Görüş Bildir
Haberler
Oyuncu Ümit Erdim "Waffle" Davasını Kazandı! 50 Bin TL Tazminat...

Oyuncu Ümit Erdim "Waffle" Davasını Kazandı! 50 Bin TL Tazminat...

GNS
09.11.2021 - 18:40

Verdiği kilolarla uzun bir süre gündemden düşmeyen ve sosyal medya paylaşımlarıyla hayatını takipçileriyle paylaşan oyuncu Ümit Erdim'den mahkeme gelişmesi geldi. Waffle yediği bir görüntüsünün firma tarafından izin alınmadan reklam amacıyla kullanması ile durumu mahkemeye taşıyan Erdim'in açtığı tazminat davası lehine sonuçlandı. Dava açılan firma oyuncuya 50 bin TL tazminat ödeyecek. Detayları haberimizde sizin için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hayat Bilgisi'nin Arif'i olarak akıllara kazınan oyuncu Ümit Erdim şimdilerde sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor. Pilotluk eğitimi alan ve kariyer hedefini buraya yönlendiren Erdim, kilo verdikten sonra rol tekliflerinin sınırlandığını ifade etmişti. Kendisinin waffle yerken çekilmiş bir görüntüsünü firmanın izinsiz reklam aracı olarak kullanması ise oyuncuyu kızdırdı. Tazminat davası açan Erdim mahkemeden olumlu sonuç aldı. İşte detaylar...

Kişilik Hakları Saldırısı Davası

Kişilik Hakları Saldırısı Davası

İddiaya göre mekan sahibinin ısrarı üzerine mutfağa giren oyuncu, firmaya ait önlüğü giyerek bir de video çektirdi. Erdim, bir süre sonra reklam panolarında söz konusu waffle markasının reklam yüzü gibi lanse edildiğini, fotoğrafının kendisinden izinsiz kullanıldığını gördü.

İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesine fotoğraflarının kullanılmasının yasaklanmasını isteyerek tazminat davası açan Ümit Erdim, kişilik haklarına saldırıldığını belirtti.

Ümit Erdim Video Çekmek İstedi

Ümit Erdim Video Çekmek İstedi

Firma sahibi Adnan U. Erdem’in restorana geldiği gün mutfağa girip waffle yapmak istediğini, önlüğü giyip waffle’ın nasıl yapıldığını tarif eden video çekmek istediğini ileri sürdü. Erdim ise videoyu isteyerek çektirdiğini ama video ve görüntülerin reklam amaçlı kullanılacağını bilmediğini, billboardlarda resmini görünce şok yaşadığını söyledi.

50 Bin TL Tazminat

50 Bin TL Tazminat

Bugün görülen davanın karar duruşmasında tarafları avukatları temsil etti. Hakim davayı bitirdiğini açıklayarak firmanın 2017'den başlayacak yasal faizle Ümit Erdim'e 10 bin TL manevi, 40 bin TL maddi olmak üzere toplam 50 bin TL tazminat ödemesine karar verdi. Görüntülerin izinsiz kullanılmasının kişilik haklarına saldırı olduğunu belirten mahkeme ayrıca firmanın görüntüleri artık kullanmadığını belirterek, tecavüzün durdurulmasına gerek kalmadığını belirtti.

Selçuk Yöntem De Aynı Durumu Yaşamıştı

Selçuk Yöntem De Aynı Durumu Yaşamıştı

Oyuncu Selçuk Yöntem, tost yerken çekilen bir fotoğrafının Bambi Kafe'nin menüsünde izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle açtığı davadan 100 bin TL maddi ve 50 bin TL manevi tazminat kazanmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın