Sayısal Loto Çekilişi Soru İşareti Doğurdu: Hem Numaralar Hem Tarih Karıştı

 > -

Önceden televizyonda canlı gösterilen, sonradan sadece internet üzerinden yayınlanmaya başlanılan şans oyunları çekilişleri hakkındaki tartışmalar bitmek bilmiyor.  23 Ocak tarihli Sayısal Loto çekilişinde ekrana yanlış sonuçlar verildi. Çekilişin tarihi ise 1 Ocak 1970 olarak gösterildi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göreMilli Piyango'nun 23 Ocak 2019 tarihli Sayısal Loto çekilişinde ikramiye kazanan numaralar da 01, 10, 18, 29, 30 ve tekrar 10 olarak açıklandı. İki kez aynı sayının olması imkansızken, büyük ikramiyenin çıktığı yer de Kocaeli-Gebze olarak belirtildi.

Sayısal Loto rakamları yerine Şans Topu rakamlarının yayına verildiği anlaşıldı

Yayın sonrası ise tarih ve numaralar değiştirildi. Büyük ikramiye çıkan numaralar, 14, 15, 18, 34, 35 ve 48 olarak açıklandı. Ancak büyük ikramiye bu kez Ankara-Polatlı'ya çıktı. 5, 4 ve 3 tutturan kişi sayısı ve ikramiye tutarları de değiştirildi.

"Ciddiyetsizlik içeren bu uygulamaların bedeli halkın sırtına yükleniyor"

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “23 Ocak tarihli Sayısal Loto çekilişinde soru işaretleri var. Makineden gelen numaralar ile ekrana verilen numaralar farklı, iki kez 10 rakamı nasıl çıkar?'' diye sordu ve şöyle konuştu:

"TRT bu çekişleri 2016 yılına kadar canlı yayınladı. Webtv'de canlı yayında çekiliş tarihi 1970 gösterildi. İki kez 10 rakamı çıktı. Bu hatalar sehven olamaz. MPİ'nin resmi internet sitesinde hatalı bilgiler düzeltilmiş olsa bile webtv'den canlı yayını izleyip, ikramiyenin kendisine çıkmadığını görüp biletini atan ya da sonradan tekrar kontrol etmeyen çok sayıda vatandaşımız vardır. Bilinçli veya bilinçsiz ihmal veya ciddiyetsizlik içeren bu uygulamaların bedeli halkın sırtına yükleniyor."

Çekilişte yapılan karışıklık sosyal medyanın da gündeminde...

Sayıştay, şans oyunları çekilişlerine ilişkin raporunda 'Şeffaf ve güvenilir değil' demişti 👇

Sayıştay Raporu: 'Milli Piyango Çekilişleri Güvenli Değil' - onedio.com
Sayıştay Raporu: 'Milli Piyango Çekilişleri Güvenli Değil' - onedio.com

Ayrıca bakınız📌

İnternet Gündemini Sarsan Video: Milli Piyango Çekilişlerinde Hile mi Var? - onedio.com
İnternet Gündemini Sarsan Video: Milli Piyango Çekilişlerinde Hile mi Var? - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir