Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rastlantı mı Yoksa Sonsuz Aşk mı? Kocasıyla Birlikte Olabilmek İçin Canlı Canlı Gömülmeyi Göze Alan Bir Kadının Hikâyesi

4.3bPAYLAŞIM

Batı Ukrayna'daki küçük bir köyde arkeologlar tarafından yapılan inanılmaz keşfin sonucunda, bir kadının kocasına öbür dünyaya olan yolculuğunda refakat etmek istediği için canlı canlı gömüldüğü düşünüldü. 

Detaylar için aşağı kaydırın!

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/6764100/wo...

Ukrayna'daki yaklaşık 3.000 yıllık bir mezarda, sanki sevgi dolu bir şekilde sarılıyormuş gibi görünen bir erkek ve kadının kemikleri bulundu.

Olağanüstü mezarın Tunç Çağı'ndan olduğu düşünülüyordu. Tarih öncesi Vysotskaya kültüründen gelen çift, Batı Ukrayna'daki Ternopil kentinin güneyinde bulunan Petrykiv köyü yakınlarında bulundu.

"Kadın sağ kolunu kocasının boynuna dolamış, sol elini de kocasının sağ omuzuna sarmıştı. Kadının bacakları ise dizlerinden bükülmüştü ve kocasının gergin bacaklarının üzerinde duruyordu."

Çiftin üzeri bronz süslemelerle kaplıydı. Başlarının yakınında ise çeşitli bronz çanak çömlekler bulunuyordu. 

Gömü üzerinde çalışıp mezarın analizini yapan Dr. Bandrivsky, bu eski kültürün mezarlarındaki "hassasiyet" ile tanındığını söyledi.

"Bu benzersiz bir mezarda yatan çift birbirine sıkı sıkı sarılmış, başları birbirlerine dönük ve alınları da birbirlerine dokunur vaziyetteydi."

Uzmanlar, kadının kocasıyla gömülmek uğruna ölmeyi tercih ettiğini söylüyor. Hatta bazıları, kadının mezara girip kocasına sarıldığı pozisyondan sonra zehir içtiğini düşünüyor.

Bu mezar çok çarpıcıydı. Çünkü otopsi uzmanları, ölü bir kadının bu şekilde aşk dolu ve şefkatlı bir konumda yerleştirilmesinin mümkün olmadığını söyledi!

Dr. Bandrovsky'nin bu mezar ile ilgili son açıklaması ise şu şekildeydi:

“Bizim araştırmalarımıza ve bakış açımıza göre, bu kadın ölmediği halde mezara gönüllü olarak girdi. Belki de, kadın başka bir erkekle yaşamak ve yeni kocasının olmadığı yeni bir hayata alışmak istemedi. Böylece kocasıyla birlikte ölmeyi tercih etti."

Araştırmalara göre; Vysotskaya kültüründe evlilik anlayışı fazlasıyla gelişmişti, eşler için açıkça tanımlanmış sorumluluklar vardı.

Vysotskaya kültüründeki en etkili ve büyük inanç ise, "kadınların kocalarıyla birlikte ölmeyi tercih etmesi" olabileceği düşünülüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

Bir biz böyle olamadık Nurettin :(

can_can

böyle seven vardı da biz mi puştluk yaptık ? söyle hayat, sen şahitsin..

coldhearted

Hayaller; Konuda ki bahsi geçen "sevgi" Hayatlar; Aşkoom kredi kartımın limiti bittiiii...

sevgibtner7

Vay be.

selimkazak

ne hatunlar varmış ...

hayat-ask

aynısını bi erkek yapmazdı heralde :)

selimkazak

niye bizim de dağ delen Ferhatımız var çöle düşen Mecnunumuz var daha nolsun :)

hayat-ask

evet unutmuşum :)

selimkazak

:))

asli.unsal2

Aslı'nın Kerem'ini unutmayalım lütfen :D

Görüş Bildir