Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rüya mı Yoksa Kabus mu? Bilim İnsanlarına Göre Seks Robotları İnsanlığa Zarar Verecek!

-
Abone ol

Seks robotları yeni gündem maddemiz oldu. Hal böyle olunca konuyla ilgili sürekli yeni gelişmelerle karşılaşıyoruz. Son gelişme ise şu: İki robotik araştırmacısı, cinsel amaçlarla seks robotu geliştirilmesine karşı bir kampanya başlattı!

Kaynak: https://broadly.vice.com/en_us/article/a...

Başkan seks robotları yolda! Bunu daha önceki birçok içeriğimde de paylaşmıştım seninle. 😬

Şu anda tüm dünyadaki laboratuvarlarda bilim insanları ve mühendisler ç*kü veya memesi olan yapay zekalı robotlar üretmeye çalışmak ile meşgul.

Bakmaya buradan başlayabilirsin. 😉

"Robofili" Geldi Hanım: 2025 Yılında Cümbür Cemaat Robotlarla Sevişeceğiz! - onedio.com
"Robofili" Geldi Hanım: 2025 Yılında Cümbür Cemaat Robotlarla Sevişeceğiz! - onedio.com
Duyduk Duymadık Demeyin: Seks Robotu Festivali Geliyor! - onedio.com
Duyduk Duymadık Demeyin: Seks Robotu Festivali Geliyor! - onedio.com
Game of Thrones Sevdalısı Erkeklere Müjde: Khaleesi ile Sevişebileceksiniz! - onedio.com
Game of Thrones Sevdalısı Erkeklere Müjde: Khaleesi ile Sevişebileceksiniz! - onedio.com
Dünyanın 'G Noktası'na Sahip İlk Seks Robotu Olan 'Silikon Samantha' ile Tanışın! - onedio.com
Dünyanın 'G Noktası'na Sahip İlk Seks Robotu Olan 'Silikon Samantha' ile Tanışın! - onedio.com

Ee biliyorum binlerce insan bu durumu büyük bir sabırsızlıkla "hazır ol"da bekliyor. 😜

Yalnız bazı bilim insanları, araştırmacılar ve düşünürler ise seks robotları insanlık için hiç de istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir!

Bu kötü sonuçlar sadece elektrik tüketiminin artması, enerji açığının fazlalaşması ve faturaların kabarmasından ibaret değil üstelik. 

Seks Robotlarına Karşı Kampanya, (Campaign Against Sex Robots) dünya çapında ses getirmeye başladı.

Leicester'deki De Montfort Üniversitesi'nde "robot etiği" alanında çalışan bir araştırmacı olan Dr. Kathleen Richardson, kampanyanın başlatıcılarından biri.

Tavrının altında yatan sebep ise cinsiyet araştırmalarında varılan sonuçlarla bağlantılı. Richardson'a göre, fuhuşun erkeklerle kadınlar arasındaki eşitsiz ilişkileri yeniden ürettiğini ve robotlarla seks yapmanın da bundan farklı olmadığını düşünüyor.

"Halihazırda fahişeler olmasa, seks robotları da olmazdı. Bu, öncelikle erkek cinselliği ve erkeklerin cinsel ihtiyaç ve arzuları etrafında organize edilmiş bir dünyada yaşamanın bir sonucu. Teknoloji bize kültürel ve toplumsal olarak neye değer vermemiz gerektiğini söylüyor. Bu seks robotları aracılığıyla toplumun bir kesiminin kadınlar hakkında ne düşündüğünü de açıkça anlıyoruz."

Richardson'un Makalesi "Asimetrik 'İlişki': Fahişelik ile Seks Robotlarının Gelişimi Arasındaki Paralellikler" ismini taşıyor.

"Fuhuşun makinelere kadar yayılması ne etik ne de güvenli. Seks robotlarının gelişimi ayrıca kadın-erkek ilişkilerini daha da zorlaştıracak. Kadınlar ve erkekler birbirlerine insan olarak bakmakta zorlanacak.

Bu robotların insanlarla benzer bir his yaşayacağını iddia etmiyoruz ancak teknolojinin gelişimi toplumdaki eşitsizliklerini derinleştiriyor.", deniyor makalede.

Kampanyanın bir diğer yürütücüsü İsveç'teki Skövde Üniversitesi'nde robot araştırmacısı olan Erik Billing ise seks robotlarının tamamen yasaklanması görüşünü gündeme getirmiyorlar.

Bunun yerine, seks robotlarının üretimi konusunda bir tartışma başlatmak ve bir farkındalık yaratmayı umuyorlar.

Richardson, "Seks robotlarının gerçek insan dünyasındaki ilişkileri yansıtacağına ve gelişip meşrulaştıkça, kadınların gerçek dünyadaki gerçek deneyimlerini de zorlaştıracağına inanıyoruz. Bu sömürüye bir ek olacak ve onu derinleştirecek.", diyor.  

Richardson kampanyaya verilen tepkileri ise "çok, çok, çok karışık" olarak nitelendirdi.

"Tahmin edebileceğiniz gibi, birçok insan kampanyaya fazlasıyla destek veriyor. Ancak herkesin memnun olması söz konusu değil."

Yeni yapılan bir ankete göre, İngiliz kadınların sadece %2'si bir robot ile seks yapacağını söylüyor. Ancak dürüst olalım Jude Law ya da Johnny Depp gibi bir robot olursa muhtemelen daha çok kadın "evet" diyecektir.

Peki seks robotları ile ilişkiye girmek kişiyi kötü biri yapar mı?

Bu konuda Londra'daki Goldsmiths Üniversitesi'nde kıdemli bir programlama öğretim görevlisi olan Dr. Kate Devlin'in görüşleri ise şöyle: "Kampanya ahlaki bir panik halinde. Kampanyanın tonu kadınların cinsel anlamda pasif olduğu yönünde. Böylece kampanyada kadınların kendilerine dair imajlarında seks robotlarına yer vermediği ve sanki kadınlar kendileri için seks robotu isteyemezmiş gibi bir yaklaşım var."

Bu arada bilim ve felsefe camiaları genel olarak seks robotlarının yasaklanmasının düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyor.

Ancak robot teknolojisinin özellikle de yapay zekalı robot teknolojisinin emekleme aşamasında olduğunu unutmamak lazım.

Devlin, "Yapay zekalı robotlar henüz bize uzak. Fakat seks robotlarının geleceği sınırsız. Bu, hala başlangıç ​​aşamasında olan bir araştırma alanı. Varsayılan heteronormatif bir erkeklik tutumunun bu alanı kapsayacağı yönünde. Oysa böyle olmak zorunda değil. Seks robotları klasik seks ve cinsiyet sınırlarının içinde yer almak zorunda değil hatta insana benzemek zorunda bile değil. Gelecekte her kadın kendi seks robotuna sahip olabilir." diyor.

Başkan peki sen ne diyorsun bu işe yahu?

Kadın-erkek ilişkilerini, aile kurumunu ve toplumsal ilişileri bozar.
Sekse ulaşamayanlar için güzel bir alternatif olabilir.
Benim bedenim benim kararım.
Ucuzsa kesin alırım.
Batsın böyle teknoloji!!!
Ne desem bilemedim...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seelym

He mk 23 senedir bi kizla yakin temas kurup sevisemedim, simdi robotlar cikacak daha bok kiz bulurum. Seks robotu ne amk, insanlari birbirlerinden ayiriyolar. Tecavuzcu robotlarda cikacak sken skene dunya olacak amk, bunu icat eden o.cocugunu skeyim

mehmet-ali-cagan

Bilim İnsanlarına Göre Seks Robotları İnsanlığa Zarar Verecek! Not: Sikerek öldürecek!

sevimsizhayalet

Bu robotlar ileride gotumuzu sikecek agaaaaaaa

enk-capital

Tecavüzcülerin artmasından iyidir. Ayrıca ne zararı var yani? İnsanlara duygusal fiziksel travmalar yaşatmaktan aids gibi hastalıklar kapmaktan korunmasız seks yapıp dünyaya istenmeyen acınası çocuklar getirmekten çok daha iyi bi şey. Ben de karşıt bi kampanya başlatıyorum ve seks robotlarına özgürlük diyorum! Bunların kadınlar için olanı da üretilsin hatta.

sairsel

bizdeki bu şansla aldığımız robot bizi s.ker

Görüş Bildir