Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Baba İlgisi Göremeyenlerin Anlayabileceği 11 Şey

-
Abone ol

1. Diğer arkadaşlarınızın babalarıyla yaptıkları eğlenceli aktivitelere imrenirsiniz

Çünkü daha önce babanızla hiç vakit geçirmişliğiniz yoktur. Bazen onları dinlerken kendinizi düşünüp gözlerinizin dolduğunu hissedersiniz

2. Bazen sadece sizi farkedip, size ilgi göstermesini beklersiniz

Elinizden geleni yapsanız da yapmasanız da sonuç aynıdır. Geriye kalan ise gözyaşları ya da kırgınlık...

3. İlk hayal kırıklığınızdır

Hani küçük kızların ilk aşkı babasıdır ya, işte ilk hayal kırıklığımızı da babamızdan yaşarız. O hayatımızda ilk güvendiğimiz adamdır ama ilk ilgisizliğimizi de ondan alırız.

4. Bazen sadece umut eder ve beklersiniz

Belki, belki bir gün babam beni sever ve ne hissettiğimi anlar diye.

5. Size asla davranmadığı gibi bir başkasına davranırsa bu duruma katlanamazsınız

Size daha önce göstermediği ilgiyi, merhamet ve şefkati başkasına gösterir mi bilmiyoruz. Sonuçta sen daha çocuğuna ilgi göstermiyorsun. Ama olur da yeğenlere ve bazı küçük çocuklara nedensizce iyi davranırsa ve siz de bunu görürseniz... İşte bu gerçekten koyar insana.

6. Belki küçükken bişeylerin farkında değildiniz ama...

İnsan büyüdükçe ve çevresi genişledikçe bu babasızlık ciddi anlamda sorun haline geliyor. 

Özellikle ergenlik çağında size yapmamanız gereken şeylerden söz eder ve ceza verir, ama içinizden "senin bana kural vermeye hakkın yok çünkü babalık görevini daha önce yapmadın" diye düşünürsünüz. Bazen ondan nefret ettiğinizi düşünür, kendinizi buna inandırmaya çalışırsınız.

7. Ama içten içe hep bir özlem duyar ve onu seversiniz

Çünkü aslında bu siniriniz de babanıza olan sevgiye karşılık bulamayışınızdır. Siz hep onu kahraman olarak görüyordunuz ama o... 

Sizin arkadaşlarınız, yaşıtlarınız ya da ailenizden herhangi biri, babasıyla iyi durumdadır. Hep olmasını istediğiniz hayat başkalarındadır ve bu durum sizi daha çok bunalıma sokar.

8. Hayal kırıklıkları

Bazen sadece ağlamak istersiniz. Acınası hayatınız dışında farklı şeyler yaşamak istersiniz. Farklı heyecanlar arar, bu konuyu unutmayı denersiniz. 

Bir parkta bir baba ve çocuğunu eğlenirken görünce içinizde bir şeyler mutlaka burkulur.

9. Erkeklere olan ihtiyacınızın arttığını hisseder ve hayatınızda bir erkek olsun istersiniz

Belki çoğunuza olmaz ama kesinlikle babanızla iyi bir geçmişiniz olmadığı için sizinle vakit geçirmesini istediğiniz biri olsun istersiniz. Belki çoğu zaman yanlış kararlar veririsiniz. Tabi eğer gerçek aşkı bulduğunuzu hissediyorsanız, size sadece "seni seviyorum" demesi bile size kendiizi iyi hissettirir. Çünkü daha önce babanızdan duymamışsınızdır.

10. Çünkü siz sadece güvenmek istemişsinizdir.

Erkekler tarafından ikinci veya üçüncü hayal kırıklıklarını yaşarsınız. Güveniniz her geçen gün biter ve acılarınız ikiye katlanır. Umudunuz biter, tükenirsiniz.. 

Kendinizi her şeyden uzak tutmak ve kafanızı dağıtmak istersiniz. Ya da günlerce ağlamak acınası hayatınız için...

11. Yeni ortamlar ararsınız

Belki bulursunuz. Kafanıza eseni yapmak istersiniz. Her ne kadar gündüzleri veya gün içerisinde çılgınlar gibi eğlenseniz ve mutlu gibi gözükseniz de akşamları uyumadan önce hep aklınıza gelir ve bir karamsarlık çöker. Ama acınızı hep içinizde tutmuşsunuzdur...

12. Gelecekte bir çocuğunuz olunca bunları yaşamasını istemezsiniz

Asla babanız gibi olan bi erkekle geleceğinizin olmasını istemezsiniz

13. Bu duygu anlatılmaz

Her ne kadar bu duyguları anlatmak zor olsa da zaten bilen kişilerin anında anladığını düşünüyorum. Babasızlık zor ama babanız varken babasızlık çekmek inanın daha zor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
satansprincess

Fakat kalbinde her zaman bir boşluk olur. Seni sadece tek bir kişi büyütür. O da annendir. Fakat benim gibi annesi yaşlı olanların büyük korkuları vardır. Annen seni bir zaman terk edecek gibi olursun. Baban olmadığı için dışlanırsın. Tek dostun annen olur. Küçük atışmalarınız sonucu oluşan tatlı küslükleriniz yüzünden yalnız kalırsın. Kendini affettirmek için 40 takla atarsın. Annende zaten dayanamayıp seni affeder. Ama mutlu günler geçicidir. Bir gün anneni de kaybedersin. Pis yetimhane yerlerinde sürünürsün. Ağlamaktan gözlerin balon gibi şişer. Artık boşsundur. Babana küfürlerini savurursun sürekli. Ve bir gün yetimhanenin kapısında onu görürsün...

seray-tunali

Babasızlık çeken kişiler senin yakınlarınsa arkadaşın mesela dertleşebilirsin. Benim arkadaşımla dertleştiğim gibi.

semacev

ay çok güzel olmuş :( Babacığım iyi ki hayatımızdasın.

arda-eser

bir kızın bakış açısından yayınlanmış, birde erkeğin penceresinden bakmaya deneseydiniz . erkek için çok daha zor. baba sığınaktır. kişi korktuğundan değil ama sırf kendini sığınmasız hissettiğinden kendini ezdirir, beş para etmez adamlara. Yetimlik budur belki

madkillerpanda

üzgünüm bi erkeğin bakış açısı hakkında pek bilgim yoktu ama çoğu benzer sanırım :\

ugh

kızlar babalarından en çok bir odaya kapanıp ağladıklarında nefret ederler

Görüş Bildir