Görüş Bildir
Haberler
Savunma Sanayi Köstebeği, İhale Bilgilerini Yabancı Şirketlere 'Tatil Karşılığı' Vermiş...

Savunma Sanayi Köstebeği, İhale Bilgilerini Yabancı Şirketlere 'Tatil Karşılığı' Vermiş...

Savunma Sanayi Başkanlığında proje müdürü olan Yusuf Hakan Özbilgin’in, Savunma Sanayii’ndeki ihale bilgilerini yabancı şirkete aktardığı belirlenmişti. Özbilgin'in, kritik projelerin bilgilerini ne karşılığında aktardığı da ortaya çıktı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki kritik projelerin ihale bilgilerini yabancı firmalara sızdıran ve hakkında 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski proje müdürü Yusuf Hakan Özbilgin'in, Mustafa Sırrı Akın ve Emre Özlük'ün istekleri doğrultusunda kendilerine bilgi verdiği değerlendirilmesi yapıldı.

Tatil karşılığında ihale bilgilerini yabancı şirketlere vermiş...

Tatil karşılığında ihale bilgilerini yabancı şirketlere vermiş...

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre Yusuf Hakan Özbilgin'in, tatil karşılığında Savunma Sanayii'ndeki ihale bilgilerini yabancı şirkete aktardığı belirlendi.

Tape kayıt tutanaklarının girdiği dosyada Özbilgin'in, Akın'ın şirketi lehine Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki işlere müdahil olduğundan ve işlerini takip ettiğinden dolayı karşılığında da maddi menfaat temin etmek için 'Uzak Doğu'ya gitmek istiyor deseydin' şeklinde konuşmalar yaptığı kaydedildi.

Akın'ın masraflarını karşılamak üzere kendisini gezi amaçlı yurtdışına göndermesini Emre Özlük'ten talep ettiği, kahvaltı, yemek ve alkol gibi isteklerde bulunarak Özbilgin'in kendisine maddi menfaat temin ettiği değerlendirilmesi yapıldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
17
8
4
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Bir ülkede bu kadar hain olmamalı.

Pasif Kullanıcı

vay vizyonsuz kahvaltı yemek alkol nedir...uzak doğu dediği de doğu ekspresi ile Kars turumu acaba

Ilyasbabaa

Hain dolu memleket..sata sata vatani yine iyi ayakta duruyor bu ülke..osmanlidan baslayan vatan hainligi gunumuze kadar devam ediyor..yikilmadi yikilmayacak ... Devamını Gör