Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pazartesi Günü Reytinglere Ambargo Koyan İçerde'nin 15. Bölümünde Aklımdan Geçenler

151PAYLAŞIM

İçerde'nin #iyimiyiz hashtagli son bölümü reytinglerde yine zirvede olsa da izleyiciyi tam manasıyla tatmin etmemiş gözüküyor. Bazı olayların kısır bir döngüye girmesi ve kendini tekrar eden sahnelerin çokluğu ilk bölümlerdeki heyecanı aramamıza neden oluyor. Bakalım 15. bölümden bizim aklımızda neler kaldı ve ilerisi için ”umut’ var mı?

Dizilerimizin olmazsa olmazı yoğun bakım sahneleri. Yusuf Müdür de İçerde adına yoğun bakıma giren ilk isim oldu, kabak onun başına patladı anlayacağınız.

Ama yoğun bakıma girmek var da peki çıkmak? Ooo, fazlasıyla yoğun bakım kurtulanımız mevcut. O yüzden herkes rahat olsun.

Sarp da bir anda eridi bitti. Bu Necip mevzusu başka türlü yıkılmazdı zaten. Yeşil doktor önlüğüyle tıp bilimine yeni bir hava katan Sarp Yılmaz'a da selam olsun.

Yoğun bakıma gireriz, konuşuruz ve bizi kesinlikle duymaması gereken hasta kişinin parmakları oynar, göz kapakları hareketlenir. Genelde bunu biz fark edemeyiz. İçerde de bu işleyişe sadık kaldı. Aman bunlar da olmasa ne anlamı kalır canım yoğun bakımın.

Gelelim Kebapçı'ya. Davut son anda Kebapçı'nın hayatını kurtardı. Leyla'nın kendisini satmış olabileceğini düşünen Sarp da Köstenceli gibi cebinde el bombasıyla soluğu Kebapçı'da aldı.

Biraz daha yaratıcı ol be Sarp. El bombası atarını yapıyorsan bombayı sobaya atıp çıkacaksın arkadaş. Neyse bombaya gerek kalmadı da Sarp rezil olmaktan kurtuldu.

Sen küçükken çok mu dondurma yedin Alyanak? Minik'in bu sorusuyla işkenceye erken başlandığını düşünen Alyanak yine aşırı şerbetten şeker komasına girdi desek yeridir.

Alyanak'ın şerbeti kesinlikle bitmiyor. Bu sefer babayla kolpadan düşmanı oynayacak. Yine oyun içinde oyun. Yine kazanan Alyanak olacak gibi. Son bölümde herkes ölecek geriye bir Alyanak bir de şişko sakallı polis Musa kalacak gibi.

Bölümün asıl olayı ise yine güvenlik kameralarına yakalanan Sarp ve onun durumdan yırtma çabasıydı. İş teknolojik olunca Optik de bol bol dayak yedi yine tabii.

Sarp yine son dakikada cihazları değiştirerek kendini kurtardı ama bu sefer de kayıtları izleyecek adam Mert olunca işler yine kısır döngüye girdi. Emniyet'in tek çalışanı Mert komiser, adeta bir joker eleman.

Mert'in en zor görevi. Kasetleri izleme işi onda. Müdüre teslim etmesi lazım. Celal Baba'nın görüntülerini silecek. Kayıtlarda da Sarp'ı görecek derken Çoşkun imdada yetişti.

Mert'in darlanmaları çok hoş yalnız. Celal Baba'nın her seferinde işini küçümsemesi ve sanki Mert prizden fişi çekecek ve iş bitecek gibi davranması komiserimizi fitil ediyor.

Çoşkun'un teklifi çok açık. Bana Celal'i ver aileni al diyor Mert'e. Mert'i ikilemde kaldı gibi gösterdiler ama mümkün değil Celal'i direk satması.

Ailesini de bulmak zorunda. Gerçekten çok zor bir durumla karşı karşıya Mert oğlan. Yine bir son dakika golü bekliyoruz buradan.

Melek, Melek, Melek. Füsun Teyze ile yakınlaşması Celal Baba'dan tokat yemesine sebep oldu. Melek ipleri kopardı, bastı gitti.

Peki Celal'den böyle ayrılması mümkün mü?

Melek-Sarp ilişkisinin açığa çıkmasına çok yok gibi. Bundan nasıl kurtulacaklar acaba. Yine bir kaset falan çıkacak kesin. Ama o da nesi? Bakmışız kaset hoop komiser Mert'in elinde.

En son isyan edecek Mert. Ulan çayı da mı ben demliyeyim diye.

Melek-Sarp ilişkisini bilen iki kişiden biri Davut. Ama kendisi de bu konuda az olmadığı için sesini çıkartamıyor. Napsınlar onlar da tutuştu kavgaya. Kim kimi koparıyorsa bakalım.

Kavga sahnesi aman kimse üstünlük kurmasın diye tasarlanmış resmen. Her vuruşa bir kontra geliyor. Denk güçlerin mücadelesi 0-0 sona eriyor.

Melek'in son sahnedeki halini çözen yok henüz. He biz Halka filmine nazire yaptık, Melek bundan sonra Samara'ya dönüşecek derlerse o zaman dizinin keyfine doyum olmaz işte.

Genç kızlar durdurulamıyor.

Sıra geldi işçi problemlerine.

Yok artık be.

Bu alemde reis, Melek reis.

Klasikleri unutalı çok oldu.

Ağbiiim.

Sarp Yılmaz Hospital.

Doktor Erol Bey, ben aşık oldum.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abdurrahman-killibacak

E F S A N E bitti tamam kes

beyzaledger

dizi başlarda güzeldi hala güzel ama ilk heyecanı kalmadı sürekli birinin atağını öbürünün başka atakla etkisiz hale getirmesi sıkıyor. bide köstebek filmine göre polis kadrosu çok basit adeta polisler figüran gibi sadece mert ve yusuf müdür var. coşkunda 2-3 bölüm sonra celal babanın cenaze marşıyla mezarlığı boylar mertte hiç bir şey öğrenemez.

abdurrahman-killibacak

gerek yok zaten efsane ilk bölümden sonuna kadar hepsi efsaneydi net

beyzaledger

bu yorumu yazalı 1 sene olmuş içerdeyi özledim...

yakcan

bize ne senin aklından geçenlerden yine başlamış dizi manyağı oldu millet ya git blog aç burayı niye meşgul ediyosun ! ! !

Görüş Bildir