Görüş Bildir
Haberler
Peşinden Koştukları Tutkunun Hikayesini Fotoğraflarla Anlatan İnsanlardan 19 Fotoğraf

Peşinden Koştukları Tutkunun Hikayesini Fotoğraflarla Anlatan İnsanlardan 19 Fotoğraf

Rinascita
07.05.2017 - 11:39

Beyrutlu Pamela Hachem, kendi kendini yetiştirmiş bir fotoğrafçı. Fotoğraf dünyasına olan yolculuğu rastgele fotoğraflar çekmesiyle başlamış. Sonrasında fotoğraf çekmenin yalnızca bu olmadığını; fotoğrafçı ve imgenin arasında bulunan büyüleyici bir bağ olduğunu, gerçekliğin arkasındaki tutku olduğunu öğrenmiş. 

İnsanların yalnızca gözüyle gördüğü değil; daha derinlere baktığı ve kişiliklerini keşfettiği bir şeyler istediğini fark etmiş. Sonrasında ise #PortraitsOfWhatYouLove adlı fotoğraf serisine başlamış. Fotoğraflarda göreceğiniz üzere her karakter elinde en büyük tutkusunu simgeleyen bir şey tutuyor. Sizleri fotoğrafların gizemli dünyasına götürecek bu galeriyi Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/portraits-o...
İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Kitap Kurdu

1. Kitap Kurdu

Çocukluğumdan bu yana yatağımda çarşafın altında el feneriyle kitap okurum. Ben yorulana kadar o fener kapanmaz fakat hayal gücüm biraz daha okumam için beni zorlardı. Şimdi de bir yetişkin olarak bu benim tutkum haline dönüştü. Eski kitapları topluyorum. Hayal gücüm yalnızca okuduğum hikayeleri ortaya çıkarmakla kalmıyor, ayrıca bu kitapları daha önce okuyan insanları hayal etmemi ve görmemi de sağlıyor. 

2. Makyaj Sever

2. Makyaj Sever

Ben kılıç yerine ruj taşıyan bir asker bebektim. Aldığım her not için bir ruj ile ödüllendirildim. Yedi yaşıma geldiğimde 200 adet rujum vardı. Bir çocuk için fazla olduğunu düşünüyorsunuz ama bu beni şımartmadı. Aksine hedeflerimi takip etmem için bana motivasyon kaynağı oldu. Makyaj kendimi ifade etmemi sağlayan bir tutku haline dönüştü. Renklerin bu büyülü kombinasyonu, hislerimin yansıması haline geldi. Siyah içimdeki en karanlık düşünceleri temsil ederken, pembe kadınlığı ve mutluluğu simgeledi.

3. Öğrenci

3. Öğrenci

Eğitim, dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.

4. Palyaço

4. Palyaço

Dünyanın daha fazla eğlenceye ve neşeye ihtiyacı olduğuna inanıyoruz ve palyaçolar olarak biz bunu sağlayabiliriz.

5. Terzi

5. Terzi

Kıyafetler dikilebilir ama yaralanmaz. İç Savaş sırasında kimse ertesi güne çıkıp çıkamayacağını bilmiyordu ve biz de hayatlarımızın her anını son anlarımız gibi yaşıyorduk. Kendim ve başkaları için çok güzel kıyafetler yaptım. Sanki yaptığım son şeymiş gibi diktim hepsini. Sevdiğim şeyi yaptım ve yapmaya devam ettim. Hayatımın en güzel anılarını böyle biriktirdim. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Çiçekçi

6. Çiçekçi

Ben küçük bir çocukken, annem bana sebzeleri, meyveleri ve bitkileri nasıl ekip dikeceğimi öğretti. O zamandan beri çiçekler en büyük hobim haline geldi. Fakat hayat bana aşk tohumları ekmeyi öğretti. Bu da bir insanın sahip olabileceği en değerli ve en ruhani şey...

7. Sanatçı

7. Sanatçı

Sanatı her zaman sevdim. Mimarlığın bana yaratıcılık ve düzgün bir hayat getireceğini düşünerek mimarlık fakültesini okudum ama yanılmışım. Genel yargıya göre, mimarlık bir sanat değil; daha çok materyalist değerler üzerine kurulu teknik aletlerin bir sistemi. Hayallerim yıkıldı. Düş kırıklığımı unutmak için, boş zamanlarımda rastgele bir şeyler çizmeye başladım ve bu zamanla benim için bir terapi haline geldi. Bir blog hesabında çizimlerimi paylaşmaya başladım. Birçok yetenekli ve mükemmel sanatçı ile tanıştım. Beni devam etmem için cesaretlendirdiler. Zamanla eserlerim yayıncılar tarafından fark edilmeye başlandı. Şu an ise çocuklar için hikayeler tasarlıyorum, boş zamanlarımda hep resim yapıyorum.

8. Hayalperest

8. Hayalperest

9. Müzik sever

9. Müzik sever

Babamda bir sürü kaset ve plak vardı. Bütün çocukluğum müzik dinleyerek geçti. Şimdi de müzik hayatımın en önemli şeyi haline geldi. Benim bir parçam oldu ve her daim benim kalacak. Kim olduğumu keşfettim ve eminim ki dışarıda benimle aynı hikayeyi paylaşan birçok insan var.

10. Motive Edici

10. Motive Edici

Ananas gibi olun; dik durun, tacınızı takın ve içten içe hep mülayim olun.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Lastik Tamircisi

11. Lastik Tamircisi

Babam savaş boyunca insanların arabaları tamir etti ve onlara lastik desteğinde bulundu. Ben de onun adımlarını takip etmeye, bana ihtiyacı olanlara yardım etmeye karar verdim.

12. Cesur

12. Cesur

Çünkü sıradan güneş gözlükleri kullanmak çok sıkıcı.

13. Yiyecek Sever

13. Yiyecek Sever

Biri tatlı mı dedi?

14. Eleştiren Zihin

14. Eleştiren Zihin

Bilgi çağında yaşıyoruz fakat birçoğumuz politik konulardan ve medya aracılığıyla yürütülen propagandalardan haberdar değiliz. Tarihsel bilgilere göre, köleler okuduklarında öldürülürdü. Bugün, modern zaman köleleri okumaktansa ölmeyi tercih ediyorlar. Toffler'ın dediği gibi 21. yüzyılın cahilleri okuyamayan ve yazamayanlar değil; öğrenemeyen, unutamayan, yeniden öğrenemeyenler olacaktır. O yüzden, yeniden öğrenin. Her şeyi sorgulayın.

15. Mühendis

15. Mühendis

Annemle babam 20 yıl önce güzel mi güzel bir ev inşa etmeye başlamışlar ama şartlardan ötürü ev bitmemiş. Hayalimdeki gibi başarılı bir mühendis olarak bu evi bitirecek ve babamın isteğini yerine getirecek kişinin ben olduğumu biliyordum. Bu yüzden çok genç yaşta mühendislik konusunda kendimi geliştirmeye başladım. Bu konuda kitaplar okudum, bölümü okudum, inşaat alanlarını gezdim. Şu an bu bareti geleceğin genç mühendislerine umut vereceğini de düşünerek, gururla ve onurla taşıyorum.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Kumaşçı

16. Kumaşçı

İç Savaş'ın bıraktığı zararı tamir etmek için nasıl birlik olduğumuzu hatırlıyorum. Kardeşlerim ve ben annemize yanmış eşyaların onarılmasında yardım ederdik ve o zaman bu anılar aklıma o kadar kazınmış ki bu dükkanı açmamın esas sebebi bu oldu. 

17. Koleksiyoncu

17. Koleksiyoncu

Kardeşime 'En çok ne yapmak isterdin?' diye sorduğumda, bana araba koleksiyonunu gösterdi ve 'Büyüdüğümde büyük arabaları toplamaya başlayacağım.' dedi. 

18. Umutlu

18. Umutlu

Ne zaman büyük annemi ziyaret etmeye Lebanon'a gitsem, temiz ve güzel bir yüzle karşılar; en sevdiğim meyve olduğunu bildiği için bana karpuz ikram eder. Ve her zaman çekirdeklerini sayarım. Her çekirdek ülkemden uzakta geçirdiğim bir yılı temsil eder benim için. Bir gün saymayı bırakmayı umut ederek...

19. Okuyucu

19. Okuyucu

Okuduğum her şeyin parçasıyım.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
29
9
3
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın