Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sabahtan Akşama Dek Bardak Bardak İçtiğiniz Çay Cinsel Hayatınızın Sonunu Getirecek Şey mi?

202PAYLAŞIM

Farkında olmadan her gün cinsel performansımızı yok mu ediyoruz yoksa müthiş bir afrodizyakla mı karşı karşıyayız?

Çayla ilgili araştırmamızı yaparken burada ve şurada yer alan akademik makaleleri, ayrıca şu çalışmayı kullandık.

Biliyorsunuz, çayı seviyoruz. Çoğu ülkenin birkaç yıllık çay tüketimi bizim bir yıllık tüketimimize eşdeğer.

Hal böyleyken çayın olası etkilerinin de farkında olmak gerek. Hepsini saymayacağız, çayın uyarıcı etkisini hepimiz biliyoruz, sabahları kendimize gelmemiz için bir bardak çaya ihtiyacımız var. Yağ yakımını hızlandırması, mineral açısından fayda sağlaması...

Bunlarla gazete köşelerinde de karşılaşıyoruz. Biz farklı bir etkiden bahsetmek istiyoruz.

Günde birkaç bardak çay içmek cinsel hayatımızda nasıl etki yaratıyor?

Bu sorunun yanıtını vermeden önce acele etmemek gerekiyor. Çünkü cinsel hayat ve cinselliği araştırırken dikkat etmemiz gereken bir nokta var: Tek bir sebep her şeyi değiştirmez.

Bu yüzden çay tüketirken bir yandan da her sabah 3 poğaça yiyorsanız...

Gün boyunca bisküvi tüketiyorsanız, ayrıca her gün 4 saat uyuyorsanız muhtemelen bazı sorunların sebebini çaya bağlamak zor olacaktır. Bu yüzden anlatacaklarımızı dengeli beslenip düzenli yaşayanlar özelinde anlamakta fayda var.

Çay dünyada sudan sonra en çok tüketilen şey, bu yüzden yarattığı etkiyle hemen herkes karşılaşıyor.

mojomums.co.uk

İçerdiği 4000 ayrı kimyasal bileşen vücudumuzu her yönden etkiliyor, özellikle antioksidan ve antikarsinojen barındırdığı için çevre koşullarının yarattığı kanser riski için bir kalkan oluşturuyor. Bu maddelerden biri de flavonoid.

Erkeklerde çaydaki flavonoid iktidarsızlık açısından büyük bir çözüm getiriyor. Halen bu alandaki araştırma sayısı sınırlı olduğu için net bir oran verememekle beraber küçümsenmeyecek bir etkiden bahsettiğimizi not edelim.

Çayın yarattığı bir diğer etki 'modumuzu yükseltmesi' ve daha berrak düşünmemize imkan sağlaması.

Direkt olarak bir etkisi olmadığını düşünebilirsiniz ama daha iyi hissetmemize, etrafımızı daha iyi kavramamıza sebep olan çay bu açıdan hem erkek hem de kadın cinsel hayatında büyük bir iyileşmeye sebep oluyor. Bu açıdan kahveden bile daha etkili, hatta kahve çok düşük bir etkiye sahip.

Çay tüketimi cinsel hayatın daha 'sağlıklı' ilerlemesini ve partnerler arasında bu yakınlaşmadan duyulan hazzın artmasını sağlıyor.

Biz siyah çayı bolca tüketiyoruz, Batı'da tadı biraz farklı bulunduğu için onun yerine yeşil çaya yöneliniyor.

Yukarıda bahsettiğimiz flavonoid açısından siyah çay yeşil çaydan çok daha kıymetli bir noktada. Birkaç fincandan fazla yeşil çay tüketmenin pek mantıklı olmayacağını söyleyebiliriz ama siyah çay yani bildiğimiz o güzel çay libido yükseltme konusunda hayli etkili.

Hatta yurt dışında 'tadını sevmeseniz bile için' denilen cinsten bir namı var siyah çayın. Biz ise o tada alışkınız, şanslıyız.

Yapılan deneyler de anlattıklarımızı doğruluyor: Çay müthiş bir afrodizyak!

Bu etkileri yakalayabilmek için dengeli tüketmek gerektiğini de belirtelim, günde birkaç bardak çay cinsel yaşam için hayli faydalı olsa da fazlası yarattığı bu etkiyi geride bırakacak sorunlar yaratabilir. 

Meşhur bir söz, buraya müthiş uyuyor: Zehirle ilacın tek farkı doz! 

Çay bizim ilacımız. 😎

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
profnigga

yararlıysa cinsel hayatımızın sonunu niye getiriyor arkadaşım iyi misin sen

chuck-berry

Ya bende diyorum benim libido neden bu kadar yüksek,sebebi çaymış.Ofiste bir günde 30 bardak içiyorum heralde.

coldhearted

Kardeşim her şeyin fazlası zarar eh bizim de ayarımız yok bardak olayını geçtik demlik demlik içiyoruz bu mereti. Atın ölümü çaydan olsun mantığıyla çay tüketen topluma pek işlemez bu uyarılar. Neyse bilgilendirme için teşekkürler, harcanmış bir zaman var nihayetinde. Saygılar.

pepe-the-frog

"zabaha gadar burdayık"

rendan34

"-Çay şehvet uyandırır." ........... "-O zaman demliği götüne sok."

Görüş Bildir