Prosedür Gereği Tuvalet Kullanımına İzin Verilmediği İçin Uçağın Ortasına İşeyen Kadın

-
Abone ol

İngiltere'den Polonya'ya uçmak üzere olan uçakta yaşanan gülsek mi ağlasak mı bilemediğimiz şok edici bir olay yaşandı...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/6842956/sh...

Londra'dan Varşova'ya uçan yolcu uçağında herkesi şok eden bir olaya imza atıldı.

Uçak kalkmak üzere olduğu ve yakıt dolumu yapıldığı için prosedür gereği yolcuların geçici olarak tuvaleti kullanması yasaktı.

Ancak bir kadın, bir yandan telefonuyla konuşurken bir yandan da uçağın ön kısmında hosteslerin bulunduğu yerde dizlerini kırıp işemeye başladı.

İşediği yer göl haline dönerken bir yandan da telefonda konuştuğu kişiye "Uçak kalkmadan bana yardım etmek zorundasın. Şu an uçağa işiyorum" dedi.

Kabin görevlilerine tuvaleti kullanması gerektiğini ama izin vermediklerini söyleyen kadın büyük bir rahatlıkla ortalığı göle çevirdi!

Yolculardan biri bu görüntü karşısında dayanamadı ve "Sen ciddi misin? Bu çok iğrenç. Sen kocaman bir kadınsın" dedi. Kadın ise "Evet biliyorum! Ama sordum..." dedi.

Hala telefonla konuşmaya devam ediyor ve karşısındaki kişiye polisin geldiğini ve başının belada olduğunu söylüyordu.

"Görevlilere tuvaleti kullanıp kullanamayacağımı sordum. Şu an kullanamayacağımı söylediler. Bu yüzden ben de işemeye başladım. Tam önlerinde"

Kadının neden böyle bir şey yaptığı ise bilinmiyor.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
salca

Uçaktaki havasızlığı düşündüm yaşanan olayları kokuyu filan hele yanında oturanları içim daraldı. He insanlık halidir tutamaz engel olamazsınız diyenlere gelsin bizde uçağa biniyoruz ama binmeden önce saatimize bakıp ona göre hemen dibinde olan WC ye girip büyük küçük yapıp biniyoruz, uçakta ne ikram edilidğini biliyoruz yol ne kadar sürecek ona göre karnımızı doyururuz. Otobüste tuvalette yok onada binerken aynı önlemleri alıyoruz. Milyarlarca insan otobüse uçağa trene binerken önlemini alıyo ama sen ay çişim geldi bana engel olamazsın. Binmeden öncede telefondan çekin atıp story paylaşmakta meşguldür çişligöt

fernwehisch

"Kadının neden böyle bir şey yaptığı ise bilinmiyor." güzel kova yapmış işte nesi bilinmiyor

u18

Burada "iğrenç, leş, hayvan, topluma saygısızlık, önceden önlemini alsaydı" diyen rochester dükleri ve düşesleri herhalde kendi içlerine doğru sıçıyorlar. Benim şu olaydan daha çok hayret ettiğim bu eylemi gerçekleştirenin de "insan" ve bu yorumları yazanların da "insan" olması. Zira bu kadının durumunu anlamamak için başka bir türe mensup olmak gerekiyor. Insanın boşaltım mekanizması sizin onu programlamanıza göre çalışmaz eğer öyle olsaydı "sıkışmak" diye tabir edilen, tıp literatüründe "inkontinans" denilen eylem olmazdı. Birçok sebep dahil sırf psikolojik duruma bile bağlı olabiliyor insanın boşaltım sistemi ve kendisininkini aç-kapa artema musluk sananların aksine bağımsız olarak da çalışabiliyor. 21. yy'da her türlü konfor detayının düşünüldüğü hizmetler tasarlarken, kargoları uçan drone'lar ile evimize getirtebiliyorken her canlının (ve dahi insanın) en temel ihtiyacı olan "tuvalet" ihtiyacının başka bir insan tarafından engellenmesi tarih öncesi çağların hangi dönemine ait bir tutumdur bilmiyorum ? edit: at gibi kulvara girip pisuvara işeyen adam gelip de "ortalık yere işiyor allah belanı versin senin" romantizmi yapmasın allasen

deyyus

Katılıyorum umumi tuvalette; duvar ve fayansın(yer) tam dibinde dışkı görmüşlüğüm var bir müddet adamın g*tü sırtında olmalı diye düşünmüştüm. Ama kadını da savunamayacağım. Prosedür gereği kullanıma izin verilmiyor zaten kadın durumunu anlatsana zaten izin verirlerdi diye düşünüyorum çünkü kadın; "Görevlilere tuvaleti kullanıp kullanamayacağımı sordum. Şu an kullanamayacağımı söylediler. Bu yüzden ben de işemeye başladım. Tam önlerinde" demiş. Daha çok eylem gibi görünüyor.

deyyus

Misal sürekli ihtiyacı olsun olmasın gidenler de var sürekli. Kedimle araç yolculuğumuzda 1 kere bile kafesine yaptığına şahit olmadım 7-10 saatlik yolculuklarda bile ama kafesinden çıktığı gibi kuma koşuyordu. Eve bazı insanlar da tutabilir veya tutamaz, bunu bir plana dahil edemeyiz haklısın ama belli bir müddet tutabiliriz. Velevki kadın gerçekten çok sıkıştı konuştuğunda wc yi kullanıma açarlardı. Sonuçta uçakta doğurmakta yasak! Kadın daha çok eylem yapmak istemiş gibi.

u18

Kadının davranışlarından niyet okumacılığı yapmadım kadın bin bir türlü sebepten yapmış olabilir. Çeviri yanlış olabilir, kendini ifade edememiş olabilir, kafası kıyak olabilir veya sadece p.çliğine yapmış olabilir vs. Benim bahsettiğim durum bu kadar insani bir duruma bile insanların yabancılaşması. Çok sıkışmanıza rağmen tuvaleti kullanıma açmayan veya bir şarta dayalı olarak kullanmanıza izin veren insanlar olabiliyor. Bunu defalarca yurt dışında ve türkiye'de gördüm. 21.yy'da tuvalet gibi temel bir ihtiyacın engellenmesi akla ve mantığa aykırıdır. Sizin kediniz eğer yememesi gereken bir şey yediyse, bir rahatsızlığı varsa veya size sinirlenirse kafesine ya da bulunduğu yere yapar..şimdiye kadar olmamış olması bundan sonra olmayacağı manasına gelmez ! ve ayrıca "uçakta doğum yapmak yasaktır" diye bir havacılık kuralı yoktur :D hatta geçen sene thy uçağında gerçekleşti bu durum:

themars.

'İnsanın en temel ihtiyaçlarından olan tuvaletin başka bir insan tarafından engellenmesi?' Kusura bakma ama hem böyle bir hastalığı olup (emin değiliz sarhoş da olabilir) hem de önlem almadıysa, hadi önlemi de alamadı herkesin önünde yere yaptıysa(leğen gibi birc isme de yapabilirdi) hayvanın ta kendisidir.

hipergrafi

Tuvalet ihtiyacının başka bir insan tarafından engellenmesi ne demek yahu! Canı istiyor diye o sürede tuvalet yapmak yasaklanmıyor elbette. Belli ki yolcunun şahsi güvenliği yada uçuş güvenliği ile ilgili bir sebebi var. On dakika yada yarım saat çişini tutamasına engel bir rahatsızlığı varsa önlemini alacak. Bölgesini işaretleyen köpek gibi bulduğu yere apışıp işeyemez. Özgürlükler sınırsız değil başka insanların haklarını gaspedemezsin. O kadar insan yol boyunca onun sidik kokusuna tahammül etmeye, yerdeki ıslaklığı görerek yeyip içmeye yada yolculuğunu başka bi tarihe ertelemeye, kabin memuru onun çişini temizlemeye mecburmu.

u18

benim üstünde durduğum kadın değil..daha üstteki yazıda kadına dair niyet okumacılığı yapmadığımı söyledim. insanız kardeşim insan..yapabilirdi edebilirdi şeklinde çalışan bir vücudumuz yok ! her geçen gün havayolları artan "konfor" şartlarından bahsederken kalkıp her canlının en ilkel ihtiyaçlarından biri olan tuvalet ihtiyacını (üstelik acil ise) engelleyemez ! günü birinde hastalandığında, ishal olup altına s.çtığında ya da en azından belli bir yaştan sonra prostat olduğunda bu yazdıkların aklına gelsin.

u18

Uçaklar ve trenler'deki tuvaletler kompresörlü sistemle çalıştığı için uçak veya tren çalışmadan bu sistemler çalışmazlar. Dolayısıyla sifon sistemi aktif olmadığı için kadının tuvaleti kullanmasına izin vermemişler bu normal prosedür ancak bu tarz acil olduğu belirtilen durumlarda uçak kalkmadan kadın tuvaleti kullansaydı ne uçağa ne de prosedüre bir zararı olurdu. Sadece işi bittikten sonra sifon sistemi çalışmazdı o kadar. Onu da sistem aktif olduktan sonra tuvalete giren biri sifona basıp halledebilirdi.

tolciya

restoranda sıçıp fırlatan kadın vardı bu onun yanında yetersiz kalmış

ladyagresif

Hayvan bile değil hayvanlar daha temiz

Görüş Bildir