Mahkeme Polisleri Dinlemeden Karar Verecek

 > -
Mahkeme Polisleri Dinlemeden Karar Verecek

22 Temmuz soruşturmasında mahkeme, ifadesi alınmayan şüphelilerin, dinlenilmeyerek dosya üzerinden karar verilmesine, dosyanın kapsamlı oluşu gözetilerek kararın saat 21.00'da tüm şüpheli ve avukatlarının yüzlerine adliyenin en geniş salonunda okunmasına karar verdi.

Toplam 49 şüpheli polis memuru için 26 Temmuz 2014 tarihinde saat 13.00'te sorgulamanın başlandığı belirtilen kararda 32 şüphelinin sorgusunun tamamlandığı, geriye 17 şüphelinin kaldığı açıklandı. Kararın bundan sonraki bölümünde "Ancak gelinen süreçte şüpheli müdafilerinin savunma yaptırmamaları konusunda direnç gösterdikleri, sürekli talepler olduğu, bu talepler reddedilmesine rağmen bu taleplerin bir sonunun gelmediği, sağlıklı ve güvenli sorgu ortamının kalmadığı, bugüne kadar tüm uğraşlara rağmen bir güven ortamının sağlanamadığı, sorgulamanın gereksiz ve yersiz taleplerle kilitlendiği görüldü." ifadesine yer verildi.

Dinlenmeyen şüphelilerin dinlenilmeyerek dosya üzerinden karar tesisine kararı verilen ara kararda "Dosyanın kapsamlı oluşu gözetilerek kararın saat 21.00'de tüm şüpheli ve müdafilerinin yüzlerine karşı adliyenen en geniş salonunda okunmasına karar verildi." denildi. Bu nedenle duruşma salonunun boşaltılmasını da karara bağlayan hakim Çiçek, gerekli güvenlik önlemleri için emniyet birimlerine yazı yazılmasına hükmetti.

Alınan kararın hukuksuz olduğunu belirten avukatların, birazdan adliye önünde bu konuya ilişkin basın açıklaması yapması bekleniyor.

Cihan

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir