Peri Masalı Gibi Başlayan İlişkisinin Nasıl Duygusal ve Fiziksel Şiddete Evrildiğini Anlatan Model

53PAYLAŞIM

21. yüzyılda hala bunların oluyor olması çok acı verici...😢

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/12851353/m...

21 yaşındaki Belçikalı model Anthonia Rochus 'Bu benim öncesi ve sonrası halim, mutlu son yok!' notuyla erkek arkadaşının ona uyguladığı şiddeti gözler önüne serdi.

Twitter'da erkek arkadaşıyla mutlu gözüktükleri bir fotoğrafın yanına şimdi halini koyarak paylaşan genç modelin tweetiyse binden fazla kez paylaşıldı. Erkek arkadaşının ismini vermedi ve yüzünü sansürledi.

Belçika polisi ise The Sun Online'a davayı araştırdıklarını ayrıca hem modelle hem de eski sevgiliyle görüştüklerini doğruladı.

"Başka bir kadının öldürüldüğünü okumak ve suçlunun da o olduğunu öğrenmek istemiyorum. Bu benim öncesi ve sonrası halim. Mutlu son yok, gerçek mutluluk yok, sadece acı ve keder var."

Anthonia, eski erkek arkadaşıyla bundan iki yıl önce bir tatilde tanıştıklarını ve birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını söylüyor. Ayrıca çift birlikteliklerine başlar başlamaz birlikte yaşamaya da başlamışlar. Bu konu hakkında genç kadın şu cümleleri kuruyor: "Onunla ilk tanıştığımda kendimi tutmaya çalışmış ve bunun çok erken olduğunu düşünmüştüm ama o akşam eve gittiğimde inkar edemedim. Aşıktım. Deli gibi aşıktım."

İlişki o kadar güzel başlamıştı ki genç kadının eski erkek arkadaşı kendisine sürekli hediyeler alıyor, iltifatlar ediyor ve kız arkadaşını yere göğe sığdıramıyordu...

Sonra birden genç adamın kıskanç ve asabi tarafı ortaya çıktı ve geçirilen birkaç ayın ardından şiddet ve kısıtlamalar başladı.

"Bir anda makyaj yapmam ve istediğim kıyafetleri giymem yasaklanmıştı. Bu neden oldu bilmiyorum."

"Tabii ki bunun garip olduğunu o zaman ben de düşünmüştüm ama bu durum bana o zamanlar tatlı kıskançlıklar gibi geliyor ve beni sevdiğinin bir göstergesiymiş gibi hissettiriyordu. Sonra şiddet başladı. Ne kadar asabi olursa o kadar çok vurma ve kırma isteği duyuyordu. Evdeki mobilyaları parçalıyordu. Bir keresinde kapıya yumruk attı ve bu yüzden kapıda bir delik açıldı."

Anthonia eski erkek arkadaşının, saçından sürükleyerek kafasını radyatöre vurduğunu söylüyor.

Bu olaydan sonra annesinin evine gittiğini, her yerinin kan revan içinde olduğunu ve kendisine yapılan bu korkunç durumu bir daha yaşamayacağına dair kendine söz verdiğini belirtiyor. Olayın üstünden birkaç gün sonra eski erkek arkadaşının evin önüne geldiğini, ona bir daha asla böyle bir şey yapmayacağını söylediğini ve özür dilediğini belirten Anthonia 'Ona ikinci bir şans verdim.' diyor.

Her ne kadar bunlar yaşanmış olsa da şiddetin devam ettiğini, kendisini sürekli ittiğini, boğazını sıktığını ve toplum içinde kendisini sürekli aşağıladığını belirtiyor.

"Bu durumu yaşamamış olan insanlar genelde neden bana bunu yapan bir insanın yanında kaldığımı anlamıyorlar. Böyle bir durumda partnerlerini hemen terk edeceklerini söylüyorlar. Eskiden ben de öyle düşünürdüm. Bana bundan beş yıl öncesinde bunları yaşayacağımı söyleseydiniz size tek bir şey söylerdim: 'Asla' "

"Ama bazı insanlar manüplatiftir. Beni yıllar içinde tamamen yalnızlaştırdı. Artık irtibat kurabileceğim ne bir ailem ne de arkadaşlarım vardı."

"Bana sürekli 'Seni bırakmamı mı istiyorsun? Seni önemseyen tek insan olduğumun farkında değil misin? Başka kimsen yok.' gibi cümleler kuruyordu. Ben de ona inandım." Anthonia kendisi için son damlanın yine bir gün hastanelik olduktan sonra doktorunun aldığı darbenin ölümcül olabileceğini söylemesiyle olduğunu ifade ediyor.

"Bu benim tamamen gözlerimi açtı. Çok geç olmadan bir şeyler yapmam gerektiğini fark ettim."

"Sonra fotoğraflarımıza baktım ve Twitter'da bunları paylaştım. Kulağa korkunç gelse de aslında bunları kanıtlayabilmem için bana vurduğuna şükrediyorum. Yaşadığımız şey sadece fiziksel bir şiddet değildi. Psikolojik şiddet fizikselden çok daha ağır ama bunu başkalarına anlatmak çok daha zor."

Anthonia eski erkek arkadaşını polise şikayet ettikten sonra şu cümleleri kurdu: "Her kadın tüm bunlara katlamak zorunda olmadığının farkında olsun."

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

‘Cin Çıkarma Seansı’ Adı Altında Kadınları Taciz Ederek Gündeme Gelen ‘Cinci Hocalar’ın Beyinleri Yakan Görüntüleri - onedio.com
‘Cin Çıkarma Seansı’ Adı Altında Kadınları Taciz Ederek Gündeme Gelen ‘Cinci Hocalar’ın Beyinleri Yakan Görüntüleri - onedio.com

👇

Yaşadığı Taciz Sonrasında 'Pantolonluydum' Diyerek Kendini Savunmak Zorunda Kalan Kadının Yaşadığı Korkunç Olay - onedio.com
Yaşadığı Taciz Sonrasında 'Pantolonluydum' Diyerek Kendini Savunmak Zorunda Kalan Kadının Yaşadığı Korkunç Olay - onedio.com

👇

TikTok İçin 'Adam Kaçırma Videosu' Çekmek İsteyen Kadın Arkadaşları Tarafından Vurularak Hayatını Kaybetti - onedio.com
TikTok İçin 'Adam Kaçırma Videosu' Çekmek İsteyen Kadın Arkadaşları Tarafından Vurularak Hayatını Kaybetti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blue-blue

Tipik Türk erkeği. Erkeklerden uzan durun

favilla

Ya ben şeyi anlamıyorum, biri size vurduğunda nasıl hala onu sevebiliyorsunuz? Yani affetmek değil bence asıl mesele, sevginiz nasıl bitmiyor. İnsan kendisine şiddet uygulayan birini sevmeye nasıl devam edebilir ki.. Tiksinme, nefret gibi hisler oluşması gerek miyor mu🤔

felsefibiloderler

Gözünün önündeki herşeyi inkar ederek, ısrarla şans vere vere kendini bitirmek, ha bir de buna sevgi, aşk falan derler tabii...

pazartesi

Saçından sürükleyip kafasını radyatöre vurana ikinci şans vermek? Bacım sağ kaldığına şükret.

countess-rain

Bu tarz içeriklerin altında ahkam kesen erkeklere sinir oluyorum. Hiç birşey bilmeden ne cürret... Hangi ülke ya da uyruk olduğu fark etmiyor, yüzyıllardır kadınların DNA'sına kodlanmış bazı şeyler var. Mesela filmler; büyük aşklar büyük kavga ile başlar, seven adam kıskanır klişesi ya da babasını, tanıdığı erkekleri görüp, sevgiyi sert olmak, kısıtlamak, kısıtlanmak sanmak.

merkev

O zaman erkekler de DNA'mıza kodlanmış diyerek şiddeti meşrulaştırabilir. Erkeklerin DNA'sına işleneni yapması yanlış olduğu gibi kadınların da yapması yanlış, bu bahane edilmemeli. DNA'mızda bulunanlar orman kanunlarının işlediği zamana aitler. Artık ormanda yaşamıyoruz. Bilmem farkında mısın? Kadınların çoğunun psikopat erkek seçmesi de bundan dolayı, onları ormanda güvende tutabilecek öldürme potansiyeli olan erkekleri arıyorlar. Günümüz şiddeti sadece erkeklerin suçu değil, psikopatlara prim veren kadınların da elbet suçu var. Herkes önce kendisini sorgulamalı, kadını erkeği fark etmeksizin.

merkev

Bu dünya kadınların elinde, kadınlar bir değer gösterir ve erkekler topun peşinde koştukları gibi koşarlar, o değerin peşinde. Ne yazık ki günümüzde kadının gösterdiği değer görünüş üzerine. Nasıl göründüğü önemli, nasıl olduğu değil. Elbette suçu sadece kadına atmak değil amacım, erkek de alıp eline alnına oturup düşünmeli ve aynısı kadın da yapmalı işte, dediğim bu. Günümüzde her sorun düşünmemekten kaynaklı. Çünkü düşünebileceğimiz zamanları sosyal mecralarda harcıyoruz.

countess-rain

Kimse hiçbir şeyi bahane etmiyor, sadece erkekler yaşamadıkları, bilmedikleri şeyle üzerine ahkam kesmesin dedim.

countess-rain

Valla ben yeterince anlattım ama siz anlamamakta ısrar ediyorsun ki anlayamazsınız da.

countess-rain

Evet, diyorum.

countess-rain

Hayır değildim ve ayrıca çemkirmek havlamak demek, ben ise bir insanım, havlamam, mecaz olarak bile hoş değil. Ayrıca sen kime, neyin hesabını soruyorsun? Israrla yazdığım şeyi anlamadığın gibi bir de uzatıyorsun.

countess-rain

Senin bu yaptığın da şiddet bu arada, yorumumda " ne cürret yadığım için bana ders vermeye çalışıyor, hesap soruyor, haberi anlamamışsın diyor üstüne mansplaining yapıyorsun.

Görüş Bildir