahatsızlık duymaktayım' diyen Toraman, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

'1993 yılında yaşanan ve Sivaslılarla, Sivasla asla alakası olmadığına inandığımız Madımak Olayı´nın, 27 yıldır belirli bir kesim tarafından Sivas´a maal edilmesini şiddetle reddediyorum. Böyle üzücü olayı Sivaslılar olarak tasvip etmemiz asla mümkün değildir.

1993 yılında yaşanan acı olayın bana göre Sivas ismi ile yan yana anılması bile zuldür. Olayın gerçekleştiği yer olan Madımak Oteli, olayı anmak ve anımsamak isteyenler için yeterli olmalıdır. 'Sivas Olayı' bile demeye gönlüm razı değildir. Kaldı ki bu yaşanan üzücü olay için 'Sivas Katliamı' denmesini isteyenler veya özellikle bu ifadeyi kullananlar da yok değildir.'

Dedesinin suçsuz olduğunu savundu

Dedesinin suçsuz olduğunu savundu
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sivas katliamı sanıklarından dedesi Mehmet Toraman’ın olaylarla hiçbir ilgisi olmadığını iddia eden Toraman şunları kaydetti: 

'Bir Sivaslı olarak, bir Sivas aşığı olarak, bir sünni olarak, Alevilerle kardeşçe yaşayan bir vatandaş olarak, olaylarla hiç bir alakası olmadığı halde suçsuz yere aylarca mahkum edilen bir dedenin torunu olarak, bu olayın acısını iliklerine kadar yaşamış biri olarak, 1993´de yaşanan olaylar için 'Sivas Katliamı' ifadesini kullanan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve cezalandırılmasını istiyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
247
102
18
9
5
4
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Vedat Kaplan

taştan insan olur sizden olmaz.

Muhammed Gungor

İnsanları canlı canlı yakmışlar katliam demeyin diyorlar katliam olması için tam olarak ne olması gerekiyordu ölmüşler lan yaktığınız ateşte

Gazeteci Şerif Bey

Yozgat'ın yanındaki şehirdeki katliam diyelim.

Ali Can Elagöz

Yozgatla birlikte anılmak, imaj açısından daha sıkıntı olabilir ya. Looser'la arkadaşlık yapan adamın sevilmemesi durumu :)