Görüş Bildir
Haberler
Rus Otel Sahibi, Antalya'da 15 Kişiyle Baskın Yaptı: Kiracısına İşkence Yaparak Senet İmzalatmaya Çalıştı

Rus Otel Sahibi, Antalya'da 15 Kişiyle Baskın Yaptı: Kiracısına İşkence Yaparak Senet İmzalatmaya Çalıştı

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos'ta otel işleten Orhan Kaplan ve 2 personeli, otelin mülk sahibi Rus G.A. ve 15 kişi tarafından darp edildi. 

Elleri ve ayakları bağlanan, zorla senet imzalatılmak istenen Kaplan, jandarma tarafından kurtarıldı. G.A.'nın oteldeki turistleri kovmaya çalıştığını, kasadaki bin 200 lirayı da aldığını söyleyen Kaplan, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırı ve darp anları, otelde konaklayan bir kişi tarafından görüntülendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İşletmeci Orhan Kaplan, otelde konaklayanlar olduğunu ve sözleşmeyi uzatmak istediğini söyledi

İşletmeci Orhan Kaplan, otelde konaklayanlar olduğunu ve sözleşmeyi uzatmak istediğini söyledi

Antalya'da yaşayan Orhan Kaplan, mayıs ayında Kumluca ilçesine bağlı Olimpos'ta Rus vatandaşı G.A.'ya ait oteli 5 aylığına kiraladı. Koronavirüs salgını nedeniyle işleri istediği gibi gitmeyen Kaplan, sözleşmesinin bitmesine yakın otel sahibini arayarak, sözleşmesini bir süre uzatmak istediğini belirtti. Ancak G.A. oteli hemen boşaltmasını söyledi. Bunun üzerine Kaplan, otelde turistlerin olduğunu, konaklama sürelerinin bitmesini ve eşyalarını toparlamak için 15 gün süre istedi. İddiaya göre otel sahibi G.A., bu talebi reddedip, oteli hemen boşaltması gerektiğini yineleyip, tehdit etti. Kaplan ise aynı gün oteli boşaltmasının mümkün olmadığını, hukuki yollara başvurmasını söyledi.

Otel sahibi Rus G.A., 15 kişiyle otele baskın düzenledi

Otel sahibi Rus G.A., 15 kişiyle otele baskın düzenledi

21 Ekim günü, konaklayan turistler ve personel otelde kahvaltı yaparken, G.A. ile birlikte 15 kişilik Rus grup geldi. Kaplan'ı yere yatıran gruptan 3 kişi, ellerini ve ayaklarını plastik kelepçe ve bantla bağlayarak dövmeyen başladı. Müdahale etmek isteyen otel personeli Batuhan İlhan ve Seyit Akman'ı da aynı şekilde bağlayan gruptakiler, onları da darbetti. Şoke olan turistler müdahil olmak isteyince, gruptakiler onlardan oteli hemen boşaltmalarını söyledi.

Odaya kapatıp yarım saat dövdüler, senet imzalatmaya çalıştılar

Odaya kapatıp yarım saat dövdüler, senet imzalatmaya çalıştılar

Gruptan 4 kişi, elleri ve ayakları bağlı olan Orhan Kaplan'ı bu kez boş bir odaya götürüp yaklaşık yarım saat boyunca dövdü. Bu sırada Kaplan'a senet imzalatmak isteyen kişiler, kolunu da kırmaya çalıştı. Dışarıda bulunan gruptan bir kişi, kasada bulunan bin 200 lirayı aldı.

Oteli ilk kiraladığında sahiplerinin kim olduğunu bilmediğini söyleyen Orhan Kaplan, “Olimpos'ta mayıs ayında bir işletme kiraladım. Direkt kiracıdan kiraladığım için sahiplerinin kim olduğunu bilmiyordum. Sezon sonu geldiğinde koronavirüsten dolayı kötü bir sezon geçirdiğimizi ve sözleşmeyi bir süre uzatmak istediğimi söyledim. G.A. da 'Benim kendi misafirlerim gelecek, boşaltın' dedi. Bunun üzerine en azından 15 gün süre vermelerini ve kalan misafirlerin çıkmalarını ve toparlanmamız gerektiğini söyledim. G.A. ise hemen boşaltmamız gerektiğini söyleyip 'Yoksa anlayacağınız dilden konuşuruz' diye tehdit etti' dedi.

Turistler durumu jandarmaya bildirdi

Turistler durumu jandarmaya bildirdi

Turistlerden biri jandarmaya giderek, durumu bildirdi. Otele gelen jandarma ekipleri, odadaki yatak üzerinde elleri ve ayakları bağlı şekilde yatan Kaplan'ı çözdü. Kaplan tedavi için hastaneye götürülürken, saldırganlar ise jandarma karakoluna götürüldü. Saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Konaklayan turistler ve darp raporu alan çalışanlar ile Kaplan otele gelerek, kendilerini darbeden kişilerden şikayetçi oldu.

Darp anı kameralara böyle yansıdı 📹

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
4
4
3
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

"Saldırganlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı" Ne yapması gerekiyor mesela içeri atmanız için? gasp var, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma var, ... Devamını Gör

kyle-reese

Keko sert duvara çarpmış bu sefer,rus bunlar dinlemez kara kafa filan

.

Simdi ayni harrketi Rusya da Turkler ya da herhangi bir yabanci yapsa 3 secenek var ya deport edilirler ya pasaportlarina el konur ve sorusturma bitene kadar... Devamını Gör