Görüş Bildir
Haberler
Reuters: Libya, Türkiye’den Askeri Destek İstedi

Reuters: Libya, Türkiye’den Askeri Destek İstedi

Reuters'ın aktardığı bilgiye göre, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Türkiye'den askeri destek talep etti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Reuters haber ajansının aktardığı bilgiye göre, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, Türkiye'den askeri destek talebinde bulundu. Talebin hava, kara ve deniz unsurlarını kapsadığı belirtildi.

AKP Ankara Milletvekili ve Libya Özel Temsilcisi Emrullah İşler, Libya'dan gelen askeri yardım talebine olumlu yanıt vereceklerini söyledi.

Erdoğan asker gönderileceğini duyurmuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Libya'ya asker gönderileceğinin mesajını vermişti. Meclis açılır açılmaz Libya tezkeresini geçireceklerini belirten Erdoğan, 'Soruyorlar Libya'ya asker gönderecek misiniz diye. Böyle bir davet olursa icabet ederiz dedik. Şu anda böyle bir davet olduğuna göre icabet edeceğiz' demişti.

UMH İçişleri Bakanı Fethi Başağa da başkent Trablus çevresinde çatışmaların yoğunlaşması durumunda Türkiye'den askeri destek isteyeceklerini açıklamıştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Libya Büyükelçisi: "Özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacımız var"

Libya Büyükelçisi: "Özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacımız var"

Libya'nın Ankara Büyükelçisi Abdurrezak Muhtar Ahmed Abdülkadir de Türkiye'nin askeri desteğine ilişkin değerlendirmede bulunmuştu. Bu konuda bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu belirten Abdülkadir, 'Libya'nın savaşçılara sahada destek olacak hava savunma, özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacı var. Sahada yeterli insanımız var' demişti. 

Türkiye'nin olası askeri desteğinin Libya halkının yararına olacağından şüphe etmediğini dile getiren Abdülkadir, 'Askeri destek, Libya halkına bir zarar anlamına gelmez, bu destek güvenlik ve istikrara da yardımcı olacaktır. İki ülke sadece dost değil aynı zamanda kardeştir. Kıbrıs meselesinde ihtiyacı olduğunda Türkiye'yi destekleyenlerden biri de Libya'ydı, Türkiye de ihtiyaç duyduğumuzda bize cevap veriyor' şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
132
95
57
14
13
9
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sometimes

Hay sıçayım libyanızada suriyenizede ulan bir bitmedi arap aşkınız benim olmayan toprak için ben neden canımı riske atayım var mı böyle bir mantık kendi çocu... Devamını Gör

SALİH NARİN

Akdeniz için önemli.Mustafa Kemal Atatürk te oralara savaşmaya gitmişti gönüllü olarak.Öyle düşünme

çılgın serseri

en yakın zamanda doğu Türkistana da asker göndermeniz dileğiyle. tabi böyle bir şey mümkünse

Baba Voss

Herkes de bizim kardeşimiz anasını satıyım Kardeş Libya, Kardeş Suriye...