Sadece Gerçek Müge Anlı Sezisi Taşıyabilenlerin Fark Edebildiği Hepimizin Hayran Olduğu Filmlerdeki 14 Gizli Ayrıntı

8PAYLAŞIM

Bu ayrıntıları nasıl yakalayamadım diyerek tekrardan izlemece.

1. 'Coraline' (2009)

'Coraline' filminde, film ekibi 250 bin adet patlamış mısırı pembe renge boyamak için toplam 800 saatini harcadı.

2. Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry Potter ve Sırlar Odası'nda, Harry Tom Riddle'ın günlüğüne girmeden önce mum ışığı yanan odanın içindeydi. Günlüğün içine girdiği an ise her şey siyah beyaz oldu. Ancak, biz Harry'i hala renkli görebiliyorduk.

3. Efsane Beşli (2012)

Efsane Beşli'de, diş perisi diş perilerinin üyesi olarak bir fareyi seçer.  Bu fare, İspanyol çocuk kitabından bir karakter olan 'Ratoncito Peréz'dir.

4. 'Saving Mr. Banks' (2013)

'Saving Mr. Banks'da, Walt Disney'in Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filmi için kazandığı özel Oscar ödülünü görebilirsiniz.

5. Lego Filmi (2014)

Lego Filmi'nde, insan dünyasına seyahat ettikten ve  Finn tarafından yerden kaldırıldıktan sonra Emmet'in legoya dönüşmesi. Ayrıca, gövdesinin sol tarafında muhtemelen Finn'e ait parmak izi bulunuyor.

6. Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzük Kardeşliği'nde, Sean Bean'in Elrond Konseyi konuşmasının senaryosu çekimlerden önceki gece yeniden yazıldı. Bean, gerektiğinde okuyabilmek için sözlerini dizine bantladı. Bazı sahnelerde hayal kırıklığına uğramış ifadesinin altında yatan asıl neden böyle.

7. Moana (2016)

'Moana' filminde, Moana domuz ve horoza sahiptir. Bir gemi enkazından kurtulmak için iki ayağa horoz ve domuz dövmesi yaptırmak bir denizci geleneğidir. Bunun nedeni horozların ve domuzların birçok kez gemi enkazından kurtulmuş olmasıdır.

8. Rango (2011)

'Rango' filmindeki Çıngıraklı Yılan Jake karakteri aslında İyi, Kötü ve Çirkin filmindeki 'Melek Göz' karakterini yansıtır.

9. Bir Amerikan Hikayesi (1986)

Filmde, Özgürlük Anıtı'nın rengi tarihsel olarak doğrudur. Film, heykelin tamamlandığı yılda çekildiği için heykel bronz renkte gözüküyor. Ancak 1900'den sonra heykelin oksidasyon nedeniyle rengi değişmiştir.

10. Oyuncak Hikayesi (1995)

İlk sahnelerde, Woody'nin arka planda bulut duvar kağıdı ile tutulduğunu görüyoruz. Woody'nin Andy'e veda ettiği üçüncü filmin son sahnelerinde ise film eski sahnedeki bulut görselleri ile bitiyor.

11. Joker (2019)

Joker filminin başlangıcında aynada kendi halini görebilirsiniz.

12. Sevimli Canavarlar (2001) ve Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013)

Sevimli Canavarlar filminde, canavarlar kapıları insan dünyasına girmek için bir araç olarak kullanır ve çocukları korkutarak enerjilerini çekerler. 

Sevimli Canavarlar Üniversitesi filminde ise kapılar daha büyük ve hantaldır. İkisi arasındaki fark teknolojinin gelişmesinden kaynaklanıyor.

13. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (2016)

Filmin sonunda hayvanlar sahiplerine geri dönüyor. Bu noktada, hintdomuzu Norman genç sahibi ile yatağa giriyor. O sahnede solda duran komidinde küçük bir Minion oyuncağı görüyorsunuz.

14. Sevimli Canavarlar Üniversitesi (2013)

Filmde, güç çığlık tanklarında bulunan gaz halde görünen çığlıklardan gelmektedir. Burada güç gaz olduğu için ışık düğmeleri valflardır ve kablolar yerine borular vardır.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Onlara Hiç Bu Gözle Bakmadınız! Hepimizin Bayıla Bayıla İzlediği Dizi ve Filmlerdeki Karakterleri Psikolojik Açıdan İnceliyoruz - onedio.com
Onlara Hiç Bu Gözle Bakmadınız! Hepimizin Bayıla Bayıla İzlediği Dizi ve Filmlerdeki Karakterleri Psikolojik Açıdan İnceliyoruz - onedio.com
Bugüne Kadar Bizleri Ekrana Kitleyen Çizgi Film Karakterlerinin Bilinmeyen Hikayeleri - onedio.com
Bugüne Kadar Bizleri Ekrana Kitleyen Çizgi Film Karakterlerinin Bilinmeyen Hikayeleri - onedio.com
Bilim Kurgu Filmlerinde Akbil Basar Gibi Kullanılan Işınlanma Teknolojisi Gerçekte Olsa Nasıl Olurdu? - onedio.com
Bilim Kurgu Filmlerinde Akbil Basar Gibi Kullanılan Işınlanma Teknolojisi Gerçekte Olsa Nasıl Olurdu? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tayconot

Pixar filmlerinde diğer Pixar filmlerinde ki karakterlerin ,nesnelerin görülmesinin nedeni ; animasyon ekibinin geniş bir obje kütüphanesini kullanmasıdır .Bir sahnede yerde duran balık şeklinde bir oyuncak isteniyorsa kütüphaneden daha önce yapılan bir obje alınıp kullanılır .İlk başlarda kolaylık olsun diye yapılan bu şey daha sonra bir çeşit oyuna dönüşmüştür .Durun şuraya başka filmden bir şey koyalım da geekler kafayı yesin diye bir durum yok aslında ilk başlarda.

Görüş Bildir