Görüş Bildir
Haberler
Rektörün Yeni Oyuncağının Devlete Faturası 379 Bin TL: 'En Ucuzunu Kiraladık'

etiket Rektörün Yeni Oyuncağının Devlete Faturası 379 Bin TL: 'En Ucuzunu Kiraladık'

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 araç kiraladı. 22 Nisan’da imzalanan sözleşmeye göre makam aracı, 31 Aralık 2022’ye kadar kiralandı. Aracın devlete faturası da 379 bin 500 lira oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertük'ün haberine göreSamsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın'ın ihtiyaçlarını karşılaması aranan aracın özellikleri şu şekilde sıralandı:

'Sürücü ve yolcu olmak üzere en az 8 hava yastığı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, makaralı tip emniyet kemeri, asgari 2017 model, binek E segmendi, motor hacmi en az 1950 CC, binek, sedan tipi, 5 kapı, 4+1 kişi kapasiteli, en fazla 100 bin km.de olması, en az 230 hp, ısıtmalı ön ve arka koltuk.'

İstenen liste doğrultusunda Aydın için 33 aylığına 2020 model lüks makam aracı kiralandı, faturası 379 bin 500 lira tuttu.

İstenen liste doğrultusunda Aydın için 33 aylığına 2020 model lüks makam aracı kiralandı, faturası 379 bin 500 lira tuttu.

'Eski aracım bozuluyordu'

'Eski aracım bozuluyordu'

Makam aracının yüksek fiyatı nedeniyle açıklama yapan Aydın, 'en ucuzunu kiraladık' diyerek konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

'Rektör olduğum 2018'de Milli Emlak araç tahsis etmişti. Durmadan bozuluyordu. Bizi yolda bırakıyordu. Maliye Bakanlığı'ndan yeni araç talep ettik. Bize kiralama izni gönderdi. En ucuzu yine bu. Bizimkinin aylığı 11 bin lira. Keşke satın alma izni verselerdi de kendimizin olurdu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik. Biz bu yeni aracı kullandığımızda bir kaza geçirdik. Bu aracın kaza anında kendi kendine durma özelliği var. Eski araç olsaydı ne olurdu, bilemem.'

Geçtiğimiz yıl Samsun Valisi de Mercedes bozulduğu için 1.7 milyona yeni makam aracı almıştı👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
248
84
21
8
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
lilithtrinity

kiralama amk. sen kimsin ki benim vergimle lüks araçla dolaşıyorsun.

Kzlt

Bilimden tasarruf olmaz. "Passat mı çekeyim yanlarına" diyen hedonist familyanın eğitimci görünümlü müteahhit profilleri. Vergilerimiz nereye gidiyordu, şaşı... Devamını Gör

Mert Korkmaz

şimdi anlıyor musunuz dıj güçlere gerek yok biz bize yeteriz.