Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rap Müziğe Karşı Olan Ön-yargılarınızı Kırmanızı Sağlayacak 10 Kanıt

46PAYLAŞIM

Ön-yargılarınızı Kırın

Ön-yargılarınızı Kırın

Rap müzik, temel olarak gençliğin ve yetişkinliğe atılan adımın temelini kapsayan "Sisteme, doğru bilinen yanlışa isyan" fikrine dayanır. İnsanların içlerini dökmek için, sorunlarını ifade etmek için yarattıkları rap müzik akımı, ardından takipçileri ile daha da büyük bir kitleye ulaşmıştır. Dönemimiz medyasında rap müzik her ne kadar "Güldürmek için yapılan, hızlı söyleyince yapıldığı sanılan" bir müzik olarak lanse edilse de, aksine rap müzik saçma şeylere güldürmekten çok dünyanın nesnel sorunlarına ayna tutmakta ve müzik piyasasının başını çekmektedir. Ülkemizde bu müziğin yanlış anlaşılması ve kötü tanınmasının en önemli sebeplerinden biri medyatik olamayışıdır.Yıllarca televizyonlarda boy gösterip kendini rap müzik sanatçısı olarak belirten kişilerin bu müziği “hızlı söylenen, kimsenin bir şey anlayamadığı, küfürlü, serseri işi” şeklinde tanıtması, insanların doğal olarak sevmemesini ve ön yargılı olmasını sağladı.

Torbacıdır bizim abilerimiz!!

Rap müzik yapanlar torbacıdır diyen arkadaşlara ithafen; mahallesindeki küçük çocuklara uyuşturucu satan torbacılara meydan dayağı atan adamdır SELO.

Sisteme başkaldırıştır.

Çok istiyorsanız devlet için bişey yapmamı,
Devlet sağlık hizmetini devlet bana satmamalı.
-İndigo

Öldür sigarayı,O seni öldürmeden.

Hayatın İçinden

Kadın önemli!

Vatanseverdir!

Anadolu'ydum insanlığa bir çocuk doğurdum. 
Kan mevsimindeydik adını "MUSTAFA KEMAL" koydum.

Sistemi Sorgular!

Hayat Gerçekleri.

Hani hepsi eli silahlı kişiler ya(!)

Kardeşlik!

Bonus!

Hayatın gerçeklerini savaşın her yüzünü mükemmel bir klip ve sözlerle anlatan kardeşlerimize de buradan selamlar..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir