Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Partiye Gitmek İçin Bebeklerini Arabaya Kilitledi: İki Çocuğunun Ölümüne Sebep Olan Anneye 40 Yıl Hapis Cezası

 > 
2.2bPAYLAŞIM

ABD'nin Teksas eyaletinde partiye gitmek için iki çocuğunu 33 derece sıcakta 15 ila 18 saat arasında arabada bırakarak ölümlerine neden olmakla suçlanan anne, 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çocukların biri bir, diğeri ise iki yaşındaydı.

Amanda Hawkins isimli annenin 2017 yılının Haziran ayında bir partiye katıldığı ve partiye giderken bir ve iki yaşındaki çocuklarını 33 derece sıcakta 15-18 saat arasında bıraktığı ortaya çıktı. Anne Hawkins'in döndüğünde çocuklarını baygın halde bulduğu belirtiliyor.

Hastaneye götürmek yerine suyun altına tuttu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, savcılığın belirttiği raporlara göre, anne partinin ertesi günü uyanıp çocuklarının yanına gitti. Çocuklarının baygın olduğunu gören Hawkins, polisle sorun yaşamamak adına çocuklarını hastaneye götürmedi. Bunun yerine ise, çocuklarını ayılmaları için suyun altında belli bir süre tuttu.

"Gölde çiçek kokladılar" dedi.

Suyun altına tuttuğu çocuklarının ayılmadığını gören Hawkins, daha sonrasında çocuklarını hastaneye götürdü. Doktorlara ise, gölde çiçek kokladıklarını bu nedenle fenalaştıklarını söyledi. Fakat bunun doğru olmadığı doktorlar tarafından anlaşıldı. Aşırı derecede sıcak havaya maruz kalan çocuklar tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

"Ağlarlar, ağlarlar uyurlar"

Parti esnasında bir kişi, Hawkins'e çocuklarının ağladığını haber verdiği fakat Hawkins'in ise "Ağlarlar, ağlarlar uyurlar" cevabını verdiği ortaya çıktı.

Çocuklarını ölüme terk ettiği suçlamalarını kabul etti.

Hawkins Eylül ayında yapılan duruşmasında 2 yaşındaki Addyson Overgard-Eddy ve bir yaşındaki Brynn'i ölüme terk ettiğini ve bu konudaki suçlamaları kabul ettiğini belirtmişti.

"İnsanlar, evdeki hayvanlarına, senin çocuklarına baktığından daha iyi bakıyorlar"

Dün yapılan duruşmada Amanda Hawkins 40 yıl hapis cezasına çarptırılırken yargıç Keith Williams ise, "Bu olay olmasaydı, o sevimli küçük kızlar bugün aramızda olacaktı. İnsanlar, evdeki hayvanlarına, senin çocuklarına baktığından daha iyi bakıyorlar" diyerek Hawkins'e tepkisini gösterdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzaremyldrm1

Bu bir şaka mı ? Anne olma isteğiyle yanıp tutuşan ama o kadar iğneye rağmen olamayanlar var ve bu kadın sırf bir partiye katılmak için çocuklarını arabaya kilitleyip ölüme terk etmiş ? YAZIK GERÇEKTEN YAZIK!

benimkedimcoksuper

partini sikeyim orrrospu kari ya

erci-e

Gerçekten anne olduğuna emin miyiz? Bence bir anne canını bırakır da çocuklarını bırakmaz! Bilemem gerçi, ruh hastası çok!

jenattte

Herkes anne olmamalı. İstemiyorsan yapmasaydın, aldırsaydın. Hadi bir tane yaptın 2. çocuk senin neyine?

Gizli Kullanıcı

Herkes anne olamıyor işte doğurmakla olmuyor bu işler ne diye şu insanlara evlat verir anlamış değilim ben evdeki pamuğumu bırakıp işe geliyorum diye üzülüyorum koşarak eve gidiyorum sevicem diye bunlar bebek bırakıyolar

Görüş Bildir