Sakarya Valisi: Fabrikadaki Patlamada Ölenlerin Sayısı 6'ya Yükseldi

 > 
30PAYLAŞIM

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada 2 cansız bedene daha ulaşıldığını, can kaybının 6’ya yükseldiğini söyledi. Kayıp 1 kişi için çalışmalar ise sürüyor.

Vali Kaldırım,  patlamanın yaşandığı fabrika sahasında yaptığı açıklamada, 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. 

Kaldırım, son bulunan 2 kişi ile birlikte ölü sayısının 6’ya yükseldiğini belirtti.

"Denetim eksikliği yok"

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre Vali Kaldırım önceki açıklamasında;

 "Denetim eksikliği yok, en son üçüncü ayda denetim yapıldı. İlgili birimlerimiz burada bütün denetimleri periyodik olarak ciddi şekilde yapıyor, buna devam edecekler. Herhangi bir kusur, ihmal varsa hem adli hem de idari soruşturmada zaten ortaya çıkacaktır ve gereği yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Kaldırım, adli sürecin devam ettiğine dikkati çekerek, gerek bilirkişi gerekse de uzmanların çalışmaları yaptığını vurguladı.

Bakanlıklardan gelen müfettişlerin soruşturmayı her yönüyle yürüttüğünü vurgulayan Kaldırım, çalışmaların ciddi bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Kaldırım, bakanlıklara sürekli olarak bilgi aktardığını anlatarak, Sakarya ve İstanbul'da tedavi gören 8 yaralının durumunu yakından takip ettiklerini söyledi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında patlamanın yaşandığı fabrikanın sorumlu müdürü ve 2 ustabaşı gözaltına alınmıştı.

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir