Pika Sendromu Hastası Bir Kadının Midesinden Çıkartılan 372 Bin TL Değerindeki Para ve Mücevherat

-
Abone ol

Resmen midesinden servet çıkmış!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/health/doctors-...

Hindistan'da geçtiğimiz günlerde yapılan bir ameliyat sonucu doktorlar resmen şaşkına döndü!

22 yaşındaki bir kadın, karın ağrısı ve kusma nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 16 Temmuz tarihinde hastaneye gittiğinde o kadar zayıf ve güçsüzdü ki; doktorlar hemen ameliyata alamadılar.

Ultrason ve röntgen sonuçlarına göre 22 yaşındaki kadının midesinde metal vardı ama cerrahlar ameliyatı gerçekleştirene kadar bu metalin ne olduğunu anlayamadılar.

Hastanın midesinde 1.6 kg ağırlığında altın mücevher, para ve saat vardı. Cerrahi biriminin başındaki ve operasyonu gerçekleştiren Dr. Siddhartha Biswas, genç kadının bakır, altın ve pirinç malzemeleri yediği için artık yemek yiyemeyecek hale geldiğini belirtti. 

Hasta, hastaneye geldiğinde hasta ve güçsüzdü. Albumin ve hemoglobin sayısı o kadar düşüktü ki, ameliyata alamadık. Durumu ciddiydi, en az beş şişe kan ihtiyacımız vardı. Fiziksel olarak yemek yiyemediği için ağızdan beslemek zorunda kaldık.

Ameliyat yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. Hastaneye geldikten bir hafta sonra ameliyata alındı.

Doktorun yaptığı açıklamaya göre eğer hemen ameliyata alınsaydı, hasta hayatını kaybedebilirdi. Genç kadının midesinden 90 bozuk para, kol saati, halhal ve bilezik, küpe, hızma, zincir çıktı. Şu an psikiyatrik tedavi gören hastanın bütün bu eşyaları, erkek kardeşinin takı dükkanından almış olabileceği düşünülüyor. Hastanın ailesi ise, dükkandan bir şeylerin kaybolduğunun fark edildiğini ama sorulduğu zaman kadının her şeyi inkar edip, ağlamaya başladığını söyledi.

Uzmanlara göre bu şekilde takı ve mücevherat yemek de, Pika Sendromu'nun bir çeşidi.

Henüz bu sendrom için uygulanan bir laboratuvar testi yok, dolayısıyla teşhis yalnızca hastanın klinik hikayesiyle yapılıyor. Fakat bunu teşhis etmek için de anemi testi yapılmalı, potansiyel bağırsak tıkanıklıkları ve tüketilen maddelerin toksik yan etkileri incelenmeli. 

Eğer en az bir ay boyunca sabun, kumaş, saç, tel, toprak, boya, metal gibi herhangi bir besin değeri olmayan ve yemek olmayan şeyler tüketiyorsanız, bunlar Pika Sendromu'nun belirtileri arasında yer alıyor. 

Şu an genç kadının durumu iyi ve yakında taburcu olacak!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivaille

Kol saatini nasıl yuttun aq

rivaille

Keşke bıraksalardı da geberseydi ruh hastası

kutukutupense

'' Sonra Midas da şunu dilemiş ; dokunduğum her şey altın olsun '' efsanesinin birebir örneği gibi hastalık. ekmeğe dokunuyorum altından kolye oluyor falan. evet. hayal gücüme sokum.

king_of_sparta

😱Allah şifa versin.....

stolk

Kardeşinden çalmış bir de istese verir belki ama hastalık işte yazık şifa diliyorum

Görüş Bildir