Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Annesini Erken Yaşta Kaybedenlerin Yaşadığı ve Bildiği 18 Durum

 > -
Abone ol

12 yaşımdaydım annemi kaybettiğimde, üstünden tam 6 yıl geçti. Aslında bu içeriği öncelikle benim gibi erken yaşta annesini kaybeden erkekler için hazırladım, daha sonra da kadınlar için. Cinsel bir ayrım söz konusu değil, bir erkek için annesinin taşıdığı önemi çok iyi bildiğimden söylüyorum bunu.

Okuduğunuz için şimdiden teşekkürler...

1. Her mayıs ayında aynı hüznü tekrar yaşarsınız.

2. Çünkü koruyucu meleğiniz artık yanınızda değidir.

3. Başkalarının anneleri ile çeşitli aktiviteler yapmalarına tanık olursunuz.

Siz bu güzel anları, kızaran ve yaşlarla dolmaya başlayan gözlerinizle izler ve sadece hayalini kurabilirsiniz.

4. Sabahları sizi okşayarak uyandıran biri yoktur.

O lanet alarm sesiyle, küfrederek başlarsınız güne.

5. Sabahları kahvaltınızı kendiniz hazırlarsınız ve birçok ev işini erken yaşta öğrenirsiniz.

6. Sizi öperek okula uğurlayan biri yoktur.

7. Ders çalışırken, kapı aralığından dikkatinizi dağıtmamaya çalışarak odanıza girip kek, kurabiye vb. bırakan biri de yoktur.

8. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite mezuniyet törenlerinizde birşeyler eksik kalır daima.

Hele bir de annelerine diplomalarını gösteren, sarılarak kutlama yapan ve fotoğraf çektirenleri izlemek zorunda kalıyorsanız tadından yenmez annesizlik.

9. Anneniz hakkında size yöneltilen fakat cevaplamaktan çekindiğiniz sorular sürekli yakanızdadır.

Çünkü sorunun cevabında annenizi kaybetmiş olduğunuzu, soruyu soran kişiye söylemeniz gerekir ve bunu öğrenen çevrenizdeki birçok insan bunun nasıl olduğuna dair başka başka sorular yöneltmeye başlar.

SONUÇ : Soruya cevap verdiğiniz için duymuş olduğunuz pişmanlık ve annenizi nasıl kaybettiğinizi anlatırken gözlerinizin dolmasına engel olmaya çalışmak.

10. Onsuz kutlanan doğum günleri ve onun yaptığı bisküvili-pudingli yaş pasta yerine dışarıdan alınan hazır pasta... Daima canımızı sıkar.

11. Onun doğum ve ölüm günlerinde, bayramlarda evden çıktığınızda ilk ziyaret edeceğiniz yer bellidir.

12. İlk kız/erkek arkadaş deneyiminizi paylaşabileceğiniz ve bu konuda tavsiye alabileceğiniz bir numaralı kişi yoktur yanınızda.

13. İlk kez terkedildiğinizde kanatları altına sığınacağınız birini ararsınız.

Bulamayınca da kendi kendinizi avutmayı öğrenirsiniz

14. Annesiyle kavga eden ya da annesine bağıran birine tanık olduğunuzda öfkeden kudurursunuz.

15. Sigara-alkol gibi alışkanlıkları 18 yaşınızdan önce edinme olasılığınız yüksektir.

16. Yokluğuna alışırsınız, kendi ayaklarınız üzerinde durmayı yaşıtlarınıza göre daha erken yaşta öğrenirsiniz fakat özleminiz asla bitmez.

17. Düşünceli, depresif, dalgın, kırılgan, hassas ve agresif olduğunuz zamanlar diğer insanlara göre daha fazladır.

18. Fakat bir gerçeğin de farkındasınızdır: Dünyanın en güçlü insanlarıdır annesiz büyüyen çocuklar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beroshh

belki fiziksel olarak yanımızda olmasa bile onu hep hissedersin, ondan güç alırsın. hayatı 2 kez yaşasın, onun yapamadıklarını sen yaparsın. onu gururlandırmak için her şeyi yaparsın. yapmacık sevgileri görmek sinir eder, yersiz ve yapmacık sevgi dolu oldugunu anlasın dünyanın. ve en gerçek sevginin ondan geldiğini bir kez daha anlarsın. acısı hiç bir zaman geçmeycek olsada onunla yaşamayı öğrenmek zorunda kalırsın. ve bu seni gün geçtikce güçlendirir...

rayshi

aşırı yersiz bir içerik ! sırf ilgi görsün diye insanların duygularını böyle kullanamazsınız . çok sığ bir gönderi olmuz , gönderiyi onaylayan onedio yetkililerini kınıyorum ..

kingsley

Eleştrinizle beni aydınlattınız bundan sonra hazırlayacağım içeriklerde daha dikkatli olacağım ,teşekkürler

rayshi

bu içerik daha farklı bir biçimde oluşturulabilirdi .

kingsley

Ben bu şekilde oluşturdum beğenmek paylaşmak okumak zorunda değilsiniz daha bir içerik bile oluşturmamış bir üyenin beni bu konuda yargılama hakkına sahip olduğunu düşünmesi garip doğrusu, düşünceleriniz sizde kalsın. İçeriğin 15 Bin okunma ve 108 paylaşım gibi rakamlara sahip olduğu gerçeği göz önünde bulundurduğumuzda İçeriği çürütme, kötüleme ve karalama çabalarınızın boşuna olduğunu görüyoruz..

remziye28

bir de Anneler gününde düşüncesizce, sırf para için yapılan reklamlar... anneleri uzakta olan arkadaşlarınızın Annemi özledim hadi bi telefon ediyim de konuşayım demesi ve sizin bu imkandan bile mahrum kalmış olmanızı hiç düşünmemeleri...bazı Annelerin çocuklarına sinirlenince"ben senin Annen değilim" " bana anne deme" hakkını kendilerinde görmesi...ayrıca Annesini kaybetmiş biri olarak Cumartesi Anneleri, Barış Anneleri gibi kadınları da gördükçe içim parçalanıyor...çocukları annelerinden ayıran politikacılar, siyasetçiler, savaş taraftarları, koltuk sevdalıları ve hepsinin alayı bu vebali çok ağır yükleniyorlar...

remziye28

Hele ki başkaları annenizden bahsedince rahmet okumaları belki kötü bir niyetle değildir ama güzel anlardan bahsedince ölmüş olduğunu sanki yüzümüze vurmaları çok acı...birde o gittikten sonra bir takım akrabaların onunla birlikte dünyamızdan çıkmaları...teyze, dayı, anneanne gibi...bayramlarda bir öpülesi mübarek elin olmaması...ablalarınız evlendiğinde, çocukları olduğunda sahipsiz ve kimsesiz olduklarını görüp bu özel anlarında sevinememek ve bu buruk anların sizi de beklediğini düşünüp kahrolmak... Ve her mutlu gününüzde her mutlu anınız da her kahkahanız da içinize bir acının gelip oturması bir eksikliğin her tarafa yayılması... Güçlü olmak Annesiz olmaktan değil..acılardan...acılardan... acılardan...

merve-tasdas

Hiç bi şekilde,hiç kimseyle dolduramayacağın boşluk Allah rahmet eylesin.

Görüş Bildir