Sahte Doktor Hesabıyla Ailelerden Çocukların Fotoğraflarını İstiyordu: Yeni Bir Dosyası Ortaya Çıktı

 > 
1PAYLAŞIM

Kendisine ‘çocuk doktoru’ süsü veren C.K.’nin (22) açtığı hesaplarla hasta çocuklarının tedavisinin derdindeki ailelerden, çocukların özel fotoğraflarını topladığı ortaya çıkmıştı. C.K.’nin sadece isimleri taklit ederek hesap açmadığı, çocuk doktorlarına ait gerçek hesapları da bilişim hileleriyle ele geçirdiği anlaşıldı. 

C.K. hesapların mesaj kutularını kontrol ediyor ve daha önce hasta çocuklarının tedavisine ilişkin ailelerin doktorla yaptığı mesajlaşmaları devam ettiriyordu. C.K. bu mesajlar üzerinden irtibat kurduğu ailelerden fotoğraf istiyordu. Aileler de daha önce gerçek doktorla görüşmüş oldukları için herhangi bir şüpheye düşmüyordu. 

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre C.K. hakkındaki bir soruşturmanın daha detaylarına ulaştı.

Cep telefonu numarasını da hasta yakınlarına vererek WhatsApp üzerinden fotoğrafları istedi

C.K., Kütahya’da da Z.Ç.M. adlı bir hekimin adıyla hesap açtı. Kendisine ulaşan ailelerden yine aynı yöntemle çocuklarının fotoğraflarını istemeye başladı. Hatta cep telefonu numarasını da hasta yakınlarına vererek WhatsApp üzerinden fotoğrafları istedi. Durumdan şüphelenen bir aile doktoru Z.Ç.M. ile temasa geçti. Mesajları atanın gerçekten doktor Z.M.Ç. olmadığı anlaşıldı. Şikâyet üzerine yapılan araştırmada telefon numarası üzerinden daha önce de benzer suçlardan kaydı olan C.K.’ye ulaşıldı.

"Bana iftira atılıyor"

C.K. ifadesinde “Telefon numarası benim ama daha önce de böyle suçlardan kaydım olduğu için bana iftira atılıyor” diyerek kendini savundu. Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma neticesinde C.K.’ye 13 Ekim’de dava açıldı. Dava Kütahya 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.

Neler olmuştu?

Instagram'da Sahte Doktor Hesabından Korkunç Pedofili Tuzağı: 'Çocukların Genital Bölgesinin Fotoğraflarını İstedi' - onedio.com
Instagram'da Sahte Doktor Hesabından Korkunç Pedofili Tuzağı: 'Çocukların Genital Bölgesinin Fotoğraflarını İstedi' - onedio.com
İlk Değilmiş: Sahte Doktor Hesabı ile Pedofili Tuzağı Kuran Sapığın Dosyası Kabarık Çıktı - onedio.com
İlk Değilmiş: Sahte Doktor Hesabı ile Pedofili Tuzağı Kuran Sapığın Dosyası Kabarık Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir