Görüş Bildir
Haberler
Sanal Gerçeklik Şnorkeli Nautilus VR

Sanal Gerçeklik Şnorkeli Nautilus VR

ATKN
13.03.2015 - 16:53
İçeriğin Devamı Aşağıda

Günümüzün en popüler teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik gözlüğü, bambaşka diyarlara yolculuk etmeyi, insanı göremeyeceği senaryoların içine sokmayı sağlayan nefis bir buluş. Ancak bu cihazların en büyük problemi, dokunma duygusunu verememesi. Project Nautilus VR ise tam olarak bunu gerçekleştirmek için geliştirilmiş durumda.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin su altı versiyonu olan Nautilus VR, bir Kickstarter projesi. Su altı görüntüleri sunan normal sanal gerçeklik gözlüklerini de bu şekilde kullanabilirsiniz elbette ancak balıkları seyre dalarken kendinizi boğulmuş olarak bulabilirsiniz. (Daha doğrusu başkası sizi bulabilir.) Nautilus VR ise bu sorunu, sahip olduğu nefes borusuyla ortadan kaldırıyor. Bu özelliğiyle sanal gerçeklik şnorkeli olarak tanımlayabileceğimiz cihaz, sizi okyanusun derinliklerine, o gizemli dünyaya davet ediyor.

Nautilus VR, cep telefonlarıyla uyumlu çalışıyor ve doğal olarak su geçirmez özelliğe sahip. Kickstarter’da fon toplamaya başlayan Nautilus VR 100 bin dolarlık hedefine ulaşırsa yıl sonuna doğru piyasada olacak.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın