Görüş Bildir

Rektör Kamuya Ait Arazilere El Koydu

Anasayfa
 > Gündem

Akrabalarına özel kadro açtığı öne sürülen Şırnak Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan’ın kardeşi olan Mehmet Emin Erkan hakkında kamu arazilerine el koyduğu ve izinsiz olarak kullandığı iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğuna hükmetti. Dosya Yargıtay'da.

Cumhuriyet'ten Rengin Temoçin'in haberine göre, Şırnak Üniversitesi Rektörü Mehmet Emin Erkan hakkında kamu arazilerine el koyduğu ve izinsiz olarak kullandığı iddiasıyla dava açıldı. Mahkeme Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğuna hükmetti, Erkan kararı Yargıtay’a taşıdı.  

Geçen günlerde akrabalarına özel kadro açtığı öne sürülen Şırnak Üniversitesi Rektörü Mehmet Emin Erkan hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Şırnak Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan’ın kardeşi olan Mehmet Emin Erkan’ın kamu arazilerine el koyduğu iddiasıyla Şırnak Maliye Hazinesi tarafından dava açıldı. 

Şırnak Kadastro Mahkemesi, Rektör Erkan’ın, Şırnak ili Çakırsöğüt köyünde Hazine’ye ait 22 bin 671 metrekare araziyi kendi adına yazdırdığını belirterek yapılan incelemelerde alanın özel mülkiyete konu edilemeceğine karar verdi. Rektör Erkan karara itiraz etti. Dosya Yargıtay 8. Hukuk Dairesine gönderildi.

"Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak ekip biçiyor"

"Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak ekip biçiyor"

Cumhuriyet’e konuşan ve isimlerini vermek istemeyen üniversitenin öğretim üyeleri, “Rektör Hazine’nin arazilerine çökmüş. Şu an hâlâ kullanıyor. Şırnak’ın gelişmiş yerlerini alarak o alanları ekip biçiyor. Bina dikecekmiş. Bu alanlar Hazine arazileridir” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
6
3
2
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
3aris

Artık AKP'li belediye başkını AKAPE'li rektör vs yazmanıza gerek yok siz haberi yazın yeter ülkede onlardan başka hırsızlık sahtekarlık yapan yok zaten

murat black

boşuna iddia edilmiyor kabile devletine dönmedi diye herkes bulunduğu makamı dibine kadar kullanıyor liyakat eğitim tecrübe unutulmuş,eş dost kardeş akrabala... Devamını Gör

Mehmet Aydin

Bunların şehri yönetmek gibi bir gayeleri yok, çalıp çırpma peşindeler, bizim burdaki, olayı buradakiler iyi bilir, belediye başkanı olmak için, 2019 seçimle... Devamını Gör