Dişi Aslan Sürüsü Artık Sürüyü Yönetemediğini Düşündükleri İçin Erkek Aslana Saldırdı!

4.3bPAYLAŞIM

Safari parkında bulunan bir dişi aslan ve sürüsü, erkek aslana saldırdılar. Haberin detayları için sizleri LadBible kaynaklı içeriğimize alalım...

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/animals-pri...

Erkek aslana dişlerini geçiren dişi aslanların ürkütücü görüntüleri İngiltere'deki West Midlands Safari Parkı'na ait.

Fotoğrafçı olan 19 yaşındaki Mya Beverstock, o gün oradaydı ve tam o anda kamerası ile görüntüleri kaydetti. Ailesiyle gezmek için gittiği safari parkta bir grup dişi aslanın önce erkek aslanın etrafından dolaştıklarını fark etti. Erkek aslan, dişi aslanlara kükredikten sonra 9 tane dişi aslan saldırdı ve dişlerini geçirmeye başladı, erkek aslan ise ciddi yaralar aldı ve kanlar içerisinde kaldı.

Bakıcılar hemen olay yerine geldiler ve aslanları ayırmak için yangın söndürme tüpü kullandılar.

Dişi aslanların neden saldırdığı tam olarak bilinmiyor ama daha önceki saldırıların nedeni genellikle erkek aslanın artık sürüyü yönetecek güçte olmayışı olduğu için bu durumun da böyle bir sebepten kaynaklı olabileceği düşünülüyor. 

Mya karşılaştığı ürkütücü olay hakkında şunları söylüyor: "Aslanların fotoğraflarını çekebilmek için annem ve babamla safari parka gitmeye karar vermiştim. Olay başlamadan önce iki tane erkek aslan bir kayanın tepesinde oturuyorlardı daha sonra dişi aslanlar birden etrafını sardılar ve saldırmaya başladılar."

"Arka bacaklarından ve boynundan ısırmaya başladılar ve yerden kalkmasına izin vermediler. Çok kötüydü erkek aslanın gözlerine baktığınız zaman birazdan öleceğini düşündüğünü açıkça görebilirdiniz."

"Çok kısa bir süre içerisinde safari arabaları aslanların etrafını sardı. Üç tane araç vardı, bir tanesi ayırmaya çalışırken diğerleri yangın söndürme tüpünü sıkıyordu. Erkek aslana saldırmalarının, artık yaşlı olduğu için sürüyü yönetemediğini ve sürüye yemek getiremediğini düşünmeleri gibi birçok nedeni olabilir."

"Bir tane dişiyi yakalamaya çalıştı ama hepsi o kadar sinirliydi ki başaramadı."

"Ormanlar kralı olan aslanı bu kadar çaresiz izlemek çok değişik bir duyguydu. Fotoğraflardan da yardım için yalvarır gibi baktığını anlayabilirsiniz. Boynunda, sırtında ve bacaklarında yaralar vardı. Kenya'da böyle şeyler görebilirsiniz ama İngiltere'de bir safari parkta şaşırdım."

"Orada olsaydınız camların hemen kapandığını ve kapıların kitlendiğini görebilirdiniz. Herkes sadece kükremeleri dinledi."

"Safari parka birkaç gün sonra tekrar gittik ama dişi aslanları göremedik. Üç erkek aslanı korumak için kilit altında tutuluyorlardı galiba. Böyle bir tecrübe yaşadığım için hala şaşkınım çünkü nefesim kesilecek gibi oldu. Bunu görmeyi ummamıştım hiç."

Dişi aslanların saldırma anını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

dişilerin gücü adınaaa :)

can_can

Kesin emin miyiz olaydan çünkü saydım 9 tane dişi var resimde. Hani sürüyü yönetemiyor değilde belki 10. yu alayım falan olayına girmişse arkadaş

ugur-erol5

sarı yeleliler

samir-orucov1

orospu cocuklari emekli maasi neyinize yetmiyor

birinci-tekil-birey

Aslanla boğa içiyorlarmış. Aslan kalkayım da eve geç kalmayayım diye toparlanmış. Boğa bununla makara yapmış "ne biçim aslansın be karıdan korkuyon" demiş. Aslan da boğaya "Beni evde inek beklemiyo olm" demiş . Aslında her türün dişisi kendi karakterinde olduğunda çok tehlikeli olabilir. Fil,, Aslan, kurt, köpek, kedi, balina, peygamber devesi, akrep, örümcek, arı..... ( Cüsse küçüldükçe vahşilik de artıyor nedense) . Ancak insan dişisinde durum farklılaşabiliyor. Bu da kadınlara kıssadan hisse; öğrenin, güçlü kadın olun ve öğretin ki gelecek nesiller aydınlık olsun (Çok feci bağladım lan konuyu) :)

Görüş Bildir