Görüş Bildir
Haberler
Sadece WhatsApp Üzerinden Mesajlaşmayı Sağlayan SIM Kart

Sadece WhatsApp Üzerinden Mesajlaşmayı Sağlayan SIM Kart

ATKN
23.01.2015 - 11:33
İçeriğin Devamı Aşağıda

Facebook tarafından satın alınmasının ardından yükselişine hız veren WhatsApp‘a özel olarak geliştirilen SIM kartlar, yalnızca WhatsApp üzerinden mesajlaşmayı sağlıyor.

Normalde herhangi bir WiFi ağı üzerinden veya hücresel veri ile internete bağlanarak WhatsApp’ta mesajlaşmak mümkün oluyor. Ancak bazı kişiler için internete bağlanmak değil, yalnızca WhatsApp’a girmek yeterli. WhatsApp’i bu derece önemseyen kişiler için ZeroMobile tarafından geliştirilen WhatSim, adından da anlaşılacağı üzere yalnızca tek bir uygulamaya bağlanabiliyor; WhatsApp. 150’den fazla ülkede 400’ü aşkın operatörle anlaştığını açıklayan ZeroMobile, bu SIM‘in yıllık küçük bir ücret karşılığında sınırsızca kullanılmasına imkan tanıyor.

Bulunulan bölgede operatörün birinin bağlantısı kesilirse, SIM otomatik olarak bir diğer operatöre bağlanıyor ve mesajlaşmayı kesintisiz olarak sürdürüyor. Yıllık 11 dolar ödenerek kullanılabilen sistem yalnızca yazılı mesaj gönderimine izin veriyor. Eğer fotoğraf veya video gönderilmek istenirse 5 dolar daha ödeme yapılması gerekiyor. Hizmetin hangi ülkeleri kapsadığıyla ilgili şu an için bir bilgi bulunmuyor.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/sadece-whatsapp...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
4
4
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın