Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rusya Krizini Yeni Atlattık Derken Alman Turizmcilerden 'Türkiye Boykotu' mu Geliyor?

 > 
213PAYLAŞIM

Dünyanın en büyük Turizm Fuarı İTB 2017, 8 Mart'ta Berlin'de kapılarını açıyor. Ancak bu seneki Berlin Fuarı’nın en önemli konusunun "Türk turizminin boykot edilmesi" olacağı aktarılıyor. Bugün basına yansıyan bilgilere göre Almanya ile Türkiye arasında yaşanan kriz, Alman turizmcilerin "2017 No Turkey" kampanyası başlatmalarına neden oldu.

Hürriyet gazetesinden Yalçın Bayer köşe yazısında bu konuya değindi ve Alman turizminin önemli isimlerinden eski TUI Başkanı Karl Born’un görüşlerine yer verdi.

2016'da Almanya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında % 50 oranında bir azalma olduğunu ve Rusların da gelmemesi ile birlikte Türk turizm ekonomisinin dar bir boğaza girdiğini hatırlatan Bayer "Rusya ile ilişkiler normalleşmeye giderken Türk turizminin bel kemiğini oluşturan Almanca konuşan turistleri tekrar kazanmak için Türk turizm sektörü uzun bir süredir Berlin ITB 2017 Fuarı’nı bekliyordu" diyor.

Eski TUİ Başkanı Karl Born "Türk turizminin boykot edilmesi fuarın en büyük konusu olacak" demiş...

Şöyle devam ediyor Bayer  yazısına:

"Ancak Almanya ile Türkiye arasında referandum çerçevesinde son yaşanan gerginlikler ve Türk politikacıların iç politikaya yönelik, Almanya’yı faşistlik ve Nazilikle suçlayan söylemleri, Alman turizmcilerin "2017 No Turkey" kampanyası başlatmalarına neden oldu. Alman turizminin önde gelen isimlerinden eski TUİ Başkanı Karl Born, 2017’de Türk turizminin boykot edilmesi konusunun Berlin Fuarı’nın en önemli konusu olacağını söyledi. Türkiye’ye gidecek turistlerin Alman hükümetinin koruması dışında kalacağı belirtildi."

"Dünyada tatile en çok para harcayan ve en çok seyahat eden Alman milletinin %50'si 'Türkiye'ye gitmeyeceğim' diyor"

Bayer'in aktardığı bir diğer önemli bilgiye göre, Alman kamuoyunda yapılan bir turizm anketinde (GfK-Studie) Kasım 2016'da Almanların % 42'si 'Artık hiçbir zaman Türkiye'ye gitmeyeceğim' derken, 2017'de bu oran % 8 artarak % 50 seviyesine yükselmiş durumda. Yani dünyada tatile en çok para harcayan ve en çok seyahat eden Alman milletinin %50'si 'Artık hiç Türkiye'ye gitmeyeceğim' diyor.

Geçtiğimiz günlerde Alman Sol Parti lideri Katja Kipping’den Türkiye’ye turizm boykotu çağrısı gelmişti.

Sosyal medyadan yorumlar, tepkiler, düşünceler... 👇

Ayrıca bakınız 👇

Referanduma 40 Gün Kala Gündemimiz Türkiye-Almanya Krizi: İşte Bir Yılda Yaşanan 10 Gerilim - onedio.com
Referanduma 40 Gün Kala Gündemimiz Türkiye-Almanya Krizi: İşte Bir Yılda Yaşanan 10 Gerilim - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir