Promil Testinde Ehliyetine El Konulan Sürücü 'Kolonya Başıma Bela Oldu' Dedi

 > 
31PAYLAŞIM

Bursa'da polislerin trafik kontrolüne giren sürücü Mustafa Diricanlı (39), yapılan uygulamada 0.56 promil alkollü çıktı. 

Hayatı boyunca hiç alkol kullanmadığını dile getiren sürücü, kolonya kullandığı için alkollü çıktığını öne sürerken; ehliyetine el konularak, bin 228 lira ceza uygulandı.

Olay, 2 ay önce İnegöl ilçesinde meydana geldi. Trafikte seyir halindeki Mustafa Diricanlı, polis uygulama noktasında durduruldu.

Yapılan alkol testinde Diricanlı’nın 0.56 promil alkollü olduğu sonucu çıktı. Bunun üzerine ehliyetine el konulan sürücüye, bin 228 lira ceza uygulandı.

Diricanlı, kullandığı kolonyadan ötürü alkollü çıktığını öne sürdü.

Diricanlı, “Bir ATM'den para çektim. Sonrasında dezenfektan amaçlı kolonya kullandım, yüzüme sürdüm ve maskemi takarak yola çıktım. 50 metre ileride polis trafik kontrolüne denk geldim. Alkol testi yapıldı. Alkolmetre 0.56 promil alkollü olduğumu gösterdi. Hayatımda alkol kullanmadım. Şok geçirdim. Alkol kullanmadan, alkolden yargılanıyorum. Ekiplere söyledim, kolonya kullandığımı söyledim. Fakat yapacak bir şey yoktu. Savcılığa itiraz dilekçemi verdim” dedi.

'Kolonya başımıza bela oldu...'

Bacağındaki rahatsızlıktan ötürü yürümekte zorlandığını fiziksel engelli Diricanlı, “Araç kullanmak zorundayım. Annem rahatsız, onu her gün Bursa’ya götürmek zorundayım. Kendi iş yerim var. Çalışanlarımı taşımak durumunda kalıyorum. Araçsız bunları yapamam. Fiziki rahatsızlığımdan dolayı araç kullanmak zorundayım. Yürümekte zorlanıyorum. Alkole karşı olan ve hayatımda alkole el uzatmadığım halde alkolden dolayı mağdur oluyorum” diye konuştu.

Pandemi dönemini hatırlatan Diricanlı, “Kendi kronik rahatsızlıklarım var. Kolonya bu işin dezenfektanı diyorlar. Sürekli bunu kullanmak zorundayım. Onun için de kolonyayla dezenfekte etmekten ziyade başımıza bela oldu. Yetkililere sesleniyorum; kolonya kullanalım mı, yoksa kullanmayalım mı? Ehliyetimin geri verilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Daha önce de Ordu'da denetimde ehliyetinine el konulan bir sürücü kolonya promilin kolonya nedeniyle olduğunu söylemişti.

Denetimde Ehliyetine El Konuldu: Kanında Alkol Çıkmayan Vatandaş 'Yüzüme Kolonya Sürdüm' Dedi - onedio.com
Denetimde Ehliyetine El Konuldu: Kanında Alkol Çıkmayan Vatandaş 'Yüzüme Kolonya Sürdüm' Dedi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir