Oyuncuların Birdenbire Dizilerinden Ayrılmalarının Altında Yatan Gerçek Sebepleri Biliyor musunuz?

-
Abone ol

Hepimiz izlediğimiz dizilerdeki karakterlere fazlasıyla alışırız. Bu karakterler beklemediğimiz bir anda diziden ayrıldıklarında da kabullenmemiz çok kolay olmuyor. Fakat çoğu zaman bu beklenmedik ayrılıkların altında çok ciddi meseleler oluyor.

Lawrence Kutner, House (Kal Penn)

İlk başta, izleyiciler House’un 4. sezonundaki yeni ekipten memnun değillerdi. Kısa bir süre sonra, muhtemelen yeni ekipten izleyicilerin en sevdiği karakter olan Lawrence Kutner intihar etti. Bunun oynadığı karakterle ve karakterin gidişatıyla bir alakası yoktu. Bu yüzden beklenmedik bir son oldu. Böyle bir karar verildi çünkü Kal Penn, Beyaz Saray'da bir iş bulduktan sonra diziyi bıraktı.

Howard’ın annesi, The Big Bang Theory (Carol Ann Susi)

Dizinin hayranları bu karakteri hiç görmemişti ama sesini kesinlikle iyi biliyorlardı. Bu yüzden Howard’ın annesinin ölümü herkes için bir şok oldu. Ne yazık ki, sadece karakter değil, oyuncu da kendisi öldü. Carol Ann Susi 2014 yılında kanserden dolayı hayatını kaybetti.

Prue Halliwell, Charmed (Shannen Doherty)

Charmed'in en büyük kız kardeşi Prue 3 sezonun kilit karakteriydi. Bu yüzden karakter öldüğünde fanların neden bu kadar sinirlendiğini anlamak kolay. Ancak bu zorunlu bir karardı. Bu süre boyunca, karakteri canlandıran oyuncu ekibi fazlasıyla sinirlendirmiş. Shannen Doherty, iş arkadaşları ile, özellikle Alyssa Milano ile sürekli bir çatışma içindeymiş. Bu sebeple 3 sezonun sonunda ekip Doherty ile yollarını ayırdı.

Charly Harper, İki Buçuk Adam (Charlie Sheen)

Popüler sitcomdaki rolü sayesinde Charlie Sheen, bir ALMA ödülü, 3 Emmy adaylığı ve 2 Altın Küre adaylığı aldı. Skandallarıyla bilinen aktör kariyerini yeniden başlatmayı başarabiliyor gibi görünüyordu. Ancak 2011 yılında, ekip çekimi durdurmak zorunda kaldı. Sheen alkol ve uyuşturucu problemi nedeniyle sürekli rehabilitasyon merkezine yatıyor, fakat bu süreci tamamlayamıyor, devamlı başa sarıyordu. Son olarak da dizinin yapımcısı Chuck Lorre'ye hoş olmayan şeyler söyleyince diziden çıkarıldı. 9 sezonunda Sheen yerini Ashton Kutcher aldı.

Tuco Salamanca, Breaking Bad (Raymond Cruz)

Gerçekten kötü bir karakter canlandırmak çok zor, özellikle uzun süredir yapıyorsanız. Karakterin saldırganlığı sizi mahveder ve tüm enerjinizi alır. Karakterinin öldürmesini isteyen Raymond Cruz'a olan şeydi tam olarak buydu. İzleyicilerin hiçbiri de bu durumdan rahatsız olmamıştır.

Matthew Crawley, Downton Abbey (Dan Stevens)

Üçüncü sezon Dan Stevens’ın karakteri için son sezondu. Avukat Matthew Crawley, izleyicileri şaşırtan bir araba kazasında öldü. Ancak oyuncunun kendisi buna şaşırmadı çünkü bu final onun fikriydi.  Oyuncu kontratına devam etmemeye ve farklı bir dizide kendini denemeye karar verdi. Dizinin hikayesinden sıkıldığı ve bu yüzden bırakmaya karar verdiği de teoriler arasında.

Karen McCluskey, Desperate Housewives (Kathryn Joosten)

Karen McCluskey dizide 8 sezon yer aldı.  İnsanlar Kathryn Joosten'in karakterini sevdiler ve hatta Emmy ödülü kazandı. Karakter, aktrisin kendisi gibi kanser ile mücadele ediyordu. Kathryn, 2012'de öldüğü bölümün yayınlanmasından 20 gün sonra, kendisi de hayatını kaybetti.

Billionaire Peter Gregory, Silicon Valley (Christopher Evan Welch)

Christopher Evan Welch'in Silikon Vadisi'ndeki yetenekli bir milyarderi sadece 5 bölümde canlandırabildi.  Ancak bu, hayranlarını ölümünden dolayı üzmek için yeterliydi.  Maalesef, Christopher Evan Welch gerçek hayatta öldü. Akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. Ekip bu üzücü haberi öğrendikten sonra senaryoyu çok hızlı değiştirmek zorunda kaldı.

Frank Underwood, House of Cards (Kevin Spacey)

Frank Underwood dostu Doug Stamper tarafından öldürüldü. Netflix bunu dizinin fanlarının favori karakterine yapmak zorunda kaldı çünkü Kevin Spacey gerçek hayatta cinsel tacizle suçlandı.

Martin Riggs, Lethal Weapon (Clayne Crawford)

Ranger Martin Riggs üvey kardeşi tarafından öldürüldü. Bu Clayne Crawford'un setteki korkunç davranışları yüzünden oldu. Kendisi duygusal şiddet suçlamasıyla ve sağlıksız bir çalışma ortamı yarattığı için diziden kovuldu.

Richard Moser, Kommissar Rex (Tobias Moretti)

Rex’in çekici sahibi öldürüldüğünde, gerçekten üzüldük. Özellikle de  sahibini kaybeden zavallı köpek için.Fakat Tobias Moretti sadece yorulmuştu.  Oyuncu, “Bir köpekle çok fazla zaman geçirmek, hatta Rex gibi akıllı bir köpek bile olsa çok zor. Rex’in 5. patisi olmaktan bıktım.” demiş.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkan-ersoy4

sizin ben aq ya spoiler vermeyin aq aq aq soyleyin bi ua hay sikim

root61

Two and a half men in son bölümü izleyince pek anlamdıramamıştım. Aydınlandım😀.

Görüş Bildir