Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Paylaştığı Elbiseli Fotoğrafına Photoshop Diyen Kullanıcılara Attığı Video ile Ayar Veren Kadın

131PAYLAŞIM

Ne kadar ısrarcılarmış...

Özellikle kadın bedeni sosyal medya mecralarında birçok aşağılamaya maruz kalıyor. Yaratılan güzellik algısının dışında kalan kadınlara "Body Shaming" adı altında bir çeşit baskı uygulanıyor.

Kilonuz, boyunuz, çeşitli bölgelerinizin büyüklüğü ya da küçüklüğü, renginiz, giydiğiniz kıyafet ve size ait olan birçok şey hakkında "kötü" yorumlar yapılıyor. Bunu hepimiz biliyoruz ve her zaman kadınlara uygulanan bu baskıya tanıklık ediyoruz fakat meselenin farklı bir boyutu daha var. Bu sefer de  standart güzellik algısına hitap eden bir vücuda sahip olduğunuzda photoshop ya da operasyon damgasını yapıştırıyorlar. Ne olursa olsun iki taraflı da baktığımızda olduğumuz gibi biz kadınları kabullenemiyorlar. Ne olursa olsun eleştirecek bir nokta illaki buluyorlar.

Bunun örneğini çok sevdiği elbisesiyle fotoğrafını paylaşan Twitter'dan "@snowmaidd" isimli kullanıcı yaşadı.

O fotoğraf bu.👇

Bu paylaşımı gören bazı kullanıcılar da anında fotoğraftaki bedenin gerçekliğini sorguladı ve photoshoplu olduğuna dair kesin yargıya vardı. Böyle bir vücudun varlığına inanmadılar bir türlü.

@duruyaama

@beerdifferent

@Nesliokayy

@ahbekiziim

@kajusevmem

@ceoprovince

İnsanların shop ısrarına diğer kullanıcılar da tepki gösterdi.

@pukpikbam

@nocontextbayan

@ksnmezi

Kendisine inanmayan insanlara en küçük ayrıntısına kadar açıklama yapmak zorunda kaldı. Bir türlü inandıramadı shop olmadığına.

Ve sonunda dayanamayıp bu videoyu attı.

Aslında uzun lafın kısası, kadınlar bu sanal alem dediğimiz dipsiz kuyunun içinde sürekli birilerini inandırmaya çalışıyor. Biz kadınlara böyle bir görev mi yüklenmiş anlamış değilim. İnandırmak zorunda mıyız yahu?

Yorumlarda değerlendirelim hadi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Forpshop diyenşere burdan kapaklar

Gizli Kullanıcı

Kıskanmışlar. Sebebi de kadının diğerlerine oranla doğurgan kalçaları. Kilo yoksa ve bu kalçalar varsa bu kadın kaç tane doğurursa doğursun evrimde önceliklidir çünkü bebeleri gayet rahat şekilde içinde taşırken halihazırda doğmuş olanlara da bakım vermeye devam edebilir. Bu da onun ve eşinin genlerini daha fazla çoğaltacağı ve yeni nesillere aktarabileceği yani sayısal üstünlük kurarak diğerlerinin grubunu zamanla tehlikeye atabileceği anlamına gelir. Yorum yapanların bilinçaltları bunu algılamış ancak egoları hemen bir kılıf bularak bu kıskançlığı perdelemeye çalışmış :D Yorumların hepsinin temelinde ölüm ve yok olma korkusu ayrıca bir alfa tarafından seçilemeyecek olmanın bilişi var yani; doğal seçilim.

taha-gokay-temiz

doğurgan kalça mı aıjsbfasaf

Gizli Kullanıcı

Evet. Heteroseksüel bir erkeğin bir kadında ilk dikkat ettiği ve eş seçimini yapmasında asıl neden oynayan yerdir. Eşcinseller anlamaz.

the-architect

Şu kadın milleti ne çirkef ya. Güzelliği takdir etmeyi de bilin biraz. Taş gibi hatun.

avrupaninkirbaciattila

instagram @snowmaid gidin bakın korsesi var mı yok mu dangalaklar......

omeravc912gmail.com

fotoşop olup olmadığını tam anlayamadım. korse olabilir. bikinili şekilde görmeden inanmam. kesin ip var orada

Görüş Bildir