Görüş Bildir
Haberler
Samsung Yeni Nesil SUHD TV'lerini Türkiye'de Tanıttı

Samsung Yeni Nesil SUHD TV'lerini Türkiye'de Tanıttı

Batuhan
01.05.2015 - 11:48
İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsung Türkiye nano kristal teknolojisine sahip yeni nesil kavisli SUHD TV ‘lerini tanıttı. TRT 4K yayınlarını destekleyen SUHD televizyonlar standart UHD televizyonlara göre çok daha gelişmiş bir görüntü kalitesi sağlıyor.

Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Ultra HD modellerine kıyasla yeni nesil SUHD’ler kullanıcılara çok daha gerçekçi görüntüler sunuyor. Nano kristal teknolojisiyle üretilen panel, rakiplerinden farklı olarak kadmiyum içermiyor. Samsung’un bir önceki UHD modellerine göre çok daha canlı ve parlak renkler sunan panelde daha derin siyahlar görmek de mümkün. Kontrastı daha yoğun olan SUHD TV’ler, geleneksel UHD TV’lere göre 64 kat daha fazla renk sunuyor. Açık kaynak kodlu Tizen işletim sistemiyle gelen SUHD TV’ler Quick Connect özelliğiyle Bluetooth ve Screen Mirroring özelliği olan herhangi bir akıllı telefona da bağlanabiliyor.

60p yayınları görüntüleyebilen Samsung SUHD TV’leri gelecekte UHD yayın ve video standartlarının değişmesi halinde UHD Gelişim Kiti’yle güncel tutmak da mümkün oluyor. 2016’da asıl yayınlara geçecek olan TRT 4K’nın test yayınlarını görüntüleyebilen Samsung SUHD TV’lerin fiyatı 10 bin TL ile 57 bin TL arasında değişiyor.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0