Şaka Gibi Olay: Şişme Kadını Cennetten Düşmüş Melek Sanıp Evlerinde Ağırlayan Köylüler

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Birazdan okuyacağınız şeyler hayal ürünü değil tamamen gerçek olan, "Ciddiyse çok komik, şakaysa hiç komik değil" dedirtecek, "Sebebi neydi ki?" diye sordurtacak bir olayın hikayesi. Hemen anlatmaya başlayalım.

Haberin Tamamı İçin:

Olay Endonezya'nın bir köyünde yaşanıyor.

Balıkçılık yapan köylüler kıyıya vurmuş bir şişme kadın buluyorlar, ancak kendisini cennetten düşen bir melek sanıp hemen teknelerine alıyorlar ve evlerine götürüyorlar.

Güneş tutulmasından yalnızca bir gün sonra kıyıya vuran bu figürü gören köylüler, ilahi bir mesaj aldıklarını düşünüyorlar.

Meleğin cennetten düştüğü sonucuna varan Kalupapi yerlileri, evlerinde şişme kadına büyük bir hürmetle hizmet ediyorlar. Yeni ve temiz kıyafetlerle giydirilen şişme kadına, yeni bir türban bile örüyorlar. Bu şekilde tam 2 ay boyunca köylüler şişme kadını el üstünde tutup, kendilerinin kutsandıklarını düşünüyorlar.

Olayın kulaktan kulağa yayılmasının ardından nihayet polis ekipleri durumu kontrol etmeye karar veriyor.

Polislerden biri konuyla ilgili "Kıyıda bir meleğin bulunduğunu duyduk, üstelik bulunduğunda ağladığına dair birçok iddia da vardı. Olayın kontrolden çıkmaması için el atmaya karar verdik. Sözde meleği görmeye gittik ve şişme kadınla karşılaştık." diyor.

Olayın yayılmasındaki ana etken ise köylülerin yaşadığı bölgenin oldukça izole olması.

İnterneti olmayan ve dış dünyayla bağlantısı kısıtlı olan köylülerin, şişme kadının ne olduğunu öğrendikten sonra "kutsandıklarına" dair ümitleri de maalesef uçup gidiyor. Olayın açıklığı kavuşmasından sonra köylüler şişme kadını ne yaptı bilmiyoruz, ancak durumun bir hayli trajikomik olduğundan yana pek şüphemiz yok. 😁

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir