Görüş Bildir

Reynmen'in 4 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İstendi

Haberler
> Reynmen'in 4 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İstendi

'Reynmen' olarak tanınan fenomen Yusuf Aktaş hakkında sunucu Bircan Bali'ye hakaret edip, tehditte bulunduğu iddiasıyla iddianame hazırlandı. Aktaş'ın 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 9,5 aydan, 4 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sunucu Bircan Bali'nin, 'Reynmen' olarak bilinen Yusuf Aktaş aleyhine, hakaret edip tehditte bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

Bali'nin dilekçesinde, 'Yusuf Aktaş'ın 13 Ocak 2021'de sosyal paylaşım sitesi Instagram üzerinden, kendisine yönelik video ve yazılar paylaşarak, 'Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz...' gibi ifadeler kullandığını belirttiği anlatılan iddianamede, Bali'nin dilekçesinde, 'şarkıcı Aktaş'ın 'hakaret' ve 'tehdit' suçlarından yargılanmasını istediği' dile getirildi.

"Hakaret kastım yok"

"Hakaret kastım yok"

Sunucu Bircan Bali

Suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldığı ve şüpheli Aktaş'ın savcılıkça ifadesinin alındığı kaydedilen iddianamede, bu kişinin de, 'Bircan Bali'nin kendisi hakkında kasıtlı şekilde, sürekli milyonlara ulaşan hakaret içerikli yayınlar yapması üzerine yalnızca kendisini savunma ve anlatabilme amacıyla söz konusu ifadeleri kullandığı ve hakaret kastının olmadığı' savunmasını yaptığı ifade edildi.

4 yıl 4 ay hapis talebi

4 yıl 4 ay hapis talebi

Suçun uzlaşma kapsamında olması nedeniyle tarafların uzlaştırmacıyla görüştürüldüğü ancak uzlaşma sağlanamadığı vurgulanan iddianamede, şarkıcı Aktaş'ın 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 9,5 aydan, 4 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talebiyle yargılanması istendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
45
30
15
8
8
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nemo

hep hapsi isteniyor ama tutuklanmıyor galiba bu da

avimoshe

öder kefaleti geçer nolcak

B

üff şu magazinleri de yasaklayın artık. herkes hakkında atıp, tutuyorlar, ağızlarına gelen her şeyi söyleyip, doğru mu yanlış mı bakmadan, kendi yaptıkları ş... Devamını Gör

Suyla

hükmün açıklanması geri bırakılır....