Putin Üzerinde Büyük Etki Bırakan İlk Aşkını Anlattı: 'Kesinlikle Hayatımın Büyük Bir Parçası'

 > 
11PAYLAŞIM

Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisiyle röportaj yapmak için Kremlin’e giden Japon gazetecilere kendisi üzerinde büyük etki bırakan ilk aşkını şöyle anlattı: "Kuşkusuz judo benim ilk aşkım diyebilirim. Başka sporlarla da uğraşmayı, kayak yapmayı, yüzmeyi seviyorum. Şimdilerde kendimi buz hokeyi konusunda geliştiriyorum. Fakat judo, kesinlikle hayatımın büyük bir parçası."

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 15-16 Aralık’ta Tokyo’ya gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Kremlin’de Japon Yomiuri gazetesi ve Nippon televizyonundan gazetecilere röportaj verdi.

Sputnik'in aktardığı bilgiye göre Putin, merak edilen konularla ilgili Japon gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ziyareti sırasında uluslararası Kukodan Judo Enstitüsü’ne de gitmek istediğini belirtti.

"Kuşkusuz judo benim ilk aşkım diyebilirim"

"Judo, eğitmeninize olduğu kadar partnerinize, büyüklerinize saygı duymayı öğretiyor, bu başka alanlarda da olumlu etki yaratıyor, yalnızca sporda değil. Çocukluğumdan beri bu sporu yapmaktan mutluyum” diyen Putin, ilk aşkını da şöyle anlatıyor:

"Kuşkusuz judo benim ilk aşkım diyebilirim. Başka sporlarla da uğraşmayı, kayak yapmayı, yüzmeyi seviyorum. Şimdilerde kendimi buz hokeyi konusunda geliştiriyorum. Fakat judo, kesinlikle hayatımın büyük bir parçası. Spora bu alanda başlamaktan, ciddi ve düzenli olarak bu sporu yapmaktan mutluluk duyuyorum.”

Putin ayrıca judo için Japonya’ya minnettar olduğunu söyledi.

'Kano Jigoro üzerimde büyük etki yarattı'

Putin, gazetecilere ‘güçlü iradeli ve iyi’ biri olarak tanımladığı judonun kurucusu Kano Jigoro’nun üzerinde büyük etki yarattığını belirtti: "Jigoro Kano’nun evimde birkaç portresi var. Bir de büstü. Size göstermek isterdim ama burada değil."

Ayrıca bakınız 👇

Putin'in Şakasının Olmadığını Gösteren 42 Fotoğraf - onedio.com
Putin'in Şakasının Olmadığını Gösteren 42 Fotoğraf - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir