Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyaz Perdenin En Acımasız 19 Kadın Karakteri

Sanat
660PAYLAŞIM

Bu listede sadece 2000 yılından sonrası sinema karakterleri dikkate alınmıştır.

1. Lara Croft | Angelina Jolie - Tomb Raider (En Atletik)

Video oyunundan filme uyarlanmıştır.  Lara, soylu bir İngiliz ailesinin kızı olsa da maceracı kişiliği onu gizemli mekanlara götürüyor. Fantastik güçleri olmasa da yeteneklerinin ileri düzeyde olması bu açığını kapatabiliyor. Örgülü atkuyruğu saçı ile mezardan mezara koşan Lara bir arkeologdur.

2. Æon Flux | Charlize Theron - Æon Flux (En Amansız)

Bir salgın sonucu insanların öldüğü ve öldürüldüğü 2415 yılında, insanlar dünyanın küçük bir yerinde duvarlar arasında yaşamaktadır. Ailesinin hükümet ajanları tarafından öldürülmesi nedeniyle onlara karşı bir grupla çalışan Aeon, onları öldüreceğine yemin etmiştir. Fakat gerçek, görünenden ibaret değildir. Aeon hayatının, bugününden ve hatırladığı geçmişinden ibaret olmadığını öğrenecektir.

3. Katniss Everdeen | Jennifer Lawrance - Açlık Oyunları (En Fedakar)

Kardeşini kurtarmak adına Açlık Oyunları’na gönüllü katılan Katniss zamanla zoraki bir kahramana dönüşür. Hegomonya’dan kurtulmak isteyen mıntıkaların ümididir. Katniss; akıllı, güçlü ve ailesine düşkündür.

4. Abigail Whistler | Jessica Biel - Blade: Trinity (En Ciddi)

Blade serisinin 3. filminde vampirlerin gücü artınca Blade'e yardım edecek yetenekli elemanlar gerekir. Blade'in prensibinde yalnız avlanmak olsa da zamanla ekiple uyumlu bir hal alır. Kendilerinin geliştirdiği silahları kullanmada ustalardır. Vampir öldürürken müzik dinlemekten zevk alır.

5. Evelyn Salt | Angelina Jolie - Ajan Salt (En Gizemli)

Angelina Jolie'nin Rus casusu olmakla suçlanan bir CIA ajanını canlandırdığı filmde, ilk başta başrol için Tom Cruise düşünülmüş ama senaryo daha sonra Jolie için yeniden yazılmıştır.

6. Neytiri | Zoë Saldana - Avatar (En Vahşi)

Pandora gezegenindeki Navi ırkının güzellik temsilcisidir. Kendisini canlandıran Zoë Saldana'dan bir iz bulmak neredeyse mümkün değil.

7. Trinity | Carrie-Anne Moss - Matrix (En Aklı Başında)

Matrix sistemindeki çok güvenli bir veritabanını ele geçirerek sistemden çıkmayı başarmıştır. Bu başarısı ile hackerlar arasında ünlenmiştir. Nebuchadnezzar gemisinin ikinci kaptanıdır. Bilgisayarlar ve araç kullanımı konusundaki başarılarının yanı sıra dövüş sanatlarında da ustadır. Ve tabii ki Neo’nun biricik aşkıdır.

Not: Serinin son iki filmi dikkate alınmıştır.

8. Merida | Cesur (En Cesur)

Söz dinlemez bir prenses ve iyi bir okçu olan Merida, babası Kral Fergus ve annesi Kraliçe Elinor'un yönetimindeki krallıkta yaşamaktadır. Fakat kızıl saçlı Merida bir gün, krallığın kutsal sayılan bir geleneğine karşı çıkar ve bu hareketi yaşadığı topraklara kargaşa ve öfke getirerek, krallığı neredeyse felaketin eşiğine sürükler. Merida'nın bundan sonraki görevi hem ülkesine tekrar huzur getirmek hem de anne babasının kalbini geri kazanmaktır. Merida üzerindeki lanetle savaşırken gerçek cesareti ve doğruluğu da keşfedecektir.

9. Hermoine | Emma Watson - Harry Potter (En Zeki)

Harry Potter’ın can yoldaşı olan Hermoine ilk başlarda çok bilmişliği ile insanı rahatsız ederken seri ilerledikçe zekası ile öne çıkar.

10. Elektra | Jennifer Garner - Elektra (En Ateşli)

Daredeville aşk yaşayan Elektra, Bullseye tarafından öldürülmüştür. Daredevil'in ustası Stick tarafından tekrar hayata döndürülür. Ailesinin katledilmesi yüzünden içinde beslediği öfkeyle görevine başlayacaktır.

11. Görünmez Kadın | Jessica Alba - Fantastik Dörtlü (En Narin)

Fantastik Dörtlü ekibinin tek kadın karakteridir. Uzaydaki görevleri esnasında tuhaf bir enerji akımına kapılan ekipte değişiklikler olur ve sonrasında her biri ayrı özel güçlere sahip olurlar. Dövüş yeteneği olmasa da görünmezliği ve düşmanlarını dondurabilme yeteneğini iyi kullanabilir.

12. Guinevere | Keira Knightley - Kral Arthur (En Güzel)

Kral Arthur'un eşidir baş şövalye Sir Lancelot'un da aşık olduğu Guinevere uğruna bir imparatorluğun çöktüğü söylense de filmdeki aşk üçgeni krallık döneminden önce işleniyor. Dakikada kendisinin iki katı on adam öldürmesiyle bilinir.

13. Hit Girl | Chloë Grace Moretz - Kick-Ass (En Çılgın)

İntikam ateşiyle yanıp tutuşan ve bundan dolayı çocukluğunu yaşayamamış bir karakter. Boyundan beklenmedik işler yapar.

14. Gelin | Uma Thurman - Kill Bill (En Acımasız)

Gelin (The Bride) takma adıyla bilinen intikama susamış savaşçı bir kadın. İntikamın gerektirdiği acımasızlığı fazlasıyla taşıyor. Bill'i öldürebilmesi için Bill'in adamlarını teker teker geçmesi gerekecektir. Bruce Lee üniformasından ve kılıcından uzakdoğu esintileri taşıdığını görebilirsiniz.

15. Kedi Kadın | Anne Hathaway - Kara Şövalye Yükseliyor (En Güvenilmez)

Selina Kyle olarak da bilinir. Batman'in ilgisini çekse de dikkat edilmesi gereken bir karakterdir.

16. Black Widow | Scarlett Johansson - Yenilmezler (En Çekici)

S.H.I.E.L.D. ajanı Natasha Romanoff, diğer adıyla Black Widow dünyanın en büyük casuslarından biridir. İğneler ve misket bombaları gibi kapsamlı özel bir silah cephanesine sahip olmasının yanı sıra farklı dövüş sanatları konusunda uzman bir isim olan Romanoff’un benzersiz yetenekleri onu, yönetici Fury’nin en önde gelen ajanlarından biri ve bir araya gelen Yenilmezler’in önemli bir parçası yapıyor.

17. Elizabeth Swann | Keira Knightley - Karayip Korsanları (En Maceraperest)

Karayip Korsanları'nın incisidir Elizabeth Swann. Her istediği önüne gelen bir prensesten cesur bir savaşçıya dönüşmüştür. Zekasıyla Kaptan Jack Sparrow'u alt etmeyi başarabilen nadir isimlerdendir, her ne kadar bunu yaparken hep güzelliğini kullansa da. Kaptanlık bile yapmıştır, umutsuzluğa düşen tayfalara yaptığı konuşmalar unutulacak cinsten değildir. Will Turner'ın sevgilisidir ve cesaretini pekiştiren ona olan aşkı olmuştur. Bir erkeğin savaş cesaretini taşısa da bir kadının duygusallığını da sonuna kadar taşır. İngiltere valilerinden birinin kızıdır ve babasına hiç çekmemiştir, en azından cesaret konusunda.

Not: Eğer onu kızdırmak istiyorsanız ona bir korseden bahsedin.

18. Alice | Milla Jovovich - Ölümcül Deney (En Karizmatik)

Aynı adlı oyundan uyarlanan filmde Umbrella adlı bir şirketin deneylerinin kontrolden çıkması sonucu Alice karakterinin görevlendirilmesiyle başlayan süreç konu edilir. Zombiye dönüşen insanlarla mücadelesinde kendisi de deneylere maruz kalır ve birtakım güçler kazanır. Bu güçler Alice'i süper-kahramanlaştırsa da kendisini tehlikeli olarak görüp insanlardan uzaklaşmayı tercih etmiştir.

19. Selene | Kate Beckinsale - Karanlıklar Ülkesi (En Korkusuz)

Vampirler ve kurt adamların dünyasında savaşçı bir kadın karakter. Kate Beckinsale'in bu role yakıştığı konusunda herkes hemfikirdir. Blade'in dişi versiyonu olarak anılır. Kıyafetlerinin fazla dar olmasından şikayetçi olmasına rağmen Kate bu rolden memnun olduğunu da belirtmiştir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
diana-malfoy

en zeki tabi

diana-malfoy

her şeyle en sevdiğim bayan granger

Gizli Kullanıcı

Allah aşkına Milla Jovovich r haksızlık yapmayın kadın mükemmel

yuce-turk

ya onedio da, bazı kadın editörler yakışıklı erkek resimleri; bazı erkek editörler güzel kadın resimleri paylaşıyolar. ayıp ya kendinizi başka şekilde tatmin etmeyi öğrenin ,lütfen.

hayalpriestt

Galadriel, Tauriel ve Arwen olmalıydı

Görüş Bildir