Görüş Bildir
Haberler
Rektör Kamuya Ait Arazilere El Koydu

Rektör Kamuya Ait Arazilere El Koydu

Akrabalarına özel kadro açtığı öne sürülen Şırnak Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan’ın kardeşi olan Mehmet Emin Erkan hakkında kamu arazilerine el koyduğu ve izinsiz olarak kullandığı iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğuna hükmetti. Dosya Yargıtay'da.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet'ten Rengin Temoçin'in haberine göre, Şırnak Üniversitesi Rektörü Mehmet Emin Erkan hakkında kamu arazilerine el koyduğu ve izinsiz olarak kullandığı iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğuna hükmetti, Erkan kararı Yargıtay’a taşıdı.  

Geçen günlerde akrabalarına özel kadro açtığı öne sürülen Şırnak Üniversitesi Rektörü Mehmet Emin Erkan hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Şırnak Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan’ın kardeşi olan Mehmet Emin Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğu iddiasıyla Şırnak Maliye Hazinesi tarafından dava açıldı. 

Şırnak Kadastro Mahkemesi, Rektör Erkan’ın, Şırnak ili Çakırsöğüt köyünde Hazine’ye ait 22 bin 671 metrekare araziyi kendi adına yazdırdığını belirterek yapılan incelemelerde alanın özel mülkiyete konu edilemeceğine karar verdi. Rektör Erkan karara itiraz etti. Dosya Yargıtay 8. Hukuk Dairesine gönderildi.

"Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak ekip biçiyor"

"Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak ekip biçiyor"

Cumhuriyet’e konuşan ve isimlerini vermek istemeyen üniversitenin öğretim üyeleri, “Rektör Hazine’nin arazilerine çökmüş. Şu an hâlâ kullanıyor. Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak o alanları ekip biçiyor. Bina dikecekmiş. Bu alanlar Hazine arazileridir” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
6
3
2
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın