Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Şehirden Uzakta Şöyle Küçük Bir Evim Olsun" Diyenleri Mest Edecek 55 Metrekarelik Barınak

Anasayfa > Gündem

Vipp Shelter adı verilen bu minimalist ve prefabrik konsept, Danimarkalı tasarım şirketi Vipp tarafından yaratıldı. 55 metrekarelik bu çelik yapı, ağaçlar ve sakin bir göl tarafından çevrelenmiş engebeli bir manzaranın içinde yükseliyor.

Vipp Shelter konseptinin hedeflediği müşteri kitlesi ise şehir yaşamından bunlanlar. Bu açıdan bakıldığında, söz konusu barınak doğaya kaçışı kolaylaştıran bir araç haline geliyor.

Vipp’in baş tasarımcısı Morten Bo JensenVipp Shelter‘la ilgili şunları söylüyor: “Asıl amaç bir ev ya da taşınabilir bir yapmak değildi. Vipp köklerini endüstriyel objeler üretmekten alan bir şirket, bu yüzden barınak terimi bu melez yapıyı ferah, işlevsel bir ürün, yaşanılabilir bir obje olarak tanımlamamıza olanak tanıyan bir tipoloji.”

Kaynak: https://www.behance.net/gallery/10458...
bonpurloryan.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Onur SADE

Evin ağaçtan olmasını tercih ederdim. Hem bizim hatun kısmısı gelmez böyle şeylere ( ay ismet kıç kadar ev duvarlar üstüme üstüme gelio sanki :Pp )

feyk

guzel tasarlanmis, ic mimarisi superde, sanki doganin icinde akvaryumda yasiyormus gibi. disardan izole, doga ile taban tabana zit bir tasarim.

KOVALA NEJDET

ayı falan yok mu orda ? her yerini de cam yapmışlar 4 ayaklısı yoksa bile iki ayaklı ayılara meze olursun lan orda götün başın açık canlı yayında -.-