Parayla Satın Almanın Mümkün Olmadığı 13 Şey

 > -

Dünyaları verseniz de alamayacağınız 13 güzide şey.

1. Gerçek dostluk

Derdinizi anlatabileceğiniz, sizi dinleyen, zor günlerinizde hep yanınızda olan, desteğini hiç eksik etmeyen dostların varlığı belki de bu dünyadaki en değerli ancak bedeli olmayan bir şey. Bu tamamen sizin seçimleriniz, onlara verdiğiniz değer ve karşılıklı anlayış ile gerçek olabilecek bir şey.

2. Sıkı aile bağları

Mutlu, huzurlu, bir arada bir ailenin insana kazandırdığı şeyleri başka hiçbir şeyde bulmanız olası değil. Bir bayramda bütün aile bir araya geldiğinde, yemekler yenirken bu dediğimizi bir daha düşünün. Siz başka ne bu kadar mutlu edebilir?

3. Sağlıklı bir yaşam

İlk bakışta sağlıklı kalabilmek için paraya ihtiyaç olduğunu düşünebilirsiniz ama öyle değil. Dengeli, mutlu, keyifli bir yaşam sürmek, spor yapmak, düzgün beslenmek, vb. şeyler sağlığınızı korumanız için kafi. Ve sağlıklı bir yaşamınız olduğu için ne kadar şükretseniz de az.

4. Bilgi

Bilginin bir karşılığı yok. Her yoldan edinilebilecek bilgiyi para verip almanız olası değil. Doğa, aileniz, arkadaşlarınız, okul, kitaplar, filmler hepsi bilgi kaynağı sadece gidip alın.

5. Gerçek aşk

Gerçek aşkı bulmak hayatınızı baştan aşağı, olumlu yönde ve bedavadan değiştirecektir. Size verdiği mutluluğun, pozitif yaşam enerjisinin hangi para biriminde karşılığı olabilir ki?

6. Keyifli geçirilen zaman

Kutu kutu vitamin hapları, enerji içecekleri içseniz, keyifli geçirdiğiniz birkaç saatin size verdiği enerjiyi vermesi mümkün değil. Bedavadan geçireceğiniz bu eşsiz anların kıymetini bilin.

7. Tatminkar başarılar

Başarının verdiği tatminin değeri paha biçilemez. Kendine güven, mutluluk, güç, vs. hepsinin anahtarı çalışmayla elde edeceğiniz güzel başarılar.

8. Değişiklik yaratma gücü

Başkalarının hayatına etki etme, güzel yönde değişiklikler yapmak kadar mutlu eden çok az şey var. Düşünün ki birinin gerçek aşkısınız...

9. Çocuk yetiştirmek

Zor olduğu kadar keyif veren ve maddi olarak satın alabileceğiniz her tür mutluluğun üzerinde bir olay.

10. Denge

İç dünyanız ile yaşadığınız hayat, aileniz ile işiniz arasında kuracağınız dengenin size neler kazandırabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Bu dengeyi bulmanın yolu da paradan geçmiyor.

11. Huzur

Doğru kararlar vermek, başarılar elde etmek, tatmin sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey huzurlu bir yaşam ve inanmazsınız bedava!

12. Sevilen bir işi yapmak

İnsanın sevdiği bir işi yapması, işinde mutlu olması ne demektir ancak sevdiği işi yapanlar bilir. Kıymetini bilin ve işinize dört elle sarılın.

13. Mutluluk

Ve elbette ki en büyük bedava şey. Dünyaları verseniz alamayacağınız tek şey, mutluluk.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
venezianno

gizliye katılıyorum

Gizli Kullanıcı

BUNLARIN HANGISINI PARAYLA SATIN ALAMAYACAN Kİ . O PARA YETERKİ OLSUN . SENDE MANTIKLI KULLAN GERİSİ GELİR ZATEN :)

Gizli Kullanıcı

Erkeğin huyu para çokken kadının huyu para yokken ortaya çıkarmış :))

balkir

Parası olanların parayla satın alamayacağı şeyler bunlar.

onedemiyoki

Para olmayınca bu saydıklarını yapacak ne moralin olur ne cesaretin dolasıyla hiçbiri olmaz.

Görüş Bildir