Rektör Bakan Yardımcısı Oldu, Üniversite Kilitlendi: Atamalar Durdu, Öğrenciler Diploma Alamıyor

 > -

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven'in Sağlık Bakanı yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından hem bu üniversiteye, hem de vekil rektör olduğu Kayseri Üniversitesi'ne rektör atanmadı. Her iki üniversitede de 1,5 aydır akademik atamalar ve işlemler yapılamıyor, diploma verilemiyor.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, bu görevinin yanı sıra bir süre önce kurulan Kayseri Üniversitesi'ne vekil rektör olarak atandı.

Prof. Dr. Güven, 21 Temmuz'da yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı kabinesindeki Sağlık Bakanlığı'na, bakan yardımcısı olarak getirildi.

Akademik personelle ilgili işlemler durdu

Resmi Gazete'de yayınlanan bu yeni görevlendirmenin ardından YÖK yönetmeliğine göre, rektör vekili ve yardımcılarının da görevleri otomatikman sonlandı. 21 Temmuz'dan beri ERÜ ve Kayseri Üniversitesi'ne yeni atama yapılmadığından idare işlemler Genel Sekreterlikçe yürütülürken, akademik personelle ilgili tüm işlemler ise durdu. 

DHA'nın aktardığı habere göre, yetkisizlik nedeniyle uzman, doçent ve profesör atamaları ve ayrılışları askıya alındı. ERÜ'den mezun olanlara da diplomaları 45 gündür verilemedi.

Üniversitede tıp fakültesine bağlı kalp, diyaliz, çocuk ve araştırma hastanelerine hemşire alımı da yapılamadı.

Üniversite yetkilileri, ERÜ rektörlüğüne yapılacak asli atamayla aynı zamanda yeni kurulan Kayseri Üniversitesi rektörlüğüne de vekalet atamanın gerçekleşmiş olacağına dikkat çekerek, birçok işlemin 45 gündür beklemede olduğunu söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kayseri
Görüş Bildir