Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pompeii'de Ölen Bir Kişinin Fotoğrafı 'Mastürbasyon Yaparken Taşlaştı' İddiasıyla Viral Oldu!

Sanat-

Pompeii, İtalya'nın Napoli şehri yakınlarında bulunan ve hala kısmen gömülü olan yıkıntı halindeki antik Roma kentidir.

Şehir, malum, daha çok cinsel açıdan özgürlüğü ve 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı'nın iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olması ile tanınmaktadır.

Roma İmparatorluğu’nun zevk düşkünü şehrinde yaşanan volkanik patlamaya rağmen, bazı sanat eserleri günümüze kadar gelmiş durumda.

Örneğin, bu örnekteki gibi erotik duvar resimleri, bir zamanlar İtalyan genelevlerinde sunulan çeşitli hizmetleri ortaya koyuyor ve Pompeii’deki yaşanan hayata dair bize 'uç' bilgiler veriyor.

Çünkü kent, tarihi boyunca bu erotik resimler ile süslenmiş durumda.

Bu resimlerde yer alan Pompeii'nin meşhur genelevi, zamanında zengin iş adamları ve politikacıların keyif çattıkları bir mekandı. Yani bu tarihi Pompeii genelevindeki duvar resimlerinin eski İtalyanların sevimli aktivitelerini ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

O dönemki yaşanan zevk-i sefa dolu hayatlar ise, M.S. 79 yılında yaşanan facia ile birlikte tarihe gömüldü diyebiliriz.

Kükürt gazıyla zehirlenerek ölen kişilerin üzerine lavlarla birlikte kızgın kumlar da kaplandı ve oldukları yerde taşlaşıp kaldılar.

Ve böylece üstteki resimlerden de öte o dönemden günümüze, o faciada hayatlarını kaybeden kişilerin 'taşlaşmış cesetleri' de geldi.

O dönemlere ait olan ve günümüze kadar gelmeyi başarmış ve özellikle son birkaç gündür internet alemini fazlasıyla meşgul eden bir 'eser' var.

Bu fotoğraftaki kişi, muhtemelen volkanik patlama sonrasında kente yağan küller nedeniyle ölen bir Pompeii vatandaşı.

Bu kişinin ölümünden yaklaşık 1950 sene sonra tekrardan gündeme gelme sebebi ise, taşlaşmadan önce ne yapıyor olduğu?

www.karnaval.ir

Çünkü bu konuda oldukça ilginç iddialar var ve neredeyse tüm internet alemi bu adamın sahiden 'ne yapıyor' olduğunu tartışıyor.

Ve en önemli iddia ise, adamın taşlaşmadan hemen önce mastürbasyon yaptığı ve tam o esnada üzerine yağan kum nedeniyle taşlaştığı.

Tartışmanın başlamasına sebep olan tweet şu:

"Mastürbasyon yapan adam, M.S. 79 - Pompeii"

Tweet'i atan kişiye göre bu adam mastürbasyon yapıyor ve şu an itibariyle bu iddiayı yaklaşık olarak 57.000 kişi destekliyor.

Bu tweet'in destekçisi ise çok daha fazla, yaklaşık olarak 410.000 kadar.

"Ateşi, külü, hatta bütün dünyanın çöküşünü gördü ve sonsuzlukla yüzleşmeden önce 'bir şey' yapmaya karar verdi. Efsane."

Bir de bu var:

"O seni dışarı atmak ister, ama sen sadece boşalmak istersin…"

Bu tweet de birazcık komik.

"Sevdiklerine sarılarak ölmüş."

Sonuç olarak bu adamın ölmeden hemen önce ne yapıyor olduğuna dair birçok iddia var fakat elbette kanıtlanabilir değil.

Lakin, Pompeii'de o dönemlerde yaşanılan hayatı düşününce, ölünün arkasından konuşmak pahasına, bu adamın ne haltlar karıştırdığını az çok tahmin edebiliyoruz sanki...

Peki, siz ne düşünüyorsunuz? Ölüm gelip kapıyı çalmadan önce, bu adam ne yapıyordu sahiden?

Belli işte abicim, mastürbasyon yapıyomuş.
Bence göz yanılmasından öte bir şey değil.
Yanında değildim, nereden bileyim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Pozun verdiği mesaj net; Üzme tatlı canını okşa patlıcanını. 😄😄😄

mustafa-yazicioglu

Adam demiş ki; "elimde çok acayip bi mevduat var, nereye yatırayım?" Demişler ki; "sola"...Belki de mevzu bu kadar basit, abartmayın rahat bırakın merhumu...

menemen

He died holding his loved ones. (holdingi tutarak diyerek cevirmek azıcık daha mantıklı sarılmak anlamı oyle bir cumleye daha fazla gitse de soyle tam ceviri sevdigini tutarken ölmüş

mbruberry

Onedio editörleri: -Yaa içerik kalmadı ne yapsak? -Bence M.S. 79 yılından aptalca bir görseli haber yapalım yer bu salaklar. -Müthiş fikir!

nankurunaisaa

adamın mastürbasyonu yıllar sonra günümüze manşet,dert oldu muhabbete bak yahu.

Görüş Bildir