Görüş Bildir
Haberler
Restoranda 3 Öğrenciyi Soyup Darp Etmişti: Polise 12 Yıl 9 Ay Hapis

etiket Restoranda 3 Öğrenciyi Soyup Darp Etmişti: Polise 12 Yıl 9 Ay Hapis

Bakırköy'de bir restoranda üç üniversite öğrencisinin üstünü aradıktan sonra darp eden ve bir gencin de parasını alan polis memuru C.D.A’ya 'yağma' ve 'hürriyeti tahdit' suçlarından 12 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

18 Kasım 2018 tarihinde Bakırköy'de bir restoranda yemek yiyen üniversite öğrencileri K.K.A., T.T.B. ve E.C.B., polis memuru C.D.A. tarafından uyuşturucu sattıkları gerekçesiyle üstleri soyulup dövüldü. Ayrıca polis gençlerden birinin de parasını aldı. 

Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen dava karara bağlandı. Duruşmaya C.D.A. ve taraf avukatları katıldı.

"Suçlamayı kabul etmiyorum"

"Suçlamayı kabul etmiyorum"

Mahkeme, polis memuru C.D.A.’ya son sözünü sorduğunda sanık, 'Suçlamayı kabul etmiyorum. Polislik mesleğine ait usul ve kuralları uygularken olay akşamı hata yaptığımı kabul ediyorum. Müştekiler kendi haksızlıklarını örtmek adına bana iftira attılar. Beraatimi talep ediyorum.' dedi.

Mahkeme kararını bildirdi

Mahkeme kararını bildirdi
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa K.K.A.’ya karşı işlediği 'yağma' ve 'hürriyeti tahdit' suçlarından toplam 9 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası verdi. Mahkeme sanık hakkında E.C.B.’ye karşı işlediği 'Hürriyeti Tahdit' suçundan ise 3 yıl 4 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti. Heyet, sanığın T.T.B.’ya karşı işlediği 'hürriyeti tahdit' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verirken bu suç için hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Sanık polis memuru toplamda 12 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası aldı.

4 suçtan beraat etti

4 suçtan beraat etti

Şikayetçi T.T.B.’nin sanık hakkında 'basit yaralama' ve diğer şikayetçi K.K.A.’nın 'huzur ve sükununu bozma' suçlarından vazgeçmesi üzerine, sanık bu suçlardan beraat etti. Ayrıca sanığın 'eziyet' ve 'suçu bildirmeme' suçlarından yasal unsurların oluşmadığı gerekçe gösterilerek beraatine karar verildi.

44 yıla kadar hapsi isteniyordu

İddianamede polis memuru şüpheli C.D.A.'nın 'başkasını bir malı teslimi veya alınmasına karşı koymamaya mecbur kılmak suretiyle yağma', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'basit yaralama', 'suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme', 'suçu bildirmeme', 'hürriyeti tahdit' ve 'eziyet etme' suçlarından 13 yıldan 44 yıla kadar hapsi isteniyordu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
372
67
36
13
11
7
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Damla Taşkın

Orospu çocuğu seni

White Troll

Bu ülkenin adalet sistemindeki çürümüşlüğün kokusu vs çöp kamyonunun çöpleri ezdiği zaman asfalta dökülen suyun temmuzun ortasında yaptığı koku

spiritorbs

Haber sitelerinden baktım .12 yıl 9 ay hapis cezası almış . Hüküm sıfatsız soysuz suratına okunmuş . Hayatın skildi işte tebrikler . :) Kendini bi s.k zanne... Devamını Gör