Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Robert De Niro'nun Mülteciyi Canlandırdığı, JR Filminin Fragmanı Yayınlandı

 > 
37PAYLAŞIM

Kısa film, Akademi Ödüllü oyuncu Robert De Niro'yu, yeni bir hayat peşinde bir mülteci olarak resmediyor. Bir zamanlar mültecilerin uğrak yeri olan Ellis Adasında geçen hikaye, sanatçı JR'ın enstalasyonlarından kendine bir set oluşturuyor.

20.yy'ın başlarında, ABD'ye mülteci akını olduğu dönemde, mülteciler için umut, Ellis Adası'nda başlıyordu. Adaya ulaşanların bir kısmı umutlarını yeşertip kabul ediliyor, bir kısmı ise hastalık vb. sebeplerle reddedilip hastahanelere yerleştiriliyorlardı.

40 dakikalık bir film olan Ellis ise, sokak enstalasyonları ile bilinen sanatçı JR'ın, senaryosunu Akademi ödüllü yazar Eric Roth ile birlikte ve başrolünü Aakademi Ödüllü efsane oyuncu Robert De Niro'ya teslim ettiği bir hikaye. Bu kısa hikaye, sayısız göçmenin yeni bir hayata başlamak için çıktıkları yolun, şimdilerde harabeye dönen Ellis Adası Göçmen Hastahanesinde sonlanma hikayesi. 1902'deki açılışı itibariyle, 1.2 milyon insanı tedavi ettiği tahmin edilen bu binanın pencelerinden Özgürlük Heykeli'nin görüldüğü söylenir.

De Niro filmde, aynı hayallerle yola çıkan ve yolu Ellis Adasına düşen bir mülteciyi canlandırıyor.

Halka açık alanlarda gerçekleştridiği, portre yerleştirme işleriyle bilinen JR, Terk edilmiş hastaheneyi de mülteci portreleriyle kaplamış ve De Niro'yu siyah-beyaz bir dünyada resmediyor.

4 Ekim'de The New Yorker Festival'de ilk gösterimini yapacak olan Ellis'den ilk görüntüler aşağıdaki fragmanda:

JR'ın duvar boyamaları İstanbul'da da sergilenmiş ve belediye tarafından silinerek olay olmuştu.

Tribeca Film & Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir