Regl Olmak Doğal Ama Peki Ya Kan? Çok Konuşulan Konulardan Birine Işık Tutacak Bu Paylaşımı Mutlaka Okumalısınız!

137PAYLAŞIM

Biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde Twitter'da yine "regl kanı" gündeme oturuverdi. Bir kullanıcının kendi profilinde paylaştığı regl olmaya başladığı anki görüntüsü, kimileri tarafından oldukça normal karşılanırken kimilerine göre de 'edepsizliğin' göstergesiydi.

Kadınların her ay regl oldukları için çektikleri çileyi yaşamayan asla bilemez. Kadınların vücudu, bu döngü karşısında bağımsızlığını ilan etmeye meyillidir ve siz en az 5 gün onun isteklerine boyun eğmek zorunda kalırsınız.

Regl sancısıyla baş etmek zorunda kalmak, canınız acırken işe/okula iki büklüm halde gitmek, sürekli ped ya da tampon değiştirmek ve her oturup kalktığınızda kıyafetinize kan bulaşmış mı diye kontrol etmek... 

Diyoruz ya, yaşamayan bilemez.

Tabii, bunu yaşaması bir yana bir de üzerine sürekli fikir beyan edilmesi sorunsalı var. Günümüzde hala "Regl kanı normal ama görmek zorunda mıyız?" tartışmasını yapıyoruz...

Bu tartışma yine neden hortladı derseniz, sebebi bir Twitter kullanıcısının kendi hesabında paylaştığı, regl olmaya başladığı anki bu görüntüsüydü.

Kimileri bunun gayet normal bir durum olduğunu söylerken kimileri de böyle bir fotoğraf paylaşmanın 'edepsizlik' olduğu yorumunda bulundu. Biz de bu tartışmaya çok haklı bir noktadan bakan bir başka Twitter kullanıcısı epik'in hazırlamış olduğu flood'u sizlerle paylaşıyoruz.

1. 

2. 

İçeriğin linki

3. 

İçeriğin linki

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

İçeriğin linki

11. 

12. 

Videonun linki

13. 

14. 

15. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sowhat

aşağıdaki yorumlarda yine yobaz dolmuş. yanlış ülkede yanlış bir içerik. eğitilmez bunlar.

sciencesoldier

evet normal ama gösterecek kadar da normal değil. o kadın bir yarış sırasında olmuş ve yarış için kendini bırakmış olabilir. ancak ben de aylık periyodum geldiğinde her seferinde açıp instaya ya da twye bir şey yazıp foto koyup prim yapmıyorum. açıkçası gerek de yok. zaten bütün herkes biliyor regl olduğumuzu ancak bunu cümle aleme yaymak bence saçma. çok yakınındakilere söylersin yardımcı olabileceklerse olurlar. regl kanını göstererek prim kasmaya çalışmazsın. açıkçası ben regl olduğumda ölüyorum zaten millet nasıl gösteriyor anlamış değilim. regl olduğumda da aklıma foto koymak veya twye instaya yazmak aklıma gelmez ağrısız günlerimde dahi -ki çok nadir olur-. yani kısacası boş yapılmış bir galeri sadece. söylediklerine katılsam da foto niye atayım ki. yani bunu yaymanın anlamı ne ki sosyal medyaya koymanın anlamını hiç çözemiycem

elaria

Onedio editorleri hiz kesmiyosunuz gene

elaria

diskilamak da cok normal bir seyken ve "kisisel" bir seyken biz normal insanlar bunu gizli tutuyoruz.Ulu orta "sicmaya gidiyorum" gibi bir laf soylemiyoruz.Insanlara cikarrtigimiz emanetin fotografini gostermiyoruz.Oysaki gayet normal birsey?Kadin erkek fark etmeksizin herkesin hafta en az 1 kere yasadigi bir durum.Peki feministcikler bunu niye gizli tutuyoruz?Dogamizda olan bir sey degil mi?Yoksa sirf "kadinlara" ozgu bir durum olmadigi icin mi bir sey soylenmiyor bunun hakkinda?

elaria

bombos sacma sapan muhabbetler."Vajina degil vulva" gibi gereksiz bi olay bitti bu 'devam' etmekte.Kimseye regl kanimi gostermiyorum,kimse de beni gelip bir barakaya kapatmiyor.

Görüş Bildir